PaperModels.pl

Pełna wersja: Wybór papieru.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Coven

Witam!

Zamierzam złożyć sobie takie COŚ i kompletnie nie mam pojęcia jaki papier do tego wziąć. Czy może być to papier do drukarek o gęstości powyżej 100g/m2?


PS. Drukować zamierzam na drukarce atramentowej.
Cześć! Dobry do drukowania modeli jest zwykły blok techniczny/brystol (ma ok 180g/m2), przed zakupem sprawdź kartki wewnątrz czy są gładkie, ja kiedyś kupiłem taki chropowaty i przez to model wyglądał trochę gorzej. Ten Optimus to będzie twój pierwszy model? Jeśli tak, na początek radzę ci sklej coś mniejszego i prostszego, model ma 80 kartek z częściami, więc efekt klejenia długo nie będzie widoczny. No i do tego to sporo drukowaniaSmile

Coven

Fakt, trochę w zbyt głęboką wodę się rzucam. Ogólnie rzecz biorąc chciałbym złożyć dużo rzeczy, ale w danej chwili nie mogę dojść co zrobić najpierw. Teraz zmieniłem zdanie i postanowiłem skleić replikę Mjolnira, mniejsze i prostsze to to...
Dobrze ze zmieniłeś zdanie, zbyt trudny model, na początku przygody z modelarstwem jest zniechęcający. Mjölnir powinien być dobry aby zacząć, prosta bryła i mało części, jeśli będziesz wycinał starannie, bez pospiechu stosując zasadę 3x przymierz 1x przyklej powinien ci wyjść spoko model. Mała porada - jeśli model młota jest wewnątrz pusty większe powierzchnie, jak ściany obuchu, warto podkleić warstwa brystolu, aby się nie zapadły i były mocne. Jak będziesz miał pytania pisz, ale przeczytaj jeszcze na forum poradnik dla początkujących, sporo pomoże w wątpliwościach Smile