PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] BA-27 1:25 Modelik 8/10
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
BA-27 - pierwszy radziecki seryjnie budowany samochód pancerny. Tu w malowaniu defiladowym.

Sklejało się go bez większych problemów. Jedyny duży kłopot sprawiły mi tarcze kół, które miały sporo za dużą średnicę i bez przycięcia nie mieściły mi się w obręczach. Nie wiem, czy to moja wina, czy coś z projektem?
Z kwestii merytorycznych trochę dziwna jest dolna część przodu kadłuba - nie widziałem takiej na żadnym zdjęciu pojazdu, występuje natomiast w wersji BA-27M...

Przed zrobieniem zdjęć "udało" mi się urwać oba reflektory. Niestety operacja przyklejenia ich z powrotem nie powiodła się całkowicie i oba są nieco krzywe...

Od siebie dodałem nity dorobione z kleju "Magic" i nakrętki śrub mocujących koła.

[Obrazek: ba-27-02_zpswhpfamcz.jpg]

[Obrazek: ba-27-05_zpsz20nmhqt.jpg]

[Obrazek: ba-27-01_zpsq5z83n2o.jpg]
[Obrazek: ba-27-04_zpszhhgel1b.jpg]
[Obrazek: ba-27-03_zpsulktifsv.jpg]
[Obrazek: ba-27-06_zpskhiu51og.jpg]
[Obrazek: ba-27-07_zpsbo4b3a3v.jpg]
[Obrazek: ba-27-08_zpsvdxbtyqf.jpg]
[Obrazek: ba-27-09_zpsbopf8ocm.jpg]
[Obrazek: ba-27-10_zpslkjndes1.jpg]
[Obrazek: ba-27-11_zpspfgdd9l3.jpg]
[Obrazek: ba-27-12_zps3hrhqihc.jpg]
Gratuluję, ładnie wyszedł Ci ten model. Lakierowałeś go czymś?
Na przyszłość polecam wyciąć nity wycinakiem z igły (z rezerwy koloru albo w przypadku braku takowego z brystolu w odpowiednim kolorze - wtedy odpada retuszowanie), będą wyglądały zdecydowanie lepiej niż te z kleju.
Nity z barwionego kartonu to by było chyba najlepsze rozwiązanie - te klejowe tutaj to trochę eksperymentalnie (początkowo miałem ich w ogóle nie robić).
Model lakierowany przed wycinaniem lakierem w sprayu, a później gotowy lakierem Vallejo z aerografu.
Bardzo sympatyczny model Ci wyszedł. Gratulacje  PDT_Armataz_01_34
Miło popatrzeć :-)
Brawo.
Dziękuję Smile