PaperModels.pl

Pełna wersja: [R] Henshel Bn2t Riesa + wagony koleby (Modelik nr 7/09)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jakiś czas temu, żeby odpocząć nieco od gąsek panzerka zacząłem rozglądać się za nowym tematem na matę. W wyborze pomogła mi narzeczona, która poprosiła mnie o sklejenie czajnika, który zresztą sama wybrała.

[Obrazek: th_IMG_5530.jpg]

Będzie to mój pierwszy parowóz, dlatego będę wdzięczny za wszelkie uwagi i podpowiedzi.

Postanowiłem też że model będzie malowany, nie znam się jednak zbytnio na budowie parowozów, więc model zrobię "prosto z pudła" bez dodawania zbytniej ilości elementów od siebie. Ma to być bardziej wprawka w większe projekty. W planach mam jedynie zrobienie nitów.

Zacząłem od wagonów. Kleiło się je bardzo przyjemnie bez większych niespodzianek. W tech chwili mam niemal gotowe oba wagony.

[Obrazek: th_IMG_5531.jpg] [Obrazek: th_IMG_5532.jpg] [Obrazek: th_IMG_5533.jpg] [Obrazek: th_IMG_5534.jpg] [Obrazek: th_IMG_5535.jpg] [Obrazek: th_IMG_5536.jpg]

W tej chwili pracuję nad ostoją, wkrótce zdjęciaSmile.
I znów będzie pięknie i czysto Smile
Lesiu nie byłbym tego taki pewien. Nie mam doświadczenia w budowie modeli w całości malowanychSmile.

Ostoja jest już praktycznie gotowa, czeka tylko na lakiernie.

[Obrazek: th_IMG_5541.jpg] [Obrazek: th_IMG_5539.jpg] [Obrazek: th_IMG_5542.jpg] [Obrazek: th_IMG_5540.jpg]

 W międzyczasie zabrałem się za budowę silników.

[Obrazek: th_IMG_5543.jpg] [Obrazek: th_IMG_5544.jpg]

To na razie tyleSmile.

Mam jeszcze mała prośbę. Przeszukałem internety w poszukiwaniu zdjęć tych parowozików, niestety nie znalazłem tego zbyt dużo. Może ktoś z was ma jakieś w swoich zbiorach?

Wiem też o jednym egzemplarzu w skansenie w Tarnowskich Górach. Za 2 tygodnie będę w tamtej okolicy i zamierzam dokładnie obfotografować ten parowozik. Gdyby ktoś z was chciał zdjęcia jakiejś innej maszyny znajdującej się w tamtejszym skansenie wystarczy wiadomość prywatna lub tutaj w relacjiSmile.
Czas na kolejną porcję zdjęć.

Pomalowałem ostoję na czerwono, użyłem do tego lakieru firmy dupli-color czerwony ral 3000. 

[Obrazek: th_IMG_5569.jpg] [Obrazek: th_IMG_5570.jpg] [Obrazek: th_IMG_5571.jpg] [Obrazek: th_IMG_5573.jpg]

Dokończyłem też silniki

[Obrazek: th_IMG_5575.jpg]

Ponieważ koła są dość pracochłonne postanowiłem w między czasie skleić stojak kotła i walczak. Po przymiarkach okazało się, że coś jest nie tak:

[Obrazek: th_IMG_5582.jpg], [Obrazek: th_IMG_5583.jpg]

Stojak powinien wejść pomiędzy 2 wzmocnienia widoczne na zdjęciu. Po serii niecenzuralnych słów i 24 godzinach odpoczynku wziąłem skalpel w dłoń i zabrałem się za operacje. Odciąłem "skrzydełka" i usunąłem po 1mm nadmiaru z obu elementów tak aby wszystko pasowało. Gdy już nic nie stało na przeszkodzie zamontowałem płytę pomostu wraz z dodatkami i dokończyłem walczak (przymierzone na sucho do zdjęć).

[Obrazek: th_IMG_5587.jpg] [Obrazek: th_IMG_5589.jpg] [Obrazek: th_IMG_5591.jpg] [Obrazek: th_IMG_5593.jpg] [Obrazek: th_IMG_5594.jpg] [Obrazek: th_IMG_5595.jpg]
Ale rośnie piękna ciuchcia  PDT_Armataz_01_24
Tylko na tym tle, jakoś ciężko się ogląda. Cyba, że ja jestem jakiś inny  Wink
Doszedłem do tego samego wniosku po wrzuceniu zdjęć. Kolejne będą z innym tłem.
Po 6 miesiącach od ostatniej aktualizacji wypadałoby coś pokazaćSmile.

Udało mi się zrobić koła, kosztowały mnie mnóstwo wysiłku, a efekt jest co najwyżej dobry. Największym problemem było lakierowanie i metalizowanie nad czym muszę jeszcze poćwiczyć.

[Obrazek: th_IMG_5707.jpg] [Obrazek: th_IMG_5705.jpg] [Obrazek: th_IMG_5700.jpg]

Poza tym walczak wzbogacił się o kolejne elementy, także wkrótce pójdzie do lakierni Wink

[Obrazek: th_IMG_5714.jpg] [Obrazek: th_IMG_5713.jpg] [Obrazek: th_IMG_5712.jpg]

Skoro mam już koła to pora poskładać układ przeniesienia napędu, co powinno pójść dość szybko ponieważ większość elementów mam już gotowe.