PaperModels.pl

Pełna wersja: Niszczyciel Sazanami, 1:200
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam w galerii niniejszego modelu.
Idąc za ciosem wojny Rosyjsko-Japońskiej 1904-1905, po budowie Apraksina na warsztat wziąłem jednostkę z drugiej strony frontu. Sazanami był niewielkim niszczycielem, który wsławił się w końcowej części bitwy pod Cuszimą, biorąc do niewoli adm. Rożestwińskiego. Więcej o jego historii tutaj.

Model spod szyldu Bumażnego Modelirowania, zaprojektowany został przez Aleksandra Kustowa. Dosyć mały - 32 cm długości, szerokość ledwo ponad 3 cm. Kleił się przyjemnie, ale z racji detalizacji wymagał sporej uwagi. W projekcie zwraca uwagę odwzorowanie w kartonowej formie niemal wszystkich elementów - łącznie z flagsztokami i drzewcami masztów Wink Zatem niektóre elementy zrobiłem od podstaw z drutu. Podobnie wykonałem pełny reling, bez brezentów. Drobne problemy miałem z nawiewnikami, oraz pokładem - ten okazał się ciut za długi. 

Zapraszam do galerii:
[Obrazek: th_saztk-01_zpszwjs7dev.jpg] [Obrazek: th_saztk-02_zpslbvvnbb2.jpg] [Obrazek: th_saztk-03_zpsflzycayp.jpg] [Obrazek: th_saztk-04_zpsjemvared.jpg] [Obrazek: th_saztk-05_zpsjisomha8.jpg]
[Obrazek: th_saztk-06_zpsxjxpizlk.jpg] [Obrazek: th_saztk-07_zpsqqn6cadb.jpg] [Obrazek: th_saztk-08_zps7rdhustf.jpg] [Obrazek: th_saztk-09_zpsfr038a60.jpg] [Obrazek: th_saztk-10_zpshkobdpth.jpg]
[Obrazek: th_saztk-11_zpsvi4v4w1d.jpg] [Obrazek: th_saztk-12_zpsewxc85hs.jpg] [Obrazek: th_saztk-13_zps2uctwqbo.jpg] [Obrazek: th_saztk-14_zpsndi26yz8.jpg] [Obrazek: th_saztk-15_zpsmlwbtkn1.jpg]

--
Bardzo fajne maleństwo. Gratulacje  PDT_Armataz_01_37
Gratuluję bardzo ładnego modelu.
Ciekawa, mało popularna tematyka.
Ładnie sklejony model ciekawego okręciku. Dziwi mnie tylko to białe olinowanie, ale może takie było?
Ładny kontrtorpedowiec! Wyrazy uznania Smile
Gratuluję ładnego standardu. Oglądanie takich właśnie modeli bardzo motywuje do klejenia.
Dzięki za pozytywne komentarze Smile
Papa_Smurf - z moich spostrzeżeń wynika, że barwa olinowania waha się między jasnoszarym/srebrzystym, a czernią.
Podziwiam i zazdroszczę! I wrzucam do ulubionych Smile
Ja również dołączam do grona oklaskiwaczy - model bardzo ładny. PDT_Armataz_01_37

Pozdrawiam
Moje gratulacje, bardzo ładny model!
Piękny modelik. Sam myślałem, czy by go nie popełnić, ale po Twoim wykonaniu nie będę
się kompromitował  Blush
Brawo !
Pozdr.
Świetna robota.  Lubie takie prace gdzie widać pasje  Smile
Jeszcze raz dzięki Smile