PaperModels.pl
[R/G] Parowóz Bn2t "Hutnik" projekt własny - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: RELACJE z budowy naszych modeli. (https://papermodels.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: [R/G] Parowóz Bn2t "Hutnik" projekt własny (/thread-10004.html)

Strony: 1 2


[R/G] Parowóz Bn2t "Hutnik" projekt własny - Piotr D. - 20-10-2017

Cześć

W końcu udało mi się zabrać za klejenie projektowanego od dość dawna modelu parowozu. Zbyt wielkich doznań estetycznych nie należy się spodziewać, model kleję głównie dla sprawdzenia pasowania części. Reszta jest sprawą drugorzędną. Czekając na elementy cięte laserem skleiłem silniki. Ciekawe czy ktoś na ich podstawie zgadnie co to za typ ;-)

[Obrazek: DSC_0252.jpg] [Obrazek: DSC_0266-1.jpg] [Obrazek: DSC_0274.jpg]


RE: [R]Parowóz zagadka ;-) - Andrzej Px48 - 20-10-2017

Piotr, za mało danych jak dla mnie. Wąski czy normalny tor?


RE: [R]Parowóz zagadka ;-) - Piotr D. - 20-10-2017

Wąskotorówka rzecz jasna :-)


RE: [R]Parowóz zagadka ;-) - Andrzej Px48 - 20-10-2017

Obstawiam 1000 mm.


RE: [R]Parowóz zagadka ;-) - Lukee - 21-10-2017

Rany już trzecią godzinę przewalam zdjęcia czajników i oprócz Py4 nic mi nie pasuje  Sad 
Czy to na pewno kompletne i skończone silniki? Może chociaż powiedział byś czy to coś ze Szczecina  czy górnośląska kolej?


RE: [R]Parowóz zagadka ;-) - Darecki IV - 21-10-2017

"Hutnik"


RE: [R]Parowóz zagadka ;-) - Andrzej Px48 - 21-10-2017

Mosz recht Darecki. Ani chybi Hutnik.


RE: [R]Parowóz zagadka ;-) - Lukee - 21-10-2017

Nosz... Przecież oglądałem tę stronę i dlaczego go pominąłem to nie wiem Big Grin 
Pewnie dlatego, że druga w nocy nie sprzyja myśleniu Blush


RE: [R]Parowóz zagadka ;-) - Darecki IV - 21-10-2017

"Hutnik 2" ma takie same silniki, ale ma takie dwie kopułki na oblachowaniu, stąd wiem że to " Hutnik"


RE: [R]Parowóz zagadka ;-) - Piotr D. - 21-10-2017

Darecki IV brawo! :-) To właśnie "Hutnik", moim zdaniem najładniejszy dwuosiowy parowóz wąskotorowy.


RE: [R]Parowóz zagadka ;-) - Andrzej Px48 - 21-10-2017

Ten pokrak ładny ? No widocznie różne mamy poglądy Piotrze na to piękno. Ale abstrahując od wyglądu, jestem spokojny o efekt końcowy w Twoim wykonaniu.


RE: [R] Parowóz Bn2t "Hutnik" projekt własny - Piotr D. - 22-10-2017

Rzecz gustu;-) Mnie się bardzo podoba niska i zwarta sylwetka, nie to co pękaty i pokraczny Linke Hofmann;-)
Dla porządku dodam, że projekt robię na podstawie planów zamieszczonych w tomie 2 Kolei wąskotorowych na Górnym Śląsku oraz zdjęć tegoż parowozu stojącego w Tłuszczu (serdeczne podziękowania za zdjęcia dla kolegi Ravena). Mam też trochę zdjęć egzemplarza z Sochaczewa, ale z racji tego, że między tymi parowozami są pewne różnice (a nie chcę zrobić jakiejś dziwnej hybrydy) sięgam po nie jedynie gdy czegoś nie mogę wypatrzeć na zdjęciach z Tłuszcza.


RE: [R] Parowóz Bn2t "Hutnik" projekt własny - Darecki IV - 22-10-2017

W Tłuszczu stoi "Hutnik" a w Sochaczewie "Hutnik 2", czym się różnią ?
Na pierwszy rzut okiem kopułkami na obudowie silników i oknami w przedniej ścianie budki maszynisty, być może osprzętem kotła w budce, ale poza tym to takie same parowozy :-)


RE: [R] Parowóz Bn2t "Hutnik" projekt własny - Piotr D. - 22-10-2017

Z takich rzeczy które rzuciły mi się w oczy od razu, to ten w Sochaczewie ma spawaną budkę maszynisty i inaczej poprowadzone przewody od piasecznicy. Wiem, że to takie same parowozy, ale właśnie ze względu na te drobne różnice opieram się na zdjęciach jednego egzemplarza.


RE: [R] Parowóz Bn2t "Hutnik" projekt własny - Piotr D. - 26-11-2017

Kiepski ze mnie relacjonujący - były same silniki a teraz nagle pół parowozu.
Praktycznie wszystkie części są już rozrysowane, babram się jeszcze w instrukcji. Teraz powinno już być z górki.
Pierwszy raz próbowałem "spawania" za pomocą pasty do zębów. Efekt moim zdaniem jest całkiem znośny.


[Obrazek: Clipboard01.jpg] [Obrazek: Clipboard02.jpg] [Obrazek: Clipboard03.jpg]

[Obrazek: Clipboard04.jpg] [Obrazek: Clipboard05.jpg] [Obrazek: Clipboard06.jpg]

Zbliżenia na spawy.

[Obrazek: spaw.jpg] [Obrazek: spaw2.jpg]


RE: [R] Parowóz Bn2t "Hutnik" projekt własny - Darecki IV - 26-11-2017

No nareszcie , wygląda super , będzie kolejny rodzynek naszej techniki parowozowej dla przemysłu :-)


RE: [R] Parowóz Bn2t "Hutnik" projekt własny - Lesio73 - 27-11-2017

Spawałeś pastą do zębów??? Ale chyba nie tą w żelu?


RE: [R] Parowóz Bn2t "Hutnik" projekt własny - Piotr D. - 27-11-2017

(27-11-2017, 11:45)Lesio73 napisał(a): Spawałeś pastą do zębów??? Ale chyba nie tą w żelu?

Zwykłą białą Blend-a-med jaką akurat miałem w domu.


RE: [R] Parowóz Bn2t "Hutnik" projekt własny - Andrzej Px48 - 27-11-2017

Ale jak woda odparuje,,,spaw" się zacznie kruszyć. Zalałeś go czymś?


RE: [R] Parowóz Bn2t "Hutnik" projekt własny - Piotr D. - 27-11-2017

Nic się nie pokruszyło. "Spawałem" po przyklejeniu wszystkich elementów danego podzespołu, jak "spawy" wyschły psiknąłem całość podkładem akrylowym Humbrola. "Spawów" można swobodnie dotykać i nie odpadają.


RE: [R] Parowóz Bn2t "Hutnik" projekt własny - Gregory - 29-11-2017

Widziałem spawy robione za pomocą klei wikolowych. Wyglądało dobrze. Twoja robótka, też wygląda sympatycznie. Czy pasta ma jakąś przewagę w tej materii, czy po prostu miałeś bliżej do łazienki?  Wink


RE: [R] Parowóz Bn2t "Hutnik" projekt własny - Piotr D. - 29-11-2017

Gregory, do łazienki miałem bliżej niż do sklepu, bo Wikol mi się skończył ;-)
A tak całkiem na poważnie, to skorzystałem z pasty do zębów, bo ona wysychając praktycznie nie zmienia objętości, natomiast "spaw" zrobiony wikolem w czasie schnięcia zmniejsza się (spłaszcza i wygładza) dość znacznie.


RE: [R] Parowóz Bn2t "Hutnik" projekt własny - Gregory - 29-11-2017

Dzięki Piotr, na pewno się przyda taka wiedza  Smile


RE: [R] Parowóz Bn2t "Hutnik" projekt własny - Raven - 30-11-2017

Nie ma za co.  PDT_Armataz_01_29
Swoją drogą miło popatrzeć na model parowozu który się mija niemal codziennie.
Model Wychodzi Ci super, czekam na galerię.  PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34


RE: [R] Parowóz Bn2t "Hutnik" projekt własny - Seahorse - 30-11-2017

Bardzo ładnie, bardzo. Ale czego innego można się spodziewać po Piotrze D.:-)))?