PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] Rosyjski okręt podwodny Delta IV
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Przedstawiam galerię okrętu podwodnego Delta IV. Autorem modelu jest nasz kolega z Przeciszowa Łukasz Fuczek. Model niedługo będzie mógł zrobić każdy, kto będzie chętny gdyż zostanie wydany drukiem. Model pomimo tego, że jest to "tylko" rura jest pracochłonny i wymaga uwagi w kilku miejscach jak: wykonanie silosów, przyklejenie "garbu" z silosami, osłon otworów przelewowych czy uformowanie góry kiosku i spasowanie jej do jego dolnej części.
W modelu będzie można wykonać otwarte wszystkie 16 silosów (ja jak widać otworzyłem połowę). Zapraszam do oglądania.

[Obrazek: a41066cf266286d5m.jpg] [Obrazek: 88dc85aea67e96b4m.jpg] [Obrazek: d86e3782ba25e269m.jpg] [Obrazek: 82959f82022a2d03m.jpg] [Obrazek: 4e87350c25cf3b42m.jpg] [Obrazek: 5cb87c68a731b924m.jpg] [Obrazek: 3e3ba34ca863b8abm.jpg] [Obrazek: d0c123dbd508d7c4m.jpg] [Obrazek: 0b7d7758d99bbab5m.jpg] [Obrazek: 7d0e623853fde543m.jpg]
Świetna rura. Gratulacje.
Ulala! Super wyszły Ci te obłości PDT_Armataz_01_34

Wyszedł przepiękny model - widać staranność i czystość - pogratulować Smile  Jeżeli w druku będzie tak ładnie wszystko spasowane to klejenie tego t będzie sama przyjemność.

Jako, że wygląda na to, że kręcą mnie te rury to obowiązkowo zgłaszam chęć kupna jak już zostanie wydany.

Pozdrawiam
Super wyszedł! Gratuluję!
Ładnie  i czysto sklejony okręt.  Śruby extra!
Moje gratulacje PDT_Armataz_01_37
(11-02-2017, 05:22)Lukee napisał(a): [ -> ]Ulala! Super wyszły Ci te obłości PDT_Armataz_01_34

Wyszedł przepiękny model - widać staranność i czystość - pogratulować Smile  Jeżeli w druku będzie tak ładnie wszystko spasowane to klejenie tego t będzie sama przyjemność.

Jako, że wygląda na to, że kręcą mnie te rury to obowiązkowo zgłaszam chęć kupna jak już zostanie wydany.

Pozdrawiam

Spasowany bedzie, a jak go skleji modelarz to juz inna sprawa.
Pięknie wykonany okręt. Ale coś czuję, że jednak nie ma moje możliwości.
(12-02-2017, 11:44)Piterkowiec napisał(a): [ -> ]Pięknie wykonany okręt. Ale coś czuję, że jednak  nie ma moje możliwości.

E bez przesady, dasz radę.
Gonzo, cieszę się na każdą galerię, którą nam serwujesz. Świetnie wyprowadzone obłości i połączenia segmentów. Uczta dla oczu  Smile. Mógłbyś napisać parę słów o metodzie, z której korzystasz przy łączeniu segmentów?
(12-02-2017, 03:02)Technick napisał(a): [ -> ]Gonzo, cieszę się na każdą galerię, którą nam serwujesz. Świetnie wyprowadzone obłości i połączenia segmentów. Uczta dla oczu  Smile. Mógłbyś napisać parę słów o metodzie, z której korzystasz przy łączeniu segmentów?

To żadna tajemnica. Model w 90% jest klejony na BCG. Wprawdzie projekt przewiduje szkielet "okrętowy" ale ja kleiłem go metodą "samolotową" tj. tylko wręgi bez podłużnicy i wodnicy. Wszystko jest łączone na 1 wręgę i pasek lączący na BCG. Czyli dokładnie tak jak kleisz samoloty.
Krasiwaja podwodnaja łodka Wink
Projekt wygląda obiecująco, wykonanie navigowskie Wink
Wygląda genialnie, ile czasu zajęło jego zmontowanie?
Okręty podwodne generalnie uchodzą za modele łatwe ale raczej nie ten. Mocno skomplikowany kształt.
Tu widzę doskonale ukształtowane wszystkie krzywizny i wyoblenia plus coś co też wbrew pozorom nieczęsto się widzi czyli czystość, staranność i estetyka.
Piękna robota. Gratulacje.
(18-02-2017, 12:20)tomeh napisał(a): [ -> ]Wygląda genialnie, ile czasu zajęło jego zmontowanie?

Około 2 miesiące, ale nie robiłem go codziennie.
To i ja się przyłączę do gratulacji, bo woja praca na nie zasługuje.
świetny model.
PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37
Piękny okręt i piękne wykonanie Smile
Czyli zbliżają się kolejne podwodne zimnowojenne smakołyki Wink
(27-02-2017, 08:14)Varran napisał(a): [ -> ]Piękny okręt i piękne wykonanie Smile
Czyli zbliżają się kolejne podwodne zimnowojenne smakołyki Wink

Acha, i nie tylko ten. Ale to na razie plany więc nic nie uprzedzam faktów.