PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] Linke-Hofmann Bt - Modelik
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć! Dzisiaj chciałbym przedstawić mój ostatni ulep - parowóz bezogniowy, tzw. "pasożyt" z niedawnego wypustu Modelika, czyli niemiecki (fabryka Linke-Hofmann-Werke AG Breslau, czyli obecnie Wrocław), wąskotorowy, bezpaleniskowy parowóz Bt Linke Hofmann z 1912 roku. Parowóz ten był używany w kopalni "Wujek". Autorem modelu jest Piotr Dakowski, dzięki uprzejmości którego miałem okazję skleić tenże modelik. Model wydrukowany został na drukarce laserowej, co nadało modelowi swoisty połysk, który starałem się złamać lakierowaniem na mat, ale sumarycznie i tak wyszła satyna Wink Model kleił się bardzo przyjemnie, nie miałem problemów ze spasowaniem części, czy brakiem rysunków - wszystko ładnie pokazane. Parowóz klei się całkiem szybko i przyjemnie, choć więcej uwagi wymaga układ przeniesienia napędu - tutaj trzeba patrzeć na rysunki i uważnie dobierać druciki Smile Nity robiłem z barwionego w masie kartonu, o dziwo kolor pasuje. Model gorąco polecam każdemu, kto chce rozpocząć przygodę z modelami kolejowymi - jest w sam raz: nie za duży, nie za mały: odpowiedni Wink Żeby nie przedłużać, zamieszczam kilka fotek:


[Obrazek: th_DSC_6661_zpsey1kaqnz.jpg] [Obrazek: th_DSC_6662_zpsfdbarkha.jpg] [Obrazek: th_DSC_6663_zpsh9mhxutn.jpg] [Obrazek: th_DSC_6664_zpsdgbe1xr2.jpg]
[Obrazek: th_DSC_6665_zpssee1wk7j.jpg] [Obrazek: th_DSC_6666_zpsqry7goob.jpg] [Obrazek: th_DSC_6667_zpsdxydfchn.jpg] [Obrazek: th_DSC_6668_zpsflaywsoc.jpg]
[Obrazek: th_DSC_6671_zps76uxx7oa.jpg] [Obrazek: th_DSC_6673_zpsvwww2s9a.jpg] [Obrazek: th_DSC_6674_zps8b3kvidt.jpg] [Obrazek: th_DSC_6675_zpsciy7xw5c.jpg]
[Obrazek: th_DSC_6676_zpsiry9fdhf.jpg] [Obrazek: th_DSC_6677_zps8qde75kw.jpg] [Obrazek: th_DSC_6678_zps4xzkpfwu.jpg] [Obrazek: th_DSC_6680_zpsvy4i8i68.jpg]
[Obrazek: th_DSC_6681_zpsr4eyedso.jpg] [Obrazek: th_DSC_6682_zpsuhyfs758.jpg] [Obrazek: th_DSC_6685_zpstdgdzsvh.jpg]
Dość sympatycznie wykonany kurdupel.  :milbravo:
Jakoś nie mogę się oswoić z widokiem parowozu bez zderzaków i urządzeń sprzęgowych. Wygląda jak obszabrowany i później odmalowany eksponat z ogródka jordanowskiego...
Elegancko wykonany model... modelu :o zabawki :o czy jakiegoś innego czajniczka  PDT_Armataz_01_14
Ale całość na świetnym poziomie  PDT_Armataz_01_34

Ciekawe czy zmieści się w budce maszynisty Pu29 Precyzyjnego  PDT_Armataz_01_11
(06-12-2015, 10:50)ceva link napisał(a):Dość sympatycznie wykonany kurdupel.  :milbravo:
Jakoś nie mogę się oswoić z widokiem parowozu bez zderzaków i urządzeń sprzęgowych. Wygląda jak obszabrowany i później odmalowany eksponat z ogródka jordanowskiego...
Sytuację dopełnia brak komina Smile, ale myślę że to niezły model dla kogoś kto chciałby zacząć przygodę z czajnikami.