PaperModels.pl

Pełna wersja: [Mini relacja/galeria] Pfalz E.I front wschodni WAK
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,
chciałbym wam zaprezentować galerię modelu, który zacząłem baaardzo dawno temu, a dokładniej w lutym 2012 roku. Zaraz po skończeniu pfalza w malowaniu akrobacyjnym postanowiłem zrobić tez model w wersji z frontu wschodniego. Model dużo przeszedł, po popsuciu jednego z naciągów wylądował w pudełku na prawie 3 lata. Ostatnio postanowiłem wyciągnąć tego trupa z szafy i go dokończyć.

Przez to, że tyle leżakował widać na nim upływ czasu, chociażby skrzydła nieco oklapły (na zdjęciach z budowy widać, że ładnie trzymają poziomSmile).

Budując pfalza nastawiłem się na maksymalne wzbogacenie projektu. Zrobiłem imitacje konstrukcji drewnianej w kabinie i kratownicę naciągów. Dodałem śruby rzymskie na naciągach oraz przetłoczyłem skrzydła i stateczniki. Cylindry skleiłem z krążków papieru odpowiedniej średnicy, śmigło wystrugałem z kartonu barwionego. Do tego postanowiłem poeksperymentować nieco z brudzeniem.

Na początek trochę zdjęć z budowy:

[Obrazek: th_IMG_9650.jpg] [Obrazek: th_IMG_9654.jpg] [Obrazek: th_IMG_9655.jpg] [Obrazek: th_IMG_9665.jpg] [Obrazek: th_IMG_9666.jpg] [Obrazek: th_IMG_9667.jpg] [Obrazek: th_IMG_9668.jpg] [Obrazek: th_IMG_9684.jpg] [Obrazek: th_IMG_9688.jpg] [Obrazek: th_IMG_9696.jpg] [Obrazek: th_IMG_9697.jpg] [Obrazek: th_IMG_9698.jpg] [Obrazek: th_IMG_9699.jpg] [Obrazek: th_IMG_9838.jpg] [Obrazek: th_IMG_9841.jpg] [Obrazek: th_IMG_9856.jpg] [Obrazek: th_IMG_9870.jpg] [Obrazek: th_IMG_9914.jpg] [Obrazek: th_IMG_9915.jpg] [Obrazek: th_IMG_9916.jpg] [Obrazek: th_IMG_9918.jpg] [Obrazek: th_IMG_9919.jpg] [Obrazek: th_IMG_9920.jpg]

I galeria:
[Obrazek: th_IMG_5258.jpg] [Obrazek: th_IMG_5259.jpg] [Obrazek: th_IMG_5260.jpg] [Obrazek: th_IMG_5261.jpg] [Obrazek: th_IMG_5262.jpg] [Obrazek: th_IMG_5263.jpg] [Obrazek: th_IMG_5265.jpg] [Obrazek: th_IMG_5267.jpg] [Obrazek: th_IMG_5268.jpg] [Obrazek: th_IMG_5269.jpg] [Obrazek: th_IMG_5270.jpg] [Obrazek: th_IMG_5271.jpg] [Obrazek: th_IMG_5273.jpg] [Obrazek: th_IMG_5274.jpg] [Obrazek: th_IMG_5275.jpg]
Bardzo podobają mi się modele z "tamtych lat". Mają w sobie to coś. Na pierwszy rzut oka odebrałem ten model jako prosty latawiec  :wink: Dopiero w szczegółach widać jego moc. Skleiłeś go super :milbravo: (w sumie jak zawsze)
Co ukrywasz jeszcze w szafie?  :mil11:
Gratulacje, nie sądziłem, że z tego projektu da się aż tyle wyciągnąć! :-)
Nie pozostaje mi nic innego jak podpisać się pod postem Piotra.
Zadbałeś o detal :-)
Gut gut Smile Nie lubię szmaciaków, ale mimo to Wink podobywuje mnie się Smile