PaperModels.pl

Pełna wersja: [Galeria] Galeria testowa Rocket 1830
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie!

Chciałbym zaprezentować wam kilka zdjęć mojego dawno temu rozpoczętego projektu jakim jest parowóz Rocket projektu Gorge'a Stephensona. Samej historii pojazdu przytaczać raczej nie muszę, mój model przedstawia egzemplarz rozwojowy z roku 1830, a sam model nie ma krzty wartości historycznej.

Dlaczego więc go pokazuję?

Raz, to chciałbym poprosić kolegów o radę, ponieważ jestem kosmicznym laikiem, jeżeli chodzi o fotografię, a od dawna noszę w kieszeni telefon z bardzo wysokiej jakości aparatem, tak postanowiłem nauczyć się jego obsługi (w funkcji ustawień manualnych daje pewne pole do popisu). Ale funkcje funkcjami....podstawy, np co poprawić, aby przy rzadkim dostępie do naturalnego światła zrobić dobre zdjęcie jakiegoś detalu, np podczas prowadzenia relacji z budowy...? Może macie jakieś poradniki, triki, którymi chcielibyście się podzielić, bez przygotowywania profesjonalnego studia fotograficznego i masy naświetleń?

A dwa, to to, że mimo braku jakiejkolwiek wartości historycznej (sugerowałem się szczątkową ilością istniejących zdjęć) to jest to na pewien sposób, rarytasik na mojej półce...dlaczego?
Otóż jest to mój pierwszy model, którego każdą część osobiście ręcznie zaprojektowałem, rozrysowałem i wykonałem. Model jest niemal w 99% tylko i wyłącznie z kartonu (oprócz drewnianej podstawki, kamieni, kilku drucików, nitów z maku i dwóch rurek z izolacji łączących kocioł z cylindrami), jego układ jezdny jest w pełni ruchomy i po prostu....chciałem się pochwalić, że mi się w końcu coś udało Big Grin

Czego bardzo żałuję, to tego, że zgromadziłem mnóstwo zdjęć z budowy, lepszych bądź gorszych, lecz dysk na którym były przechowywane uległ awarii, jego naprawa jest całkowicie nieopłacalna, a odzyskiwanie resztek danych przekroczyło by cenę nowego egzemplarza takiego dysku, tak więc siłą niezależną ode mnie zdjęcia utraciłem.

Zdjęcia są moim zdaniem słabe, ale chętnie zrobię kilka nowych za waszymi poradami ;-)

[Obrazek: 313f4e27de62a93amed.jpg]

[Obrazek: 92cc2f3cf1ba695cmed.jpg]

[Obrazek: e6dd32384b8f825fmed.jpg]

[Obrazek: 329a24a22f74191fmed.jpg]

[Obrazek: 26687bf26afb608bmed.jpg]

[Obrazek: 533b7b471cb1c0a6med.jpg]

[Obrazek: 3596d4578f7153bdmed.jpg]

[Obrazek: 0d030e02d87b55fdmed.jpg]

[Obrazek: 9012af34c5595a3bmed.jpg]

P.S. Jeżeli nie podoba wam się układ zdjęć w galerii, to bez problemu mogę go zmienić.

A, i tych dziwnych plam na kotle nie widać gołym okiem, są to poprawki malarskie, które aparat rozpoznał jako o innym odcieniu.

Pozdrowienia ;-)
Cześć.

W aktualnej technice również robię zdjęcia aparatem z telefonu. Znawcą w tym temacie nie jestem, ale to co zauważyłem to:

1. Na pewno minimum dwa źródła oświetlenia. Tak żeby model był jak najbardziej naświetlony.

2. Zdjęcia detalizacji lokomotywy spoko, ale przy wcześniejszym tle prezentowały by się o niebo lepiej Smile

3. Jak sam napisałeś plamy na kotle są raz widoczne, raz nie. Myślę że jest to właśnie brak odpowiedniego naświetlenia modelu. I dodatkowo. Na pewno, w świetle słonecznym zrobisz zdjęcia dużo lepsze Smile Big Grin

P.s. Faktycznie model ciekawy.

Pozdrawiam,
Karol
Świat się skończył jak w Biedronce można było zacząć płacić kartami Smile teraz piekło zamarzło.

Hubert ty umiesz kleić i skończyć model..... BRAWO i bez złośliwości gratuluje.
... ale trochę muszę się przyczepić. Wywal te kamiory z torów i choćby pomaluj na srebrno.

Co do zdjęć to napisz jaki to aparat, nie to że bym zkroił ale łatwiej można ustalić parametry. Ogólnie nie ważne jakie będziesz miał oświetlenie to i tak najlepsze jest to co masz na zewnątrz. Czyli zdjęcia trzeba robić za dnia albo jak to Karol napisał WIĘCEJ ŚWIATŁA, po ciemku (jak to widać powyżej) będzie totalna kicha.
(23-09-2015, 12:14)dexter link napisał(a): [ -> ]Co do zdjęć to napisz jaki to aparat(...)

Aparat to rozpoznasz po danych EXIF ze zdjęcia to akurat nie problem... Sony Xperia Z2...

    Rzeczywiście można coś nie coś w tym aparacie ustawić ale najważniejszego czyli przesłony już nie masz jak... Pewne rzeczy do wykorzystania opisałem w swoim Poradniku - przejrzyj a na pewno coś wykorzystasz.

    Jednak każdy Ci powie, że najważniejsze to światło (nigdy za dużo  ;D ) i statyw. Przy Twoim aparacie możesz nawet odsunąć go od modelu a zdjęcie wykadrować w choćby windowsowym programie Paint.
Uzyskasz wtedy naturalną perspektywę i unikniesz zniekształceń.

Pozdrawiam
Lukee, leniwy jestem
Focić w świetle dziennym w trybie auto i olać ustawienia Big Grin