PaperModels.pl

Pełna wersja: Czarna magia, czyli nagły skok rachunku za internet...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przyjdzie się najprawdopodobniej nam pożegnać. A to za sprawą nagłej podwyżki ceny usługi za korzystanie z internetu: z około 180,- zł - na ponad 300,-!
Mój budżet takiego obciążenia niestety nie wytrzyma; jeść, ubrać się i na lekarzy coraz więcej wydawać niestety trzeba. Internet do życia nie jest niezbędny.
Nie wiem w co się wpakowałeś, ale jestem zdziwiony nawet dotychczasowym rachunkiem. Co to za operator, ten zdzierca? Niech ktoś z Piknikowiczów zerknie na twoje internety i coś mądrego doradzi, toż to zgroza z takiego powodu tracić kontakt ze światem (modelarskim).
Sprawdź czy nie wyszła Ci umowa, a wraz z jej końcem "promocyjna" cena netu.
Jutro ogarniemy temat, zobaczymy co tam się porobiło..
(27-08-2015, 10:56)yogi link napisał(a): [ -> ]Jutro ogarniemy temat, zobaczymy co tam się porobiło..
:milbravo:
Pamiętajcie, że bez ZbiGa internet już nie ma sensu  PDT_Armataz_01_06
Najdroższy internet stacjonarny w Orange, czyli światłowodowe łącze z telefonem stacjonarnym nie kosztuje drożej niż 110 zł.
A internet np LTE za 30-50 GB (zależy od operatora) to najdroższy jest do 70 zł. Jedynie co może być problemem to jak u ciebie będzie on chodził LTE i czy dużo ściągasz. Do samego przeglądania internetu wystarcza aż za bardzo.
ZbiG ja tobie proponuje zrobić router z smartfona i łączysz się przez WIFI albo przez USB. Wtedy nie martwisz się że masz umowę aby kupić pakiet internetu. Był jeszcze darmowy internet Areo2, ale ten internet jest strasznie wolny i nie polecam.
Musisz tylko kupić kartę SIM w kiosku, a najlepiej z pakietem internetu. Myślę że raczej do przeglądania stron tobie wystarczy, no chyba że chcesz pobierać spore gigabajty.  :mrgreen:
Areo 2 nie jest takie tragiczne. sam na takim latam w swieta u tesciow. Co prawda nie poogladasz sobie streamow/toobow, ale do przegladania webow lub nawet uploadowania obrazkow raz na jakis czas jest w pelni wystarczajace. Najwiekszym problemem jest captcha, ale ja mam taki sposob ze losuje az znajde cos co da sie rozczytac.
btw nie sadzilem ze da sie tyle placic za prywatne polaczenie domowe. no chyba, ze czegos zapomniales dopisac, np ze jest to jakies specjalistyczne polaczenie z gwarancjami ciaglosci uslugi i transferu danych, czy jakies inne chocki klocki. nvm ja na mojej wiosce mam symetryka 80/80 w cenie 50zl.
ZBiGu, ktoś chce Cię mocno w konia zrobić.
Nie wydaje mi się by internet do przeglądania stron mógł kosztować więcej niż 50 zł /miesiąc !
Doo tego masz bezpłatne Aeoro - które się sprawdza, choć captcha będzie Ciebie szczególnie denerwować
Pzdr
Chłopy to co piszecie to dla ZbiGa czarna magia. Yogi się zdeklarował zerknąć co i jak.
Jutro bądzie wiadomo. Wstrzymajmy się z radami i ocenami.
Cena masakra, 180zł a co dopiero 300 chętnie poznałbym nazwę tego operatora, bo robi sobie z ludzi żarty! Wymagać takiej ceny od klienta, to gorsze niż lichwa w prowidentach i innych takich. Naprawdę warto by było rozważyć zmianę operatora, nawet na jakiegoś komórkowego, cena niższa, a do przeglądania internetu spokojnie wystarczy nawet mały abonament. Zbigu nie daj się  :tank:!
W sumie, przelicznik dzisiaj jest mniej więcej 1GB za 1 zł. Co daje 300 GB kupując neta w starterach. To daje jakieś 50 filmów w HD. Tak, zdecydowanie bardziej już się opłaca kupować startery, i jeszcze sporo zostanie...
Ja bym poszedł do "providera" i z kamienno-obojętną twarzą ,spokojnym,lekko sennym głosem oświadczyłbym,że zgłoszę podwyżkę internetu na Policję,jako próbę wyłudzenia :twisted:
Potem zrobiłbym im zdjęcie ... :twisted: :mrgreen:
ja bym poszedł i zrezygnował Smile mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni
Za 99 pln to ja ma tv kablową nagrywarką hd, internet 120 Mbit i telefonię stacjonarną (UPC). 300 złotych to jest jakiś kosmos...
To jest abstrakcja dla kogoś, kto płaci 35 zł miesięcznie za dobrej jakości połączenie..
  ... - i - się wyjaśniło. "Ktoś" wszedł na płatną stronę, wykorzystując nasze konto. Trudno gościa namierzyć. Mam swoje podejrzenia, ale to nic pewnego.
  Oczywiście, zostało to zablokowane; zapłacić jednakowoż było trzeba. Usługa albowiem została skonsumowana.
  W sumie - dość mam tych ceregieli z wynalazkiem internetu: zawsze coś tam było, albo jest na rzeczy. Żyłem dotychczas bez tego wynalazku w zupełnym spokoju i jacyś diabli podkusili, cobym się zapisał na te tam..
  Chciałbym powrócić do tego właśnie spokoju, aliści cyrograf opiewa na czas jakiś zachować ten diabelski wynalazek, co wcale mię nie cieszy. Umowa jednakowoż czas określony opiewa, więc nadzieja , iż ten czas minie, wcale płonną nie jest.
  I - będzie wówczas, jak śpiewa nasza Marylka R.:
  - ..."a ja leżę sobie pod gruszą
        na dowolnie wybranym boku -
        i mam to, co jest w życiu najświętsze:
        święty spooooookój!"
  I - trzeba się już do tego najświętszego spokoju przygotowywać niestety. Na wszystko przychodzi nieubłagany CZAS.
 
Najpierw z fejsa uciekł Henryk, teraz chce z pampersów uciec Zbig...
Co z Wami. Od kogo mają się uczyć młodzi? PDT_Armataz_01_19
Dziwna sprawa z tym wszystkim. Płatne strony wpływające na cenę internetu? Nie da się wyśledzić kto wchodził? Od kiedy? Taka wysoka cena? Czy to połączenie modemowe starego typu, że się płaci za impulsy?
Ktoś Pana, Panie Zbigu oszukuje i to bardzo.
  Nie wiem, jakiego typu jest połączenie. I niebawem przestanie mnie to zupełnie obchodzić. Postaram się w możliwie jak najkrótszym czasie odciąć się od połączeń z dziadostwem wszelkich: i tych starych, i tych najnowszych. W wyniku tak radykalnego środka oszukiwanym już nie będę. Z dziadostwem, które oszukiwanie i wyrywanie kasy ludziom za honor sobie poczytuje, nie chcę mieć nic wspólnego.
Kto wchodził, ten wchodził. Przewiduję, iż w najbliższym czasie będzie on zmuszony do zaprzestania swojej działalności.
  Biorę sprawę w swoje ręce.
  Otóż.
  O wynikach powiadomię.   
W takim wypadku należało by sprawę zgłosić na policję.
  Panie Bizon. Uprzejmie proszę nie rozśmieszać mnie, zajadów albowiem dostanę! I - kolka w boku pewną być może.
  Od śmiechu: - hahahaha! policja!
  Owszem, jeśli dam się złapać, to będzie i policja... W naszym kraju to raczej przestępcy przez policję są usilnie chronieni: jaki sens istnienia mieliby nasi dzielni chłopcy, gdyby przestępców zabrakło?
(01-09-2015, 04:35)ZbiG link napisał(a): [ -> ]  ....
  Owszem, jeśli dam się złapać, to będzie i policja...
Zbyszku, ze swojej strony publicznie deklaruję, że jeśli powinie Ci się noga i zostaniesz osadzonym to osobiście wyślę Ci paczkę z modelem, tekturą i narzędziami oraz dmuchaną lalą abyś miał czym przekupić klawiszy, żeby Ci narzędzi nie odebrali.

Jednocześnie apeluję do członków i sympatyków Trójmiejskiego Pikniku Modelarskiego:
Ja wiem, że ZbiG jest już stary i uparty i wiem, że z wiekiem upór rośnie ale wpłyńcie jakoś na Niego aby nie porzucał nas w tej wirtualnej przestrzeni.

I apeluję również do Internetu:
Nie bądź tępym ciulem i nie daj się odciąć od ZbiGa!
(01-09-2015, 07:28)Lesio73 link napisał(a): [ -> ]Ja wiem, że ZbiG jest już stary i uparty i wiem, że z wiekiem upór rośnie ale wpłyńcie jakoś na Niego aby nie porzucał nas w tej wirtualnej przestrzeni.

Postaramy się, nic obiecać jednakowoż nie możemy PDT_Armataz_01_01
  Proszę, panowie, obiekcji nie czynić z mojego powodu... :oops: - jakoś sobie poradzę... PDT_Armataz_01_06
  Dopóki obowiązuje umowa, odejście od internetu byłoby zbyt kosztowne; skoro się już płaci, to trzeba to wykorzystać. :mrgreen:
  Wszystko to wymaga jednak CZASU.