PaperModels.pl

Pełna wersja: Przyciemnienie pokładu: Richelieu MM 93 r.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Ramm

Wie moze ktoś, albo ma moze ktoś pomysł na przyciemnienie pokładu w modelu Richelieu z Małego Modelaza. Pokład jest wsciekle, na mój gust, zółty. Najchętniej bym to pomalował ale nie wiem jak. Bawienie sie w programach do obróbki graficznej nie wchodzi w grę. Z góry dziekuję.

Ramm

Przyciemnij pokład w programie graficznym, np. w Photo Filtre.

Ramm

Jak juz napisałem ten pomysł nie jest najlepszy. Pokład juz jest na miejscu i oklejony ze wszystkich stron. W gre wchodzi malowanie albo tym podobnym... i stąd moje pytanie co zrobic?
Jakaś sucha pastela? Mieszanina czerownego i brązowego? Musisz to dobrać eksperymentalnie i wcierać...
Mnie sie wydaje ze można tak to zrobić. Weź farbkę modelarską np akrylowa paktrę weź rozcieńcz woda nie dużo, kładź farbę na element i zaraz wycieraj ją szmatką. To powinno pomóc ale przedtem sprawdź na osobnym niepotrzebnym kawałku czy farbka nie robi zacieków albo za mocno nie kryje linie pokładu po winny prześwitywać.

Ramm

Dzieki Bizon. Zrobiłem jak mi doradziłeś. pokład wyglada o wiele lepiej Big Grin
Szacuneczek !!