PaperModels.pl

Pełna wersja: ME-109 E-1 [MPModel 15]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Model sklejony ze względu na malowanie, jako trening po znacznej przerwie. W 2D prezentował się nieźle, druk bez przesunieć, nie tak jak w najnowszych numerach. Segmenty kadłuba nieźle spasowane, szkielety skrzydeł, lotek i sterów mogłyby być bardziej rozbudowane. Kabina jest w wersji otwartej ze względu na trudności z dopasowaniem przedniej części owiewki z częścią centralną. Wewnętrzne ramki części ruchomej dorobiłem z blaszki, żeby utrzymała kształt (w modelu brak jest wewnętrznych ramek). Oprofilowanie kadłub-skrzydło w okolicy krawędzi spływu miało dla mnie niezrozumiały kształ, więc zrobiłem po swojemu, docinając i retuszując kawałkami rezerwy. Kilka elementów dorobiłem z rezerwy, żeby uniknąć linii nacięć (np. bąble w dole okapotowania silnika), no i w kilku miejscach dałem ciała :-[, ale to już  samemu trzeba znaleźć Tongue.

[Obrazek: me-2_jpg_300x300_q85.jpg]

[Obrazek: me-3_jpg_300x300_q85.jpg]

[Obrazek: me-4_jpg_300x300_q85.jpg]

[Obrazek: me-5_jpg_300x300_q85.jpg]

[Obrazek: me-6_jpg_300x300_q85.jpg]

[Obrazek: me-7_jpg_300x300_q85.jpg]

[Obrazek: me-8_jpg_300x300_q85.jpg]

[Obrazek: me-9_jpg_300x300_q85.jpg]
:milbravo:
Bardzo ładny model.
Ja nie widzę powodów do czepiania się, aczkolwiek zdjęcia mogłyby być nieco większe i lepiej oświetlone. No ale to już pozamodelarskie uwagi.  Wink 
U mnie ten model również leży, również kupiony z powodu malowania. Ciesze się, że nie ma większych problemów ze sklejalnością.