PaperModels.pl

Pełna wersja: Gitara klasyczna - projekt własny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,
Wiem, dawno mnie tu nie było PDT_Armataz_01_04 , ale coś ostatnio udało się skleić. Temat dość mało popularny, jednak zapraszam do rzucenia okiem.

Model zamówiony u mnie na prezent urodzinowy. Pomniejszona gitara solenizantki. Projekt własny na podstawie zdjęć oryginału. Model ma 20 cm wysokości (bez stojaka)
Było trochę zabawy z Photoshopowaniem tekstur drewna, ale nawet miło się sklejało. Polecam marker olejny - do malowania żyłek/nitek genialna sprawa, dużo wygodniejszy niż pędzelek. Malowałem nim na biało trzy pierwsze (licząc od najgrubszych) struny i koniecznie kupię srebrny i złoty do naciągów i śrub rzymskich.

[Obrazek: 03_zps3t1pgvom.jpg]

[Obrazek: th_04_zpsmjedbxms.jpg] [Obrazek: th_07_zps9melynrf.jpg] [Obrazek: th_06_zps7a4pjvp6.jpg] [Obrazek: th_08_zpst91algjj.jpg] [Obrazek: th_09_zpsk2xuacjr.jpg]
[Obrazek: th_14_zps1xqwdsua.jpg] [Obrazek: th_13_zpsmcvxllyh.jpg] [Obrazek: th_10_zpsdhz7ajab.jpg]
[Obrazek: th_12_zpsdyzzgy8i.jpg] [Obrazek: th_12_zpsdyzzgy8i.jpg] [Obrazek: th_16_zpsfk24co0u.jpg]
[Obrazek: th_17_zps8vpfz8qt.jpg] [Obrazek: th_18_zpsjpfq7oyl.jpg]


Pozdrawiam,
jb.
Ekstra!
Pomysł świetny.
Teraz czas na całą orkiestrę
No i gitara PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34

Pomysł świetny i wykonanie przednie - gratulacje.
Ja poproszę skrzypce Rolleyes

PS
A próbowałeś coś na niej zagrać?
Extra rzecz. Gdyby nie ta ręka na zdjęciu to powiedziałbym że prawdziwa. PDT_Armataz_01_37
Piękny efekt  PDT_Armataz_01_34
Super wyszło PDT_Armataz_01_37
Jak prawdziwa!
Czy trzeba coś dodawać? Wink
Brawo, super ! PDT_Armataz_01_37 Podoba mi się  Smile
Ale masz wielkie łapy. ;-)

A tak poważnie, to bardzo ciekawy pomysł i znakomite wykonanie.
Wielkie Brawa!!!
no czad
Ulala! Dobra robota, proszę pana.
PDT_Armataz_01_34
Dzięki!


Miło, że się Wam podoba PDT_Armataz_01_34


Cytat:Teraz czas na całą orkiestrę

SZAD, teraz to czas na to, co rozgrzebane dawno temu Big Grin


Cytat:Ja poproszę skrzypce [Obrazek: rolleyes.png]

PS
A próbowałeś coś na niej zagrać?

Lukee, mogą być i skrzypce, czemu nie. Grać jednak nie próbowałem, bo już po samym zakładaniu strun miałem dość Big Grin
No i gra gitara!!!  Cool
Bardzo ładna gitarka, niech gra muzyka!
Bardzo udana gitara. I - pomysł przedni!
Śrub rzymskich jednakowoż gitara nie posiada; naciągi strun są na przekładniach ślimakowych.
(28-09-2016, 07:56)ZbiG napisał(a): [ -> ]Bardzo udana gitara. I - pomysł przedni!
Śrub rzymskich jednakowoż gitara nie posiada; naciągi strun są na przekładniach ślimakowych.

No tak, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Do gitary użyłem białego markera tylko do pomalowania trzech strun. Wszystkie "złote" elementy, w tym ślimaki są wykonane z kartonu barwionego w masie. Markera srebrnego i złotego zamierzam dopiero użyć. W modelach szmatopłatów, które sobie bardzo powoli buduję.

[Obrazek: th_11_zpspzfxdkvr.jpg]
(28-09-2016, 07:16)jjb89: napisał(a): [ -> ]No tak, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Do gitary użyłem białego markera tylko do pomalowania trzech strun. Wszystkie "złote" elementy, w tym ślimaki są wykonane z kartonu barwionego w masie. Markera srebrnego i złotego zamierzam dopiero użyć. W modelach szmatopłatów, które sobie bardzo powoli buduję.

no jeżeli te szmatopłaty są w tak perfekcyjnym wykonaniu jak ta gitara to już niecierpliwie czekam na galerie PDT_Armataz_01_34