PaperModels.pl

Pełna wersja: [R] Queen Mary 2 z JSC 077
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich forumowiczów.
Zacznę od tego, że to moja pierwsza relacja z budowy modelu i wybór padł na Queen Mary 2 od JSC 077. Model w skali 1:400 wygląda obiecująco ponieważ i tak będzie miał blisko 1 metr długość.
Na początek nakleiłem podstawę na tekturę 1mm, ponieważ pozostawienie oryginalnej podstawy wydawało mi się zbyt kruche jak na metrowy model.
[Obrazek: 901fd2422ffb46a6med.jpg]

Następnie zabrałem się za sklejanie szkieletu:
[img][Obrazek: 20160414_073404_zpsqljswdt3.jpg][/img]

Jest godzina 7:57 nowy dzień się zaczyna do pracy dziś nie idę więc działam dalej. Zapraszam do komentowania  Wink
Model muszę przyznać skleja się przyjemnie, martwi mnie trochę konstrukcja bo nie przewidziano żadnych wzmocnień podklejaną tekturą. Jak narazie wszystkie części pasują do siebie idealnie. Załączam foto z postępów od rana. [Obrazek: 0ac6173f3df230e2med.jpg]
Będzie co za jakiś czas podziwiać Smile Mnie właśnie ta konstrukcja szkieletu przeraża, przez niego poległem bardzo szybko przy Gustloffie.
Cześć, zapraszam do przyłączenia się do naszego konkursu i udanego modelowania życzę!
1/400 i koło metra :-) Fajnie. Kibicuję i życzę wytrwałości
Pzdr
No i konstrukcja zrobiona, ciekawe jak poszycie będzie się tego trzymało Smile  Już zaczynam żałować, że nie zrobiłem pod poszycia.

[img][Obrazek: 20160415_133315_zpsalrttkim.jpg][/img]
Cześć.

Nie wiem czy tylko u mnie, ale brak ostatniej fotki :/
Model ciekawy i chociaż pływadeł nie sklejam relację podglądam Smile

Pozdrawiam,
Karol
Tutaj jeszcze zdjęcie okładki bo widzę wszyscy wstawiają  Smile

[Obrazek: IMG_20160416_103959_zpszwqkk6fe.jpg]
Nadszedł czas na pierwsze elementy poszycia.

[img][Obrazek: IMG_20160417_143129_zpsjybpna0y.jpg][/img]
Ależ to będzie ogrom. Trzymam kciuki  Smile
... nie korciło Cię aby wyciąć okienka?  Wink
Korciło Wink Kiedyś w Poloni z GPMu zaszalałem i wycinałem, ale to było 1:200 i mniej okienek Smile Tutaj by było ciężko, jestem na TAK dla okienek w statkach, ale tylko do skali 1:200 Tongue
Lewa burta już na miejscu, wkrótce więcej fotek jak dokończę drugą burtę i zrobię retusz ;Wink

[img][Obrazek: 20160427_140435_zpsufmkrsxr.jpg][/img]

Tutaj widać różnicę koloru w wydruku wycinanki - no cóż taka się trafiła :/ 

[Obrazek: 20160417_180502_zpsoyvkte7y.jpg]

A tutaj będzie kiedyś basen  Cool

[Obrazek: 20160417_190729_zpsfurg25bd.jpg]
Fajnisty.
Okienka okienkami, wstawienie jakieś foli/taśmy niewiele by zmieniło tak mi się wydaje. No chyba żeby się pokusić o wnętrza hehehh :-)
Ale na rufie te międzypokłady to bym "przeszklił" . Ciut za duże uproszenie według mnie.
I leżaczki, koniecznie dużo leżaczków :-) są w wycinance ?
Pzdr
A jak ze sztywnością kadłuba po oklejeniu jednej burty, ok jest?
Kawał bydlaka powstaje, powodzenia [Obrazek: t2009.gif]
Ja też jestem ciekawy właśnie jak ze sztywnością kadłuba i czy nie występują jakieś pofalowania na burtach i pokładach. I pytanie jeszcze konkretnie pokładów i burt, podkleiłeś je ? Czy prosto z wycinki przyklejone ?
(27-04-2016, 02:34)dokker napisał(a): [ -> ]Fajnisty.
Okienka okienkami, wstawienie jakieś foli/taśmy niewiele by zmieniło tak mi się wydaje. No chyba żeby się pokusić o wnętrza hehehh :-)
Ale na rufie te międzypokłady to bym "przeszklił" . Ciut za duże uproszenie według mnie.
I leżaczki, koniecznie dużo leżaczków :-) są w wycinance ?
Pzdr

Nie ma leżaczków w wycinance, ale coś pomyśle bo leżak 2 metrowy w skali 1:400 będzie miał 0.5 cm więc jest to wykonalne :Smile

(27-04-2016, 03:15)yogi napisał(a): [ -> ]A jak ze sztywnością kadłuba po oklejeniu jednej burty, ok jest?
Kawał bydlaka powstaje, powodzenia [Obrazek: t2009.gif]

Sztywność jest o dziwo duża, nawet bez oklejenia burty był już sztywny.

(27-04-2016, 04:53)SebastianGREEN napisał(a): [ -> ]Ja też jestem ciekawy właśnie jak ze sztywnością kadłuba i czy nie występują jakieś pofalowania na burtach i pokładach. I pytanie jeszcze konkretnie pokładów i burt, podkleiłeś je ? Czy prosto z wycinki przyklejone ?

Pofalowań nie ma pokłady i burty sztywne i nawet żebra się nie zrobiły, a niczym nie podklejałem. Można powiedzieć, że jak narazie buduję standart, chociaż wiem, że kilka detali przerobię.