PaperModels.pl

Pełna wersja: Najlepsze modele okrętów PWM 1/200
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam po latach.
Chciałbym podpytać o polecane modele naszych większych okrętów z czau IIWŚ.

Jako że już jakiś czas temu porzuciłem 1:33 na rzecz plastiku w 1:48 potrzebuję pomocy

Będąc ostatnio na wakacjach zajrzałem do Muzeum MW w Gdyni, żonie tak się spodobały modele że namawia mnie na kilka okrętów.

Zatem jakimi wycinankami warto się zainteresować skala 1:200 które były najlepiej opracowane(w grę wchodzi skalowanie do 1:200 ze 1:100 - zależy mi na ujednoliconej skali)

1. Wicher - kojarzę Answer, GPM i kilka wydań MM - pewnie najlepiej opracowany będzie Answer
2. Burza - tutaj chyba będzie podobnie w końcu bliźniaki - okres służby konwojowej
3. Grom - kilka wydań MM innych nie znam
4. Błyskawica - najchętniej Atlantyk
5. Gryf - oprócz MM to Flymodel - który lepszy?
6. Ouragan - chyba nawet nikt nie wydał chyba że jest jest inny model klasy Bourrasque
7. Piorun - podejrzanie dobrze wyglądał MM z 2001
8. Garland - kojarzę Questa i słabe MM
9. Orkan - GPM, Answer MM i chyba QUest
10. Kujawiak - Modele Kartonowego Fana
11. Krakowiak - Quest i Halinski
12. Ślązak - MM
13. Dragon/Conrad - bezapelacyjnie GPM

14. Orzeł i Sęp - MM z 2008 chyba najlepszy ale trzeba zmniejszać
15. Wilk, Ryś, Żbik - coś lepszego niż MM
16. Jastrząb - nie mam blagdego pojęcia - Modelarstwo okrętowe?
17. Dzik i Sokół - MM?

18. Bałtyk z GPM

Pozostało coś jeszcze z większych?
(30-07-2017, 11:20)Vltor napisał(a): [ -> ]14. Orzeł i Sęp - MM z 2008 chyba najlepszy ale trzeba zmniejszać
15. Wilk, Ryś, Żbik - coś lepszego niż MM


Orzeł/Sęp w 1:200 był jeszcze wydany przez Modelarstwo Okrętowe. Projekt całkiem dobry (poza tym, że druk co najwyżej przeciętny).

Wilk/Ryś/Żbik w 1:200 są w tej chwili dostępne w Empiku w numerze specjalnym Modelarstwa Okrętowego. Sądząc po zdjęciach surówki, projekt dużo lepszy niż to co było w MM.

Pominąłeś jeszcze modele torpedowców, które przez kilka lat stanowiły główną siłę naszej MW. Kleiłem Podhalanina z Questu - bardzo fajny model.
@Piotr

Dzięki za info, z tymi torpedowcami muszę o nich pomyśleć

Zapytam jeszcze, czy orientuje się ktoś czym się różnią  oba wydania Orkana przez Ansewer, wydanie II ma jakieś poprawki?

Aktualnie plan jest taki, chyba że są lepsze opracowania

1. Wicher - Answer 1/09
2. Burza - Quest 002
3. Grom - MKF 2-3/2002
4. Błyskawica - WAk 2/05
5. Gryf - Flymodel 115
6. Ouragan - ?
7. Piorun - MM 12/01
8. Garland - Quest 020
9. Orkan - Answer 6/10
10. Kujawiak - MKF 5-6/2002
11. Krakowiak - Quest 008 (może jednak Haliński)
12. Ślązak - Quest 006
13. Dragon - GPM 358
14. Conrad - MM chyba że się coś

Podwodniaki - Modelarstwo okrętowe
14. Orzeł i Sęp - MO 2/2009
15. Wilk, Ryś, Żbik - MO 1/2017 SPEC
16. Jastrząb - MO 1/2011
17. Dzik i Sokół - MO 1/2016

Chyba że są jakieś zapowiedzi nowych opracowań i póki co się wstrzymać z niektórymi zeszytami.