PaperModels.pl

Pełna wersja: Powrót do USS CALIFORNIA BB-44
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, jestem nowym członkiem tego forum, choć od lat obserwuję relacje, czy choćby galerie dzieł sztuki jakie tutaj powstają.
Chciałbym zaprezentować relację z budowy tego modelu, na początek zacznę od zdjęć nadbudówki części kominowej, a cały kadłub zaprezentuję w przyszłym tygodniu ponieważ muszę go sprowadzić. Model stał już zakurzony kilka lat, i nie miałem okazji go przewieźć z rodzinnego domu do miejsca gdzie obecnie zamieszkuję, ale wracając do modelu, postaram się w nim zrobić jak najdokładniejszą detalizację w miarę swoich możliwości, będę miał również kilka pytań do szanownych forumowiczów. Odnośnie farb do retuszu, malowania różnych elementów itd. Początkowe zdjęcia będą robione telefonem, reszta w miarę możliwości aparatem. :-)

[Obrazek: f294699f4340bfebmed.jpg]
Szkic modułu którym teraz się zajmuję.
[Obrazek: 5213b803764db277med.jpg]
Oraz kilka jego zdjęć. Elementy nie zostały jeszcze ze sobą połączone, muszę użyć lepszych farb do malowania.
[Obrazek: 0357da87e28e7f3dmed.jpg]
[Obrazek: 054a316b55ead107med.jpg]
Witamy na forumSmile
Po pierwsze retusz, po drugie popraw trochę te wsporniki bo są krzywe.
Właśnie, jakie farby możecie mi polecić, do retuszu jak i malowania elementów z drutu itd? Smile
Hej,
Do retuszowania polecam tempery, podstawowy zestaw 6 kolorów spokojnie styknie - możesz je mieszać uzyskania odpowiedniego koloru np. w wytłoczkach po tabletkach (Strepsils są the bestSmile, jak farbka zastygnie to kapka wody i znowu możesz malować.
Do druciarni jak dla mnie tylko Vallejo Model Color, kiedyś testowałem Pactry ale jakoś mnie nie przekonały. I nie maluj zbyt gęstą farbą. Lepiej ze dwa, trzy razy pomalować element rozrzedzoną farbką niż raz gęstą i mogą się porobić jakieś gluty. 

Co do modelu to drut na drabinki wydaje się być ciut za gruby, spróbuj je (drabinki) jeszcze może troszkę poprostować, będzie lepiej wyglądać. 
Powodzenia!
Witam, kadłub jest już u mnie, i widzę że muszę nad nim popracować, transport zrobił, swoje a tak że muszę zabrać się za część podwodną okrętu, ponieważ widzę że jest sporo niedoróbek.
[Obrazek: 98240d8ca9e2f9c4med.jpg]
[Obrazek: 85abcbe71d45e139med.jpg]
Oraz muszę retusz poprawić, ale na to potrzebuję troszkę czasu:-)
Witam:-)
Prace idą powoli lecz do przodu:-)
Zrobiłem część łańcucha który będzie mi potrzebny do kotwic.
[Obrazek: 8d99e2920b70bec9med.jpg]
[Obrazek: 06cfb7d22b88ecf0med.jpg]

Oraz mam pytanie, trochę szukałem, ale jeśli miał by ktoś jakieś zdjęcia, tej jednostki, im więcej tym lepiej, z jakiś innych forów, historyczne itd. to chętnie je wykorzystam do uszczegółowienia, bo te co mam, to jednostkę widać raczej z daleka, gdzie nie widać zbyt dużej ilości detali.
Pozdrawiam:-)
Wrócę na chwilę do retuszu, choć osobiście używam farbek Pactry to przy temperach pewnie też to się sprawdza, jeżeli malujesz większą powierzchnie to oczywiście pędzlem ale do retuszu krawędzi to już raczej wykałaczką i to jeszcze zeszlifowaną na ostro, poza tym przy zastosowaniu do klejenia BCG nigdy nie używaj tej samej wykałaczki.
Pozdrawiam i życzę powodzenia, to naprawdę ładny model i warto poświęcić mu troczę czasu i pracy a efekt wynagrodzi wszystko.
Witam

Miałem sytuację, że dostałem kadłub od takiej Californi i odpoczynkowo na luzie sobie ją kleiłem:

<http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=212182&t=212182&filtr=0&page=1>

W modelu bolączką jest to, że drukarnia sie nie popisała i kamo się trochę różni w kilku miejscach, a nawet się nie pokrywa. Model opracowany blisko zgodności z oryginałem, jedynie nadbudówka od podstawy komina w górę powinna mieć trochę inny kształt. 

Jakbym chciał go robić jeszcze raz bardziej zdetalizowany, przerysowałbym go na kompie i dodał tu i tam.

PZDR
Witam.
Prace posuwają się powoli praca itd. ale do przodu.
[Obrazek: 99377ca9e91cfcadmed.jpg]
[Obrazek: f344c360603dd159med.jpg]

Muszę jeszcze poprawić retusz w kilku miejscach, bo są pewne niedociągnięcia.
Witam
Chciałem przedstawić dalszy ciąg relacji:-)
Doszło kilka szczegółów przy których się troszkę namęczyłem.
[Obrazek: af9b1aca39fbe398med.jpg]
[Obrazek: c3659f2cb324a640med.jpg]
Jeszcze jest przy tym samym module czeka mnie sporo pracy, ale no cóż tak trzeba. :-)
Peziet27, według mnie powinieneś bardziej przyłożyć się do wykonania relingów bo psują efekt końcowy. Każdy słupek ma inną grubość jakby były zwijane z papieru (?) a warstwa farby jest zdecydowanie zbyt gruba. Podejrzewam, że retuszowałeś temperami świeżo po wymieszaniu stąd widoczne gluty. Wymieszaj odpowiedni kolor na kawałku płyty/tekturki/szybki i poczekaj aż całkowicie wyschnie. Dopiero wtedy rozrabiaj farbę wilgotnym pędzlem nakładając potrzebną ilość. Szkoda żeby efekty Twojej pracy były niszczone przez zbyt grubą warstwę farby. Zwróć na to uwagę a efekt będzie o wiele lepszy  Smile
(24-03-2017, 10:59)Technick napisał(a): [ -> ]Peziet27, według mnie powinieneś bardziej przyłożyć się do wykonania relingów bo psują efekt końcowy. Każdy słupek ma inną grubość jakby były zwijane z papieru (?) a warstwa farby jest zdecydowanie zbyt gruba. Podejrzewam, że retuszowałeś temperami świeżo po wymieszaniu stąd widoczne gluty. Wymieszaj odpowiedni kolor na kawałku płyty/tekturki/szybki i poczekaj aż całkowicie wyschnie. Dopiero wtedy rozrabiaj farbę wilgotnym pędzlem nakładając potrzebną ilość. Szkoda żeby efekty Twojej pracy były niszczone przez zbyt grubą warstwę farby. Zwróć na to uwagę a efekt będzie o wiele lepszy  Smile
Dzięki za uwagi:-) Postaram się zmienić, drut który jest użyty do słupków przy relingu jest taki sam, fakt malowanie nie wyszło jak zamierzałem, ale pomyślę nad poprawą. Relingi i wszystkie "druty" maluję farbkami vallejo.
Witam, po dłuższej przerwie powoli zabieram się za drobnice, czeka mnie jeszcze sporo pracy i udoskonalenia bo działek oerlikon będzie ok 50 sztuk:-) więc człowiek się stroszkę namęczy.
[Obrazek: 2a2a21327c17530cmed.jpg]
[Obrazek: 12790495adfc6ec8med.jpg]
Witam, dawno nie robiłem aktualizacji, ale prace nad modelem powoli posuwają się na przód przy najbliższej okazji wrzucę kilka fotek. Postanowiłem model poprzerabiać ponieważ poszukałem jakiś zdjęć i po przeglądnięciu ich stwierdziłem że w modelu sporo rzeczy się różni, i w związku z tym że mam trochę rzeczy do malowania, pomyślałem czy by nie zaopatrzyć się w zestaw aerografu z kompresorem, i tu mam do forumowiczów pytanko, czy jestem w stanie dostać jakiś zestaw w miarę dobry tak w okolicach 300zł? Do malowania większych powierzchni takich jak dno burty itd, jak i drobnicy.
Pozdrawiam
Witam
Tak jak napisałem we wcześniejszym poscie dołączam kilka fotek z prac. Postępy są puki co mozolne, bo czasu mam trochę mniej, ale najważniejsze że z każdą częścią zbliżam się ku końcowi. Do modelu zamówiłem lufy dział, i działek p-lot, relingi które widać na zdj jeszcze nie są zmienione, będą jak się zdecyduję jakie relingi zrobić, radar też raczej jeszcze wymienię, wszystkie części planuję jeszcze przemalować, tylko do tego właśnie będę potrzebował tego sprzętu o którym wspominałem kilka dni wcześniej.
[Obrazek: 201709191_qnqsxnp.jpg]
[Obrazek: 201805161_qnqsxnr.jpg]
[Obrazek: 201805161_qnqsxnw.jpg]
Potwornie duże zdjęcia, do oglądania bez przesuwania obrazu na monitorze (a mój nie należy do najmniejszych) potrzeba by chyba ekranu kinowego...
(16-05-2018, 08:43)henkos napisał(a): [ -> ]Potwornie duże zdjęcia, do oglądania bez przesuwania obrazu na monitorze (a mój nie należy do najmniejszych) potrzeba by chyba ekranu kinowego...

Witam, wiem zauważyłem to jak je już dodałem, ale można je dostosować przytrzymując ctrl i obracając scrollem.
Pozdrawiam