PaperModels.pl

Pełna wersja: [Galeria] NSU Kettenkrad 1:25 Modelik
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie.
Chciałbym zaprezentować Wam świeżo ukończony projekt znanego modelu. Co prawda chciałem iść za ciosem i dalej bawić się z artylerią, ale przypadkiem odwiedziłem Inowrocław i sklep modelarski. Stało się. Było już wiele galerii i relacji z budowy tego dziwadła więc za dużo nie będę się rozpisywał. Modle opracowany bardzo dobrze. Największym problemem było założenie gąsienic na koła napędowe. Było bardzo ciasno i może to być mały błąd w projekcie -koło napędowe ma dość dużą średnicę, na zdjęciach oryginału wydaje się być nieco mniejsze. Mimo to model fajnie przemyślany, bez dziwnych rozwiązań -kwintesencja modelarstwa wg Pana Waldemara Rycharda, mojego ulubionego autora jeśli chodzi o pojazdy. Wykonany w standardzie. Ruchoma kierownica oraz klapa silnika. Kanistrów i skrzynek nie robiłem -po mercedesie 4500 nie mogę na nie patrzeć Wink. Na przyczepce zamiast tego odrobina muzyki, tak z przymrużeniem oka ...choć żołnierze też ludzie, nawet ci z "ciemnej strony mocy". Także wersja modelu jak najbardziej pokojowa Smile
[Obrazek: th_DSC_6946_zpslb2tyfka.jpg] [Obrazek: th_DSC_6945_zpsrqyqxcn7.jpg] [Obrazek: th_DSC_6942_zps05c1hcql.jpg] [Obrazek: th_DSC_6951_zpskgd28zyx.jpg] [Obrazek: th_DSC_6948_zpshr3cudll.jpg] [Obrazek: th_DSC_6952_zpseuqm8dca.jpg]
[Obrazek: th_DSC_6956_zpsozizphfs.jpg] [Obrazek: th_DSC_6963_zpsjngedf5y.jpg] [Obrazek: th_DSC_6966_zpssuxpk9tk.jpg] [Obrazek: th_DSC_6967_zpsioaeub5p.jpg] [Obrazek: th_DSC_6959_zpsbj6mjek1.jpg] [Obrazek: th_DSC_6964_zpssnhhv7vg.jpg]
[Obrazek: th_DSC_6972_zpskzytyrw8.jpg] [Obrazek: th_DSC_6968_zpshy5ws7u4.jpg] [Obrazek: th_DSC_6969_zpsj1mqtqpt.jpg] [Obrazek: th_DSC_6965_zpsznwgrgpg.jpg] [Obrazek: th_DSC_6970_zpsqvxgl89r.jpg] [Obrazek: th_DSC_6973_zpsy7uy7nex.jpg]
[Obrazek: th_DSC_6974_zpsmpkvmext.jpg] [Obrazek: th_DSC_6978_zpscofwpnz6.jpg] [Obrazek: th_DSC_6980_zpsnr2c7sdr.jpg] [Obrazek: th_DSC_6981_zpsvkwva49g.jpg] [Obrazek: th_DSC_6982_zpse63ncfni.jpg] [Obrazek: th_DSC_6979_zpsowxa9jyh.jpg]
[Obrazek: th_DSC_6976_zpsxfbwetuo.jpg]

pozdrawiam
(26-09-2015, 06:47)Guciu link napisał(a): [ -> ]Było bardzo ciasno i może to być mały błąd w projekcie -koło napędowe ma dość dużą średnicę, na zdjęciach oryginału wydaje się być nieco mniejsze.

Ten model to w ogóle jeden wielki błąd. Koło napędowe to tylko wierzchołek góry lodowej. Najpoważniejszymi nieścisłościami z oryginałem jest chociażby wyjęte z kosmosu zawieszenie, źle zaprojektowana wanna kadłuba z kompletnie fikcyjnym przodem i wiele innych tym podobnych historii. Tak czy inaczej, z grubsza jest to Kettenkrad, a jak dla mnie najmocniejszą stroną modelu jest kolorystyka kamuflażu i finezja wężyków w odcieniu Rotbraun.. Co do wykonania, to wyszło fajnie. Ładny czysty standard i fajne dodatki na przyczepce.
Trąbki rewelacyjne. Świetne wykonanie.

:milbravo:
:milbravo:
Dobra robota.
Też kiedyś popełniłem ten model.
Może kiedyś pochwalę się, jak skończył.  PDT_Armataz_01_11
Fajny model, świetne wykonanie  :milbravo:
Wpisałem go sobie na listę do wykonania  ;-)

janekttn

wow, jestem pod wrazeniem, super robota!
Jak mogłem przegapić galerię tego modelu? Bardzo mi się podoba wykonanie :milbravo:
Mam go w kolejce do budowy i chciałbym żeby mi wyszedł w połowie tak dobrze.