PaperModels.pl

Pełna wersja: [R] Graf Spee GPM
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam ponownie
Po bardzo długiej nieobecności, podejmuję ponownie próbę "ulepienia" stworu papiero - podobnego. Tongue
Moja relacja ma na celu uzyskanie pomocy i sugestii na co zwracać szczególna uwagę w trakcje budowy modelu. Nie ukrywam też że liczę że dzięki mojej obecności na forum będę miał większą motywacje do klejenia bo jakoś z tym u mnie ostatnio na bakier.
A-10 Thunderbolt II którego relacje zacząłem na tym forum Confused , wstyd się przyznać ale był ostatnim moim podejściem do modeli kartonowych i od tamtej pory jakoś zawsze jest coś ważniejszego.
Ale może do meritum...
wybór padł na w/w model w sumie dlatego że jakoś zawsze podobały mi się pływadła i relacje jakie pierwsze zawsze przeglądam na forach to właśnie jednostki pływające. Pancernik ten podoba mi się z sylwetki i po analizie modelu i opinii na forach zdecydowałem się na niego.
Model będzie wykonany w standardzie, relingi i drabinki zamówię w GPM-ie.
Karton nie jest impregnowany a retuszuje zwykłymi szkolnymi akwarelami.
Kleję głównie BCG, wikol, polimerowy i budzio.
Starym zwyczajem na początku okładka:
[Obrazek: IMG_3761_zpswjsnmrom.jpg]
Budowę rozpocząłem od komina i jego podstawy:
[Obrazek: IMG_3744_zpsctozomzf.jpg][Obrazek: IMG_3755_zps3wcfjdjq.jpg]

i to jest rezultat z wczorajszego wieczoru Wink
Plan mam taki aby kleić to na co mam ochotę bez jakiejś większej chronologii bo kadłub wykonam na końcu.
Raczej nie będę się spinał z jakąś dokładnością bo jeszcze trochę (albo więcej Wink ) mi brakuję, chce się zrelaksować i  w końcu coś doprowadzić do końca.
Pzdr i do miłego
Bardzo jestem ciekaw tej wycinanki. Powodzenia w budowie.
Zdjęcia coś źle wstawiasz....
pzdr
Oj będę tu zaglądał, bo właśnie w weekend go sobie oglądałem naprawdę dokładnie, poczytałem także na forach.... no i jest gdzieś tam w planach (ło jesssu jak powoli Smile
jojo, zapraszam do wzięcia udziału w naszym konkursie i życzę powodzenia w budowie!
Witaj. Podglądał będę bo kilka lat temu model ten zacząłem sobie zlepiać i zakończyłem na etapie relingu na tym pomoście przy kominie Smile za cholerę mi nie wychodziło, a starałem się jak mogłem. Jak Ty to zmajstrujesz i wyjdzie Ci OK to masz u mnie plusa. Może kiedyś go skończę. Postaraj się coś z tymi zdjęciami zrobić bo miniaturki mają się otwierać Wink
Witam ponownie
 ... i lecimy dalej, w wolnej chwili udało mi się skleić dwie podstawy chyba "dalmierzy" [Obrazek: IMG_3774_zpsg2w74upq.jpg]
a teraz walczę z wieżą dowodzenia:
[Obrazek: IMG_3763_zpsmgtj4sxd.jpg][Obrazek: IMG_3766_zps4rivcne4.jpg][Obrazek: IMG_3767_zpsjnfavgt2.jpg]
Na tą chwilę mogę powiedzieć że wszystko ładnie pasuje a instrukcja jest czytelna i bardzo przyjemnie się klei ten model, jedyne do czego mogę się przyczepić to rozwarstwiający strzępiący się na krawędziach karton - może trzeba było jednak zakaponować z dwa razy zadrukowaną stronę.
pzdr i do miłego