PaperModels.pl

Pełna wersja: Odrzutowiec na kredzie w kolorze naturalnego metalu.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szukam dobrze narysowanego i wydanego modelu odrzutowca na kredzie. Ważne, żeby miał poszycie w kolorze naturalnego metalu . Interesuje mnie wasze zdanie w tej materii ,co jest dobrze zaprojektowane i przyzwoicie wydane do tej pory.
Goblin :-)
GPM F-104C Starfighter.  Wszystko elegancko pasuje, bardzo dobrze wydany.  Tutaj galeria skończonego modelu.
Przypomniały mi się modele GPM ( żółte okładki) ; F 18 Hornet i A4. Wydane na kredzie. Co prawda inna epoka,niż obecne "wypusty" i może nie takie dokładne, ale sklejałem je i jakoś wyszły...
Wymieniam dla dopełnienia informacji.
Pamiętam też F-18 od Hala. Też inna epoka  ale się fajnie sklejal
  IŁ-28, MiG-19, MiG-21 - GPM. Numerów nie pamiętam. Wydania, oczywiście stare, ale całkiem przyzwoicie sklejalne, co osobiście zaręczam.
Mi w ILe 28 nie wyszły skrzydła. Mało szkieletu w nich i za mały w stosunku do poszycia skrzydła. i Wszystko się pozapadało. Dziś pewnie bym jakoś sobie z tym poradził, ale łatwo nie jest. Mało też rysunków.
YG-Model wydał kilka modeli z ładnie wyglądającym metalicznym poszyciu Su-7 i Su-17 jest jeszcze Mig-15 i Bell X-1B tego wydawnictwa. Nie wiem jak jest z ich sklejalnością. Podobno da się skleić.
Przy F-104 jest taki problem że poszycie tam jest srebrne matowe, a powinno być "lustrzane", ale niestety technologia druku jest taka a nie inna.
    fotocośtam: - z miastaście, a dupaście: - kto patrzy na wymysły panów autorów? trzeba samemu troszeczkę głową ruszyć - i model jest sztywny, jak u młodego w noc poślubną!
  To owo "coś" nazywa się podklejaniem... - i nic się nie zapada.
  A szkielet skrzydeł poprawiać należy prawie w każdym modelu niestety. Szczególnie w odrzutowcach. To już norma od wielu, wielu lat.
Bizon, kredowe wydanie '104 jest już całkiem metalicznie połyskliwe.
Hejka. Ja akurat mam Su-7 z Yg Model i prezentuje się Wspaniale!!. Natomiast co może przerazić to instrukcja klejenia i rysunki poglądowe - niezbyt precyzyjnie określają kolejność lub sposób klejenia niektórych elementów. Ale to jest do przełknięcia.
http://www.cardarmy.ru/forum/viewtopic.php?f=8&t=4471
relacja z klejenia tego modelu - tylko trzeba sobie przetłumaczyć ( samemu lub za pomocą przeglądarki  Smile
Mam też Su-7 B z GPMu (żółta okładka). Stare opracowanie, ale też da się z tego skleić ładną "Rurę".
http://www.kartonowki.pl/index.php?mA=th...&modI=2129
http://www.kartonbau.de/forum/suchoi-su-...89f7a12b3f
Piotr.
YG Model wydal tez MiGa-15 w "metalu"... Na plasko wyglada calkiem sympatycznie
^^ Rafael, a jak tam rozwiązano sprawę wlotu powietrza? Masz może jakieś fotki arkuszy lub linka do relacji z klejenia tego modelu?
Mig-15 bis z YG-Model jest tez fajny, bo ma możliwość wykonania silnika i odejmowany człon ogonowy.
Witam.
Z odrzutowców jest jeszcze Jak-23 z Modelika, nie wiem tylko jak się go skleja.
Pamiętajcie, to Vincent, więc dla niego to poważne tematy mu podsuwajcie, a nie wszystkie jakie zostały wydane.