PaperModels.pl

Pełna wersja: [WKM2] [R] USS Erie WAK 1:200
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam w mojej pierwszej relacji w nowym roku :grin:
Trochę mnie tu nie było ale obiecuję poprawę. Okręt który wybrałem nie należał do moich modelarskich faworytów, ale czym więcej na niego patrzę tym bardziej mnie jara PDT_Armataz_01_25
Model ma swoje plusy w postaci niedużych rozmiarów, sporej artylerii, samolotu na wyposażeniu więc tylko robić.
[Obrazek: USS_Erie_PG-50_zpsk0fh8bp3.jpg]
Na początek jak to u mnie w zwyczaju, okładeczka i szkielecik.
[Obrazek: 3976_rd_zpsdd519nzg.jpg] [Obrazek: IMG_0771_zps7cdu5ocf.jpg]
Ogólnie kadłub robi się przyjemnie nie licząc rufy, gdzie potrzeba wyższych kwalifikacji
[Obrazek: IMG_0786_zpsu3exdvxx.jpg] [Obrazek: IMG_0794_zpsiqcsafw3.jpg] [Obrazek: IMG_0793_zpsn36j1bue.jpg] [Obrazek: IMG_0795_zpsgzqsra5y.jpg]
Jak będę robił ster i śruby to jeszcze spróbuję coś poprawić a na razie dla odprężenia powstały pierwsze poziomy nadbudówek
[Obrazek: IMG_0796_zpsiquu7b5u.jpg]
Pozdrawiam.
  No, przecie ruszyłeś wreszcie. Z oglądanych dotychczas własnoręcznie rzeczy najlepiej podobały mi się drewnianne pokłady; subtelnie igiełką podrobione i pięknie załamujące światło na liniach planek.
  Kadłuba jeszcze "rencamy" nie oglądałem, aliści wydaje się być on, ten kadłub, całkiem poprawny.
No Radosławie!!!  :milbravo:
Cudnie, że wystartowałeś z "Erie"! I proszę Cię abyś więcej nie składał żadnych modelarskich obietnic swojej szanownej Małżonce - ja oczywiście to rozumiem ale Twoja Żona niech weźmie pod uwagę te tłumy fanów oczekujące na każdy zwitek papieru skręcony Twoją ręką!!!

A zupełnie na serio to oglądam z niecierpliwością - tym bardziej, że "Erie" wystraszyło wielu modelarzy a ja akurat uważam, że model da się skleić w sposób przyjemny (tylko trzeba nieco odbiec od filozofii projektanta).

Powodzenia!
Przeglądając onegdaj wycinankę w Empiku zastanawiałem się co za wariat to weźmie i zacznie kleić.
Jak widać daleko szukać nie musiałem bo tuż za miedzą się jeden znalazł PDT_Armataz_01_28

Aaa, porównuję wstawione zdjęcie okrętu z tym budowanym i widzę na modelu bardzo mało bulajów na burtach, to tak ma być?

(05-01-2016, 09:16)Lesio73 link napisał(a):No Radosławie!!!  :milbravo:
Cudnie, że wystartowałeś z "Erie"! I proszę Cię abyś więcej nie składał żadnych modelarskich obietnic swojej szanownej Małżonce - ja oczywiście to rozumiem ale Twoja Żona niech weźmie pod uwagę te tłumy fanów oczekujące na każdy zwitek papieru skręcony Twoją ręką!!!

No właśnie tak okłamać wszystkich!! Powodzenia w budowie Wink  PDT_Armataz_01_36
Witam pierwszych oglądaczy :-D
(05-01-2016, 11:29)yogi link napisał(a):Aaa, porównuję wstawione zdjęcie okrętu z tym budowanym i widzę na modelu bardzo mało bulajów na burtach, to tak ma być?
Zdjęcie przedstawia okręt z lat 30-tych a model z wycinaki jest na rok 1942, więc wszytko ok. :-D
Jak na razie ładnie. Moje ulubione morskie klimaty ;-)
Wiedziałem, że to będzie Erie....
Wprawdzie to było małe zaskoczenie tematem, ale trzymam kciuki.
Powodzenia Kolego! Model zapowiada się ciekawie.
Trochę się zawiodłem tym, że to nie jest nic większego, ale i tak chętnie pooglądam Smile

Pozdrawiam.
Nie masz Ty serca Smile Wink Dwa naraz, no no no Big Grin
Jak to w staropolskim przysłowiu, żeby życie miało smaczek, raz Amerykanka, raz Włoszek... Niech moc będzie z Tobą! Cool
Stocznia wita Was Smile
"Erie" to model relaksacyjny więc pośpiechu nie ma, to i postępy nie duże.
Doszło trzecie piętro nadbudówki dziobowej, drugie rufowej, maski dział głównych i komin.
 
 [Obrazek: IMG_0873_zpsruizo6zr.jpg] [Obrazek: IMG_0869_zpstadekirh.jpg] [Obrazek: IMG_0877_zpsusghvs0b.jpg]

I na koniec fotka całości co do tej pory ulepiłem

[Obrazek: IMG_0881_zpsheenncnr.jpg]

Pozdrawiam.
Ej, powiedz no, siedzisz w chacie, że masz takie tempo? To się aż we łbie nie mieści.....
To już prawie końcówka...  Tongue
(28-01-2016, 09:05)Sprudin napisał(a): [ -> ]Ej, powiedz no, siedzisz w chacie, że masz takie tempo? To się aż we łbie nie mieści.....

Trafiłeś drugi raz Big Grin , chyba jeszcze jedna nagroda Ci się należy Big Grin

Może jakieś słówko co obok makarona kombinujesz?

(28-01-2016, 10:26)Japończyk napisał(a): [ -> ]To już prawie końcówka...  Tongue

Prawie jak u Ciebie Big Grin
Hehehehehe... Radziu, normalnie micha mi się cieszy jak nie wiem... masz tempo!!!
"Erie - relaksacyjny" to mnie kolega zaskoczył :-), ale czekam go bardzo :-)
pzdr
A ja chciałbym się zapytać wszystkich znawców tematu:
Czym jest owy "ekran do rzutników slajdów" rozwijany (jak mniemam) na rufie USS Erie i zaprojektowany w tym modelu?
Chętnie również zobaczył bym jakąś fotkę z tym "ekranem".
Jak na model "relaksacyjny" nasz spore tempo. To i tak szybciej od mojego. Tradycyjnie trzymam kciuki.
(31-01-2016, 12:46)syjek napisał(a): [ -> ]A ja chciałbym się zapytać wszystkich znawców tematu:
Czym jest owy "ekran do rzutników slajdów" rozwijany (jak mniemam) na rufie USS Erie i zaprojektowany w tym modelu?
Chętnie również zobaczył bym jakąś fotkę z tym "ekranem".

Wszystkie posiadane informacje mówią o ekranie kinowym, gdyż na rufie okrętu odbywały się różne uroczystości i oficjalne spotkania Smile  Cool
 [Obrazek: 120905002_zpsdz9kji8s.jpg]
Dzięki.
To raczej nie powinno go tam być w konfiguracji "bojowej" :-)
Witam w stoczni New York Naval w Brooklynie Smile
Tym razem prace przeniosły się na Erie i przedstawiam raport z wykonanych prac.
Ciekawym elementem jest platforma na śródokręciu, służąca do składowania wodnosamolotu. Wymaga ona od dołu wyklejenia szeregu wzmocnień, które mam nadzieje będą później w miarę widoczne

[Obrazek: IMG_1015_zpsa7nrebzh.jpg] [Obrazek: IMG_1019_zpsrbq6do8b.jpg] [Obrazek: IMG_1021_zpsaupnni4r.jpg] [Obrazek: IMG_1024_zpshpb1bdgs.jpg]

Po czymś większym, czas na coś małego, czyli stanowisko kierowania ogniem typu Mk 35 i antena radaru Mk 3

 [Obrazek: IMG_1030_zps0goafojw.jpg] [Obrazek: IMG_1027_zpsx9zc95ui.jpg] [Obrazek: IMG_1029_zps6sc6jes7.jpg]


Nadbudówka dziobowa dostała platformę montażową 

[Obrazek: IMG_1031_zpsdomolxj5.jpg]

i na koniec, tradycyjnie zbiorcze fotki wykonanych elementów

[Obrazek: IMG_1033_zpsvspkxvrp.jpg] [Obrazek: IMG_1035_zpszftqy0lz.jpg] [Obrazek: IMG_1034_zpsp8bx0f8g.jpg]

Jak na razie model klei się sympatycznie i relaksacyjnie   Big Grin
Szacun  Cool 
I tyle mam do powiedzenia...
Wygląda świetnie.
I tyle mam do powiedzenia.  Wink
Stron: 1 2 3