PaperModels.pl

Pełna wersja: Kartonowy model Łosia.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Jestem pracownikiem Muzeum Regionalnego w Bełchatowie. Muzeum nasze jako jedno z dwóch w Polsce posiada części po zestrzelonej maszynie Łoś. Jako, że od lat kilkunastu sklejam modele kartonowe, to pomyślałem, że skleję Łosia by wzbogacić salę z jego szczątkami. Wiem, że na rynku jest kilka wydań. Moje pytanie jest takie -  które jest najlepsze, najlepiej opracowane? W Małym Modelarzu ostatni Łoś to dzieło z tego co wiem pana Mistewicza i wiem, że jest ono sklejalne. W KK też model pana Mistewicza, ale wyczytałem, że jest problem z przodem maszyny (za duży skos oszklenia). Fly model wydał wydał wersję A i B. Co byście polecili?
Oba opracowania: pana Pawła i to z FM (bodajże p. Grzelczaka) są dobre i całkowicie sklejalne. Jednakowoż poszczególne wydania różnią się nieco grafiką. Budowałem tego z FM, a oszklenie i kółka zakupiłem w "Gomixie". Oszklenie prawie pasowało - przód wyszedł, jeśli nie idealnie, to przynajmniej zadowalająco.
Galerię tego modelu można obejrzeć na "Konradusie" w spisie moich galerii pod awatarem.
Nie wiem tylko czy to wydanie z FM będzie gdzieś dostępne. Modele Łosia z Kartonowej kolekcji są w dostępnej cenie.
... proponowałbym zrobić model z opracowania pana Pawła z oszkleniem z "Gomixu". Mówię o tym trochę "na czuja", ale myślę, iż powinno to przynieść dobre wyniki.
Ja sklejałem z pierwszego wydania FM (w foli) i wyszedł bardzo fajnie.Może jeszcze wróce do niego bo jest drugi egzemplarz
Dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam.