PaperModels.pl

Pełna wersja: [R]MAZ-537G+MAZ/ChMZAP-5247G czyli kolejny model odpoczynkowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam w przerwie i odpoczynku od budowy okrętu Nagato postanowiłem tym razem wziąć coś na kółkach, dwa okręty jak dla mnie jeden po drugim to zbyt wiele na moje siły więc teraz trafiło na model Maza-537G wydawnictwa Model kom, model oczywiście w skali 1:25. Standardowo jak dla mnie będę model robił oczywiście malując go w całości, zastanawiałem się jeszcze nad modelem Maza z wyrzutnią wydawnictwa modelik jednak postanowiłem w ostateczności wziąć na matę właśnie tego a w późniejszym czasie pewnie powstanie coś jeszcze by załadować to na naczepę.
Jak na razie powstała rama która została już pomalowana podkładem i czeka na resztę elementów.
[Obrazek: th_maz3_zpsahbfeaq8.jpg]
O, widzę że będzie na co popatrzeć w tej relacji Smile
Efekt prac nad modelem podczas weekendu nie przyniósł zbyt wiele ale zostały doklejone płyty nośne zawieszenia.

[Obrazek: th_maz4_zpsyavkfcgm.jpg]
Prace nad ramą trwają, pomalutku uzupełniam elementy które chciał bym przykleić je do ramy przed malowaniem elementy będą jeszcze uzupełniane sukcesywnie śrubami, powstają także na boku wahacze które do najprostszych nie należą ale prędzej czy później i tak bym się z nimi musiał zmierzyć więc pomalutku sobie je dzióbie. Postanowiłem także już co do malowania Maza, nie będę go robił w barwach tak jak jest model tylko będzie ciemno zielony ta kolorystyka bardziej za mną przemawia.
[Obrazek: th_maz5_zpsduizsqrh.jpg]
[Obrazek: th_maz6_zpsjbjyfu4f.jpg]
[Obrazek: th_maz7_zpsu2xpt9qe.jpg]
Zapowiada się rewelacyjnie .
Ja dla odmiany mam do pocięcia maz'a z answera .Jest mniej zdetalizowany ,ale książka spora . Smile
Masz jakiś upatrzony numer koloru dla niego czy po prostu ciemno zielony?
Szukam od kilku dni info na temat tych kolosów w LWP ,ale znajduje tylko pogłoski że niby były 2 sztuki do wożenia Pion'ów na poligon...
Masz może jakieś informacje na ten temat?
No będzie się działo.
Dokładnie nad doborem farbki jeszcze się nie zastanawiałem bo jak dla mnie to na razie daleka droga ale pewnie coś znajdę w palecie farb Pactry. Co do Maza w barwach WP to nie szukałem bo tak szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem że służyły u nas.
Witam w kolejnej odsłonie z budowy Maza, tym razem za dużo nie pokaże bo zbyt dużo czasu nie było na budowę głównie ostatnio skupiłem się na malowaniu ramy. Powiem krótko pomalowanie ramy w porównaniu do zrobienia dobrych jej zdjęć było banałem czy macie jakieś rady jak zrobić dobre zdjęcia czarnym elementom np. takim jak rama?
[Obrazek: th_maz8_zpssqa46vvl.jpg]
[Obrazek: th_maz9_zpsmv61at63.jpg]
Kolejna drobna aktualizacja, pierwsze elementy zawieszenia zostały przyklejone do ramy teraz walczę z wahaczami i całą resztą zawieszenia.
[Obrazek: th_maz10_zps3b3qjgsy.jpg]
[Obrazek: th_maz11_zpsdm61imb3.jpg]
Mała aktualizacja, doklejone zostały tylne dolne wahacze, teraz jeszcze dolne i będzie trzeba to połączyć z piastą.
[Obrazek: th_maz13_zpsvbk8ry09.jpg]
Bardzo ładnie to wygląda, wszystkie podzespoły dobrze wykończone i malowanie aerografem?
Czy dobrze widzę, czy zaokrąglasz delikatnie krawędzie elementów? Wszystkie wydają się lekko zeszlifowane, beż żadnych śladów cięcia papieru.
Robiłeś może rozeznanie, która to dokładnie wersja Maza i gdzie mogła służyć?
Witam, tak model jest malowany aerografem, zastanawiałem się nad sprayem ale ostatecznie w ruch poszedł aerograf, co do krawędzie to nakładam delikatnie szpachlę w płynie, następnie lekko szlifuje i na to idzie podkład.
Co do samego Maza to jak na razie nie myślałem o tym, ale raczej nie będę robić jakiegoś konkretnego.
Witam,
Przycupnę na końcu i chętnie po podziwiam.
Mam tylko małe pytanie jakiego kleju używasz ?
Głównie używam dobrze sprawdzonego butusia i BCG, choć ostatnio gdy coraz więcej modeli jest drukowanych cyfrowo zacząłem się uczyć używania kleju polimerowego tak na przyszłość gdyby mi się kiedyś zachciało zrobić coś w standardzie.
Prace przy zawieszeniu Maza cały czas pomalutku idą do przodu, jak skończę tylne zawieszenie w ramach odpoczynku od zawieszenia popracuje nad innymi elementami by troszkę odpocząć od tych wszystkich wahaczy by nabrać siły na przednie zawieszenie które jest nieco bardziej skomplikowane.
[Obrazek: th_maz15_zpst06hhsbv.jpg]
Zestaw z 10 tys. części ale "model odpoczynkowy" Big Grin Takich freaków lubię najbardziej Big Grin
Mała aktualizacja prac nad zawieszeniem element na razie do ramy zamocowany na sucho.
[Obrazek: th_maz16_zpsypcemwxu.jpg]
[Obrazek: th_maz17_zpsgk2utoby.jpg]
Element pomalowany i już na swoim miejscu teraz czeka mnie druga strona.
[Obrazek: th_maz18_zpsk3ytteit.jpg]
Kosmos Panie... tylko podziwiać widoki!
Druga strona zawieszenia pomalutku się tworzy a tym czasem by nie zwariować całkowicie od tego zawieszenia wziąłem się za siodło i jego osprzęt.
[Obrazek: th_maz19_zpsbrgfn5yt.jpg]
Kolejna porcja zdjęć z postępów prac.
[Obrazek: th_maz20_zpsrhpimhrs.jpg]
[Obrazek: th_maz21_zpsb6ipqqhh.jpg]
[Obrazek: th_maz2_zpse53ticlo.jpg]
To wygląda lepiej niż rendery Smile
Kolejna osłona i nareszcie koniec tylnego zwieszenia teraz pomalutku będę się przesuwał ku przodowi aż dojdę znów do zawieszenia tym razem przedniego a jak już pisałem wcześniej jest nieco bardziej skomplikowane. Doszły jeszcze w tylnej części inne elementy wyposażenia ramy.
[Obrazek: th_maz22_zpsxwolq3co.jpg]
[Obrazek: th_maz23_zpsjvmbccjs.jpg]
[Obrazek: th_maz24_zpsduwk3umi.jpg]
Kolejne zdjęcie tym razem doszedł zbiornik, choć nie bardzo wiem czego bo na paliwo wydaje mi się że troszkę za mały jak na takie monstrum Wink
[Obrazek: th_maz25_zpsfpirkfuu.jpg]