PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] Karabin Maxim wz. 1910 w szklance - 1:25 - Orlik
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Darmowy drobiazg ze strony Orlika. Pomalowany humbrolami, pobrudzony pigmentami, na podstawce mieszczącej się w szklance (całkiem dobre zabezpieczenie przed kurzem). Dodałem kilka szczegółów (ryflowana chłodnica wraz z wlewem do wody). Taka wprawka przed dużymi modelami  :wink:

[Obrazek: maxim%201_zpsq6jwpeey.jpg]

[Obrazek: th_maxim%202_zpsr1kw1dim.jpg] [Obrazek: th_maxim%203_zpssd4c8wmd.jpg] [Obrazek: th_maxim%204_zpsmptx8nzf.jpg] [Obrazek: th_maxim%205_zpstfzybvtz.jpg]
[Obrazek: th_maxim%206_zpss0hzranw.jpg] [Obrazek: th_maxim%207_zpspswdebn6.jpg] [Obrazek: th_maxim%208_zpstcuesokp.jpg] [Obrazek: th_maxim%209_zpsgctp7ryx.jpg]

Piękny model.  :milbravo:
Chyba go wcześniej widziałem na Wykop? albo się mylę.
(11-12-2015, 03:19)xoxsc link napisał(a): [ -> ]Piękny model.  :milbravo:
Chyba go wcześniej widziałem na Wykop? albo się mylę.

Nie mylisz się  :wink: Teraz zrobiłem "lepsze" zdjęcia, więc postanowiłem tutaj pokazać.
To dawaj więcej zdjęć innych modeli. Każdy z nas chce podziwiać. Big Grin
Fajnie Ci to wyszło, wygląda niczym babeczka do porannej kawy Wink
coś pięknego Smile  gratulacje  PDT_Armataz_01_34
Bardzo ładny model, taka pocztówka z frontu :milbravo:
dzięki za opinie  :wink:

(11-12-2015, 11:20)noker link napisał(a): [ -> ]Fajnie Ci to wyszło, wygląda niczym babeczka do porannej kawy Wink

a to bardzo często słyszę, babeczka/ciastko/torcik. A to tylko wikol z piaskiem!
Fajowe.
:milbravo:
Co ciekawe beczka daje mu niesamowity efekt  :milbravo:
Mam pytanie opisał byś jak zrobiłeś imitację postarzenia beczki i czarnego elementu karabinu.
Zacząłem  robić ten model, zainspirowany twoim wykonaniem i precyzją. Mój ckm będzie umieszczony w żarówce. A nigdy nie robiłem imitacji postarzenia, krótko siedzę w papierowych modelach. Jeśli nie byłby problem to bym był wdzięczny, mile widziane foto. Szukałem wszędzie na forum o różnych technikach, ale jest ciężko mi coś znaleźć.
Dzięki za opinie  Wink

(06-01-2016, 01:24)Ipr link napisał(a): [ -> ]Mam pytanie opisał byś jak zrobiłeś imitację postarzenia beczki i czarnego elementu karabinu.
Zacząłem  robić ten model, zainspirowany twoim wykonaniem i precyzją. Mój ckm będzie umieszczony w żarówce. A nigdy nie robiłem imitacji postarzenia, krótko siedzę w papierowych modelach. Jeśli nie byłby problem to bym był wdzięczny, mile widziane foto. Szukałem wszędzie na forum o różnych technikach, ale jest ciężko mi coś znaleźć.

Zdjęć samego karabinu sprzed malowania nie mam, ale sprawa jest prosta. Użyłem humbrola nr 11, metodą suchego pędzla, czyli zanurzasz pędzelek w farbie i wycierasz tak długo aż prawie kompletnie przestaje malować po papierze, wtedy trzesz nim część i zostają takie właśnie delikatne przetarcia. Ale pędzel musi wyglądać na całkowicie pozbawiony farby, inaczej po prostu pomalujesz część.

A co do beczki, to po sklejeniu pomalowałem ją na kolor który mi odpowiadał (no i akurat go miałem). Potem za pomocą wykałaczki starałem się ją powgniatać, tak, żeby to były takie "ostre" wgięcia. Malowałem humbrolami, rdzę zrobiłem z dwu brązowych i ciemnożółtego, ważne żeby ich nie zmieszać kompletnie, tylko przemieszać, żeby różne odcienie powstały. Widać na zdjęciu, że dzięki temu są miejsca jaśniejsze i ciemniejsze w tych plamkach. A na koniec, całą beczkę, już z namalowaną rdzą, wysmarowałem terpentyną (używam jej jako rozpuszczalnika) z czarną farbą matową (humbrol 33). To się chyba fachowo nazywa nakładanie filtra. Zasada - mało farby, dużo rozpuszczalnika. Dzięki temu całość zrobiła się ciemniejsza i ogólnie brudna  Wink

[Obrazek: IMAGE01669a_zpsqmrsu90m.jpg]
[Obrazek: IMAGE01676a_zps976py7gr.jpg]
Dziękuję za odpowiedz, bardzo mi się przyda, co do terpentyny to nie słyszałem o tym, i z ciekawości też spróbuję.
model wykonałem, zostało pomalować i złożyć . Jak go wykonam pochwalę się.
(11-01-2016, 12:48)Ipr napisał(a): [ -> ]Dziękuję za odpowiedz, bardzo mi się przyda, co do terpentyny to nie słyszałem o tym, i z ciekawości też spróbuję.
model wykonałem, zostało pomalować i złożyć . Jak go wykonam pochwalę się.

Chętnie zobaczę Smile ja używam terpentyny bezzapachowej jako rozpuszczalnika do humbroli, bo ten najpopularniejszy firmy Wamod straszliwie śmierdzi.