PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] Czołg szybki A13 Mk.III Covenanter IV - 10.Pułk Strzelców Konnych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przedstawiam galerię końcową czołgu Covenanter IV w barwach 10.Pułku Strzelców Konnych. Po dosyć długiej budowie mogę go w końcu zaprezentować w pełnej krasie. Być może nie jest w pełni poprawna merytorycznie replika tego pięknego czołgu, ale myślę, że stanowi ważne uzupełnienie sprzętu bojowego używanego przez Polskie Siły Zbrojne. Poniżej prezentuję kilka zdjęć:

[Obrazek: th_cov10.jpg][Obrazek: th_cov9.jpg][Obrazek: th_cov8.jpg][Obrazek: th_cov7.jpg]
[Obrazek: th_cov6.jpg][Obrazek: th_cov5.jpg][Obrazek: th_cov4.jpg][Obrazek: th_cov3.jpg]
[Obrazek: th_cov2.jpg][Obrazek: th_cov1.jpg]
Jestem przezachwycony i czekam niecierpliwie na wydanie  :milbravo:

Michał, to może odpocznij sobie przez weekend!  :roll:
Za co się zabierasz w poniedziałek???  :twisted:
:wink:
Bardzo fajny. Gratulacje!  :milbravo:
Piękny model pięknego czołgu  :milbravo: (o ile maszyny do zabijania mogą być piękne  Wink  )
Bardzo chętnie również czytałem relację...

Pozdrawiam
Świetny model.  :milbravo:
Dziękuje za miłe słowa.

(09-10-2015, 11:43)Lesio73 link napisał(a):Michał, to może odpocznij sobie przez weekend!  :roll:
Za co się zabierasz w poniedziałek???  :twisted:
:wink:

Przez weekend i jeszcze po weekendzie mam zabawę z instrukcją do Covenantera. Potem robię sobie przerwę od projektowania, bo wypada skleić w końcu jakiś inny model. Coś trochę pływającego już czeka na cięcie.
Kolejne cacko twojego autorstwa  PDT_Armataz_01_34 Czekam na wersję 2d  :milbravo:
Super, pozycja obowiązkowa w kolekcji pancerki, już kasę szykuję  :milbravo: ale mi to się tak nieśmiało marzy jakby ktoś (messer?) zmajstrował czołg angielski  COMET.
Super
Jedynie listki jarzma dziala zdradzaja ze to papier. REWELACJA: ]
Przyjmij i moje gratulacje, świetny temat oraz model.
Na twarzoksiążkowym profilu forum padło następujące pytanie: "Jakim cudem w opisie widnieje 10 PSK, skoro na czołgu mamy 51, czyli 1PP?"
Jako, że nie posiadam konta na wyżej wymienionym portalu, zatem odpowiem tutaj.
Otóż przedstawiony przeze mnie model jest okresu letniego 1943 roku. Wtedy, w skład 1 Dywizji Pancernej wchodziły dwie brygady czołgów: 10 Brygada Kawalerii Pancernej oraz 16 Brygada Pancerna. W skład 10 BKPanc. wchodziły 3 pułki (wg starszeństwa): 10.Pułk Strzelców Konnych (oznaczenie taktyczne "51"), 24. Pułk Ułanów ( oznaczenie taktyczne "52") oraz 14. Pułk Ułanów Jazłowieckich ( oznaczenie "53"). Natomiast 16 BPanc. tworzyły: 1. Pułk Pancerny ( oznaczenie "61"), 2. Pułk Pancerny ( oznaczenie "62") oraz 3.Pułk Pancerny (oznaczenie "63").
Jesienią 1943 nastąpiły zmiany w strukturze 1DPanc. - dywizję opuszcza 16 BPanc. ustępując miejsce świeżo utworzonej 3. Brygadzie Strzelców. Podczas wyjścia ze składu dywizji nastąpiły zmiany w strukturach obu brygad pancernych. 10 BKPanc. opuszczają 10.PSK (stając się pułkiem rozpoznawczym dywizji, jednocześnie otrzymując oznaczenie taktyczne "45") oraz 14.PUJ ( pułk ten trafił do 16 BPanc). Natomiast z 16BPanc. do 10 BKPanc. trafiły 1.PPanc ( przyjął oznaczenie "51") oraz 2.PPanc ( przyjął oznaczenie "52"). Pozostający w brygadzie 24.PU został przesunięty w starszeństwie na 3-cie miejsce ( oznaczenie taktyczne "53"). Mam nadzieję, że mój wpis wyjaśnia kwestię oznaczenia "51" na Covenanterze.
Piękny czołg to i piękny model, gratuluję efektu końcowego :milbravo: