PaperModels.pl

Pełna wersja: MiG-15, wyd. Hobby Model, 1/2009, skala 1:33
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie, 
mój MiG właśnie został ukończony i jestem z niego b. zadowolony.
Relacja z budowy została przedstawiona o  TUTAJ


Zatem zapraszam do oglądania i podzielenia się opiniami.
[Obrazek: IMAG1049_BURST001.jpg][Obrazek: IMAG1050.jpg][Obrazek: IMAG1051.jpg][Obrazek: IMAG1052.jpg][Obrazek: IMAG1053_BURST001.jpg][Obrazek: IMAG1054.jpg][Obrazek: IMAG1055.jpg][Obrazek: IMAG1056.jpg][Obrazek: IMAG1057.jpg][Obrazek: IMAG1058.jpg][Obrazek: IMAG1059.jpg][Obrazek: IMAG1061.jpg]
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w następnych relacjach.  Smile
Jaka może być opinia o starannie i dobrze wykonanym modelu?
DOBRA!
Jak we wszystkich dotychczasowych kartonowych "piętnastkach" razi trochę zbyt małe wyoblenie dziobu, ale to już kwestia projektu. 
Co nie znaczy, iż można było troszeczkę ten dzióbek "podrasować"... - chociaż ciut, ciut!
Witam
No i proszę jaki ELEGANT powstał . Mój temat oczywiście czyli [RURY]   GRATULUJE .
Super Smile

Tapniete z widelca
Ładna rura  PDT_Armataz_01_37
Miałem w swej kolekcji te maszyny, ale w plastiku.
Karton, to jest jednak karton, a jak do tego dojdzie wykonanie Piterkowca, to można zbierać gały z podłogi  PDT_Armataz_01_01

Gratuluję!
Model bardzo mi się podoba. Smile  Troszkę odstają zbiorniki i włochata Big Grin  antena ale w sumie...

Pozdrawiam i dawaj następny model.
(10-03-2017, 07:11)ZbiG napisał(a): [ -> ]Jaka może być opinia o starannie i dobrze wykonanym modelu?
DOBRA!
Jak we wszystkich dotychczasowych kartonowych "piętnastkach" razi trochę zbyt małe wyoblenie dziobu, ale to już kwestia projektu. 
Co nie znaczy, iż można było troszeczkę ten dzióbek "podrasować"... - chociaż ciut, ciut!

Dziękuję Zbyszku za dobre słowo. Co do wyoblenia dziobu to owszem masz rację. W relacji opisałem, że do wyoblenia użyłem drutu cynowego 1mm, lecz dodałem, że lepiej nadawał by się 1,5 mm. Ale nauka na przyszłość jest.


(11-03-2017, 02:52)Tommy T.B. napisał(a): [ -> ]Karton, to jest jednak karton, a jak do tego dojdzie wykonanie Piterkowca, to można zbierać gały z podłogi  PDT_Armataz_01_01

Smile , Tommy T.B nie przesadzajmy. Ale cieszę się , że się podoba.Smile


(11-03-2017, 08:19)Lukee napisał(a): [ -> ]Model bardzo mi się podoba. Smile  Troszkę odstają zbiorniki i włochata Big Grin  antena ale w sumie...

Pozdrawiam i dawaj następny model.

Lukke, oj ze zbiornikami to miałem dylemat co do techniki wykonania. Wpierw wykonałem tak jak proponował autor czyli na zew. sklejkę. Wyszło niezbyt dobrze. To ten lewy.
Natomiast prawy zbiorniczek sklejałem techniką krawędziową. I wyszło lepiej.
Co do "włochatej" anteny Smile to nieoczekiwany efekt końcowego lakierowania lakierem bezbarwnym. Wymienię ją na żyłkę.

(10-03-2017, 08:34)bradley81@interia.pl napisał(a): [ -> ]Witam
No i proszę jaki ELEGANT powstał . Mój temat oczywiście czyli [RURY]   GRATULUJE .

Dziękuję, w sumie moja pierwsza rura. Ale jak patrzę na Twojego Miga-21 (tego rozkręconego) to moje wykonanie jakoś tak blado wygląda.

--------------------------------------------------------
Dziękuję wszystkim za dobre słowo.
I zapraszam do udziału w następnych relacjach.
A dzisiaj byłem z synkiem na przejażdżce i odkryliśmy coś takiego:

[Obrazek: IMAG1085.jpg]

Ktoś chyba 30 lat temu zapomniał gdzie zaparkował i tak stoi sobie staruszek gdzieś na trawniku.
Dziwne , że jeszcze Straż Miejska nie zlawetowała Smile
Żal serce ściska patrząc na taki "Pomnik"
Ale szachownica coś jednak była odnawiana chyba nie??
 Piterkowiec MISTRZ!    PDT_Armataz_01_22

Świetnie wykonałeś model. Wielkie  PDT_Armataz_01_37
Prawa koncowka skrzydla troche krzywa ale za to reszta calkiem calkiem.
Pozdrawiam. Przegapilem relacje ta i wiele innych...