PaperModels.pl

Pełna wersja: Rady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Już wszystko co potrzebuje mam Big Grin Dzisiaj już bym chciał zacząć sklejać, więc prosiłbym jeszcze kilka rad, na co uważać, jak i czym dany klej nanosić, itp.

Wysłane z mojego JY-S3 przy użyciu Tapatalka
Skalpel trzymaj w dłoni, którą piszesz długopisem. Uważaj - zazwyczaj jest bardzo ostry  PDT_Armataz_01_25
RoboRycerzu, najprościej byłoby gdybyś założył relację z budowy. Wtedy na bieżąco można byłoby podpowiadać na co powinieneś zwracać szczególną uwagę.

Co do Twojego pytania - według mnie najważniejszą zasadą jest: "rób tak, żeby Tobie było wygodnie". Testuj, sprawdzaj aż w końcu sam dojdziesz do tego co przynosi najlepsze efekty. Praktyka ponad teorię PDT_Armataz_01_22
(30-08-2016, 07:08)Technick napisał(a): [ -> ]RoboRycerzu, najprościej byłoby gdybyś założył relację z budowy. Wtedy na bieżąco można byłoby podpowiadać na co powinieneś zwracać szczególną uwagę.

Co do Twojego pytania - według mnie najważniejszą zasadą jest: "rób tak, żeby Tobie było wygodnie". Testuj, sprawdzaj aż w końcu sam dojdziesz do tego co przynosi najlepsze efekty. Praktyka ponad teorię PDT_Armataz_01_22
Dzięki, może i taką relacje zrobię.

Wysłane z mojego JY-S3 przy użyciu Tapatalka
Odetnij kawałki z brzegów arkusza modelu, z boku i góry czy dołu. Posmaruj klejem jakiego będziesz używał i zobacz co się z nimi dzieje- w którą stronę się wyginają. Ja używam do modelu przynajmniej czterech rodzajów kleju: BCG i jemu podobne , wikol, butapren, i jakiś chemoutwardzalny np. Hermol. Ale co ci "podejdzie" musisz już wykombinować sam.Byłbym zapomniał , i jeszcze jakiś superglut czyli cyjanoakryl najlepiej rzadki
Przeczytać instrukcję i zobaczyć wszystkie rysunki
Zrobić zdjęcia arkuszy- potem w razie czego będzie łatwiej znaleźć jaki to był numer części gdybyś coś wyciął i odłożył
Wyciąć zgrubnie wszystkie części wymagające podklejenia tekturą
Rozłożyć części na tekturze, obrysować miejsce które jest potrzebne do przyklejenia tych części
Nałożyć butapren/polimerowy/UHU na tekturę i rozprowadzić przy pomocy starej karty płatniczej czy czegoś w tym stylu
Zaimpregnować lakierem w sprayu albo caponem arkusze wycinanki
Zacząć kleić zgodnie z instrukcją i rysunkami. Sposób wycinania części często jest podawany w instrukcji (wewnątrz, na środku lub na zewnątrz linii konturowej) Jeśli nie ma tego w instrukcji, to zazwyczaj tnie się pośrodku.
Do nanoszenia kleju używać wykałaczki albo drucika/szpilki czy co tam Ci będzie wygodne
Jeśli nie pasuje poszycie do szkieletu, to zazwyczaj przerabia się szkielet a nie poszycie.
Do przyklejania dużych części jak np poszycie kadłuba do szkieletu uzywaj butaprenu a nie kleju wodnego.
Części które będą wymagały zagięcia biguj przed wycięciem. Ja to robię tak, że najpierw nakłuwam pinezką część na wierzchołkach, potem odwracam część i za pomocą stępionego skalpela nagniatam linię między wierzchołkami, w ten sposób łatwiej się papier załamuje i nie niszczę farby drukarskiej.
Części zwijane formuję np trzonkiem pędzelka na podkładce od myszki.
Dużo by tu pisać, dlatego z czasem sam dojdziesz do tego jak najlepiej Ci się coś robi.
Próbuj i tyle.
No i relację załóż, to na bieżąco zawsze ktoś pomoże.

No i najważniejsze- 3 razy przymierz, raz sklej Tongue