PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] PZL P.11c 1:33 AH
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Model zaczęty w majówkę zeszłego roku, czyli 2014. Akurat równo rok temu. Początkowo miała być relacja z tego modelu, a nawet podwójna (tak jak w przypadku Hurricane), bo razem sklejałem również P-11 Pawła Mistewicza z Modelarza Kartonowego, ale te dwa modele mimo że przedstawiają ten sam obiekt tak mocno się od siebie różnią, ze nawet nie wiem czy ze dwie części znajdą się takie same...więc z tego względu został tamten w tyle [drugi powód to mi tamten model nie leży i mocno go skopałem, ale o tym będzie w galerii z tamtej P11...jak ją kiedyś skończę, bo jednak troszkę jej brakuje].

Model jak na to wydawnictwo mocno zdetalizowany i świetnie spasowany. Biorąc pod uwagę detalizację bardzo przyjemnie się go kleiło. Mocno obawiałem się kokpitu, ale o dziwo w poprzedni weekend majowy go skleiłem [dosłownie 3-4dni]. kadłub z usterzeniem też jakoś powstał w maju, później przerwa [sesja/wyjazd w rodzinne i mniej rodzinne strony] i dalej we wrześniu silnik, październik skrzydła i jakoś tak leżał do lutego i od tamtej pory był doposażany w drobnicę.

Krótka relacja fotograficzna [zdjęcia robione smartfonem]. Jako krótki opis dodam, że poszycie kadłuba było klejone najpierw do siebie później nasunięte na wręgi, jako nowość u siebie na warsztacie zastosowałem szlifowanie wszystkich krawędzi pod kątem, dzięki czemu lepiej do siebie przylegają sąsiednie segmenty-tak samo robiłem w skrzydłach. Skrzydła również były klejone bez szkieletu, dopiero później szkielet wsunąłem i skleiłem na spływie [końcówki były przyklejone po przyklejeniu do szkieletu poszyć reszty skrzydeł]
Miałem mały kłopot, bo po przyklejeniu skrzydeł do kadłuba owiewka skrzydło-kadłub z opracowania była prawie dwa razy za niska, a niestety w opracowaniu nie ma zapasu koloru... poradziłem sobie w ten sposób że dosztukowałem owiewkę z części alternatywnej koła- dokładnie kołpak z zaznaczonymi czarnymi liniami do nacięcia. A w przypadku kołpaka koła wybrałem wersję do tłocznia. Same koła są żywiczne z GPM jedynie z naklejonymi kołpakami z wycinanki [a żeby już nie malować] .
Przód kadłuba miał pola oznaczone WPS, ale jakoś nie wyobrażałem sobie tego wycinać po sklejeniu, więc jak widać wyciąłem przed sklejeniem.
[Obrazek: th_P1_zpsuxhdcete.jpg] [Obrazek: th_P2_zps5piwpvs8.jpg] [Obrazek: th_P3_zpscwlxkc6e.jpg] [Obrazek: th_P4_zpskeijpj06.jpg] [Obrazek: th_P5_zpssycbglcm.jpg] [Obrazek: th_P6_zpsnep6vard.jpg] [Obrazek: th_P7_zpsoig1wrig.jpg] [Obrazek: th_P8_zps1srgs2gv.jpg] [Obrazek: th_P9_zpsz4jcm6ig.jpg] [Obrazek: th_P10_zpszs7cs08c.jpg] [Obrazek: th_P11_zpsto4lqb1j.jpg] [Obrazek: th_P12_zpsda0f9sqc.jpg] [Obrazek: th_P13_zpseth6nfc8.jpg] [Obrazek: th_P14_zpssyrptb36.jpg] [Obrazek: th_P15_zpsqg3e4j1g.jpg] [Obrazek: th_P16_zpswzrvpivb.jpg] [Obrazek: th_P17_zpsiv4angqb.jpg] [Obrazek: th_P18_zpsddfwiecx.jpg] [Obrazek: th_P19_zpsrol4yjru.jpg] [Obrazek: th_P20_zpsz28bvchz.jpg]


Galeria ukończonego modelu. Model był w Świdniku, ale z wersją okropną anten, które zerwałem i na nowo przykleiłem.
[Obrazek: th_P21_zpstxcosok7.jpg] [Obrazek: th_P22_zpsf709jduh.jpg] [Obrazek: th_P23_zpskovnkzct.jpg] [Obrazek: th_P24_zpsyhfa7jgw.jpg] [Obrazek: th_P25_zpsbiq34wwu.jpg] [Obrazek: th_P26_zpsmblvwfrq.jpg] [Obrazek: th_P27_zpsqhiio82z.jpg] [Obrazek: th_P28_zps5agqfphd.jpg] [Obrazek: th_P29_zpsdvf0bb7r.jpg] [Obrazek: th_P30_zpspqjz8yqf.jpg] [Obrazek: th_P31_zpskprzhzd8.jpg] [Obrazek: th_P32_zpsq90drkqu.jpg] [Obrazek: th_P33_zpscow0ef2m.jpg] [Obrazek: th_P34_zpsopcemy7d.jpg] [Obrazek: th_P35_zpsjrvs0ykt.jpg] [Obrazek: th_P36_zps7mwosj7t.jpg] [Obrazek: th_P37_zpse5q57txz.jpg] [Obrazek: th_P38_zpsfk3mauj2.jpg] [Obrazek: th_P39_zpsrkn7izwq.jpg] [Obrazek: th_P40_zpsdshbwdxu.jpg] [Obrazek: th_P41_zpsiupmxbps.jpg] [Obrazek: th_P42_zps1c2c0cwn.jpg] [Obrazek: th_P43_zpsj4qxd3c8.jpg]

Pozdrawiam
Krystian