PaperModels.pl

Pełna wersja: Photobucket na Androidzie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry,
Mam pytanie odnośnie przeglądania forum na tabletach z systemem Android. W momencie kliknięcia (dotknięcia) miniaturki zdjęcia na forum otwiera się karta z odpowiednim zdjęciem w serwisie np. Photobucket. Oczywiście rozmiar niewiele większy od samej miniaturki ale pewnie można powiększyć.

[Obrazek: 7RE5Uk.jpg]

I tu się zaczynają schody: jak to zrobić ponieważ proste "szczypanie" czy rozsuwanie palców daje tylko przeskalowanie samego obrazka (czyli obraz jest rozmazany i pikseloza razi tak jakby powiększana była cała strona internetowa)  lub co się najczęściej zdarza brak jakiejkolwiek reakcji lub niekontrolowane przesuwanie ekranu. Samo zdjęcie na pewno jest w dostatecznej rozdzielczości by na małym ekranie było odpowiednio ostre i wyraźne. Na komputerze oczywiście nie ma problemu by wyświetlić obrazek w oryginalnym rozmiarze. Dodam, że nie ma znaczenia w jakim trybie wyświetlana jest strona: komputerowym czy zwykłym.
Czy do tego potrzebne jest specjalna przeglądarka do ściągnięcia z sieci??
Pozdrawiam
Nie bardzo się da to zrobić to nie jest zależne od forum tylko od przeglądarki, spróbuj zainstalować chrome na tabelce. Pracuje nad tym aby zajęcia były hostowane na naszym serwerze. Rozmowy ze sponsorem trwają.
Na chrome jest tak samo...
podwójne pacnięcie paluchem powiększa obrazek. o to ci chodzi?
Spróbuj "otwórz grafikę", "pokaż obrazek" itp. U mnie na telefonie działa.
Generalnie jest aplikacja Photobucket na androida ale ona tylko pomaga w zarządzaniu swoim kontem. Nie aktywuje się przy klikaniu zdjęć linkowanych do ichniego serwera.
Dexter - oczywiście, że wiem iż to nie problem Forum tylko albo urządzenia (tablet) albo strony serwisu zdięć (może być nie przystosowana do systemu Android...

Noker – no niestety podwójne pacnięcie paluchem nie zmienia nic (raz zadziałało ale tylko jako powiększenie ekranu a nie obrazka)

Spychacz – To rozwiązanie rzeczywiście daje dostęp do samego obrazka ale dalej w takiej rozdzielczości w jakiej wyświetla się na stronie Photobucketa (bez powiększenia). Dalsze powiększanie za pomocą rozciągania palcami powoduje tylko rozmazywanie samego zdjęcia (czyli interpolacja pikseli)
Efekt:
1) Po kliknięciu miniaturki na stronie forum

[Obrazek: nIwNKs.jpg]

2) Po wybraniu "otwórz grafikę", "pokaż obrazek"

[Obrazek: Mbmt2R.jpg]

3) Po próbie rozciągania palcami ekranu

[Obrazek: uhpkrP.jpg]


A tak wygląda ta sama sekwencja na komputerze.

[Obrazek: HJSbCi.jpg], [Obrazek: iVL3aN.jpg], [Obrazek: gU6HeZ.jpg],

Różnica jest nie? I taki wygląd chciałbym uzyskać na tablecie…

A więc dalej nie mogę podziwiać na ekranie tabletu prac kolegów z Forum… I szczerze mówiąc jest to bardzo deprymujące a mówiąc kolokwialnie wkur...jące  PDT_Armataz_01_19

Ma ktoś tak samo?
Lukee, wiem o co chodzi i też napisałem że trwają prace aby zdjęcia siedziały na serwerze forum, przez co nie będzie problemu. Spróbuj użyć aplikacji Tapatalk która działa na naszym forum i być może uda się rozwiązać problemy.

Tapatalk łączy się bezpośrednio do samego kontentu nie do strony przez co powinno działać szybciej a obrazki powinny wyświetlać się lepiej.
TAPATALK jest okropne  PDT_Armataz_01_05 problem jest jeszcze bardziej widoczny. A sam program nie wnosi żadnych ułatwień do odczytu Forum na tablecie. Może na telefonach ma to uzasadnienie...
Poza tym już wiem o co chodzi (trochę przynajmniej). Źle wyświetlają się zdjęcia, które nie są zamieszczane bezpośrednio w poście lub miniaturki nie prowadzą bezpośrednio do zdjęć (wtedy na tablecie wszystko widać idealnie). Opisany przeze mnie problem tyczy tylko miniaturek prowadzących do serwisu ze zdjęciem. A tego chyba już nie przeskoczę PDT_Armataz_01_31
Dzięki wszystkim i pozdrawiam.
No nie przeskoczysz bo to "ulepszenia" photobucketa. Teżnie to wkurzalo, ale juz się przyzwyczailem...
Moźna to przeskoczyć, wiekszość 'sklejaczy' z tego forum zamieszcza zwoje fotki na Photobucket (pewnie po padnięciu ImageShacka) i chyba wszyscy (w tym nawet ja) używają opcji IMG thumb i to rodzi problem.
Zobaczcie:

IMG thumb:
[Obrazek: th_20151112_092255_zps5usdlyxp.jpg]

a teraz pełne IMG:
[Obrazek: 20151112_092255_zps5usdlyxp.jpg]
pełne czyli razem ze znacznikami [URL]

ale można to okroić i bez nich wygląda tak:

[Obrazek: 20151112_092255_zps5usdlyxp.jpg]
tylko wtedy nie ma już bezpośredniego linkowania do strony Photobucket.

Nie wiem czy większe zdjęcia w postach mają jakiś wpływ na samo działanie forum, ale chyba nie powinny mieć, najwyżej przy dużej ilości zdjęć w poście dłużej będą się ładować.
Na telefonach, tabletach ta druga opcja lepiej wygląda. przynajmniej wg mnie.

pozdrawiam
U mnie na telefonie tak samo. Jedynie trzecia opcja daje radeSmile
dlatego nie lubię androida.
na moim telefonie nie mam tego badziewia
(03-12-2015, 11:06)dexter link napisał(a): [ -> ]dlatego nie lubię androida.
na moim telefonie nie mam tego badziewia

Jak masz Symbiana to Ci zazdroszczę telefonu  :mrgreen:

Jak Win to już nie  ;D

Też nie przepadam za nowymi systemami do telefonów - ale cóż, jak się nie ma co się lubi...

Chyba po prostu się starzejemy  :Smile
SYmbian to porażka, mam telefon i tablet z Windowsem i jest naprawdę spoko. Warto spróbować nim się wyda opinie. To już mój trzeci telefon z tym systemem. Mam też służbowy telefon z Androidem ale nie podchodzi mi. Na tablecie też się trzeba nakombinować, żeby to działało i wyglądało.

Czekam na oficjalną wersję WIndows 10 na telefony bo zmieni się wszystko Smile telefon będzie już komputerem.
(03-12-2015, 11:43)dexter link napisał(a): [ -> ](...) telefon będzie już komputerem.

No i właśnie tu jest problem  Wink Dla mnie telefon powinien służyć do telefonowania i ewentualnie do zrobienia zdjęcia (czasem pomaga w rozmowie)  ;D
No ostatecznie może być jakiś wąż do zabicia czasu ale już absolutnie nic więcej... :twisted:
Oj nie zgodzę się. Ja z telefonu robię wszystko. Nawet uczestniczę w zyciu forum. Telefon to tylko dodatek. Ale każdy ma inne podejście. Na zwykłej sluchawce nie uruchomisz Skype albo programu do rozmów międzynarodowych. Do mnie smartfon to kalendarz notatnik, i narzędzie ale nie do grania
Niedługo zdjęcia umieścisz bezpośrednio na forum
(03-12-2015, 01:46)dexter link napisał(a): [ -> ]Niedługo zdjęcia umieścisz bezpośrednio na forum

:milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo:

i jeszcze  :milbravo:

(03-12-2015, 01:45)dexter link napisał(a): [ -> ]Oj nie zgodzę się. Ja z telefonu robię wszystko. Nawet uczestniczę w zyciu forum. Telefon to tylko dodatek. Ale każdy ma inne podejście. Na zwykłej sluchawce nie uruchomisz Skype albo programu do rozmów międzynarodowych. Do mnie smartfon to kalendarz notatnik, i narzędzie ale nie do grania

W zasadzie trudno Ci odmówić racji  Smile Niektórzy potrzebują przenośnego komputera inni słuchawki. I to jest fajne. Byle nikt na siłę nie wciskał tego komputera czy słuchawki  PDT_Armataz_01_18

Pozdrawiam