PaperModels.pl
[R] USS Yorktown CV-10 - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: RELACJE z budowy naszych modeli. (https://papermodels.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: [R] USS Yorktown CV-10 (/thread-10431.html)

[R] USS Yorktown CV-10 - Rolo - 28-10-2018

Cześć
Długo się wahałem przed założeniem tego wątku , ale zaryzykuję Smile  Model ma już oklejoną część denną . Samo oklejanie przebiegało nawet szybko i sprawnie . Aby ułatwić sobie pracę , dorabiałem paski łączące oklejki . Zdjęcie całości trochę kiepskie , ale robienie zdjęć tak wielkiego modelu sprawia trochę kłopotu .

[Obrazek: uc?export=view&id=16955ZD826NZX3RvdGy0qk6UQI9q-6agv]

Teraz zabieram się za pokład hangarowy i mam pytanie zarazem do Was . Skleiłem jedną ściankę i zrobiłem retusz na biało krawędzi . Gdzieś przemknęło mi zdjęcie lotniskowca , na którym było tak widać  , lecz nie jestem tego pewny . Wewnętrzne krawędzie ścian , tam gdzie są rolety malować na biało  czy w kolorze kamuflażu ?
[Obrazek: uc?export=view&id=11kYzOh6yQH8ggfquVdZj-s7_2p245GDX]

RE: [R] USS Yorktown CV-10 - Darecki IV - 29-10-2018

Malować w camo :-)

RE: [R] USS Yorktown CV-10 - Rolo - 13-11-2018

Budowa posuwa się do przodu . Ściany hangaru już są na swoim miejscu . Teraz czas na wypełnienie powstałej przestrzeni , zaczynam od rufy . 
[Obrazek: attachment.php?aid=313]
[Obrazek: attachment.php?aid=314]

RE: [R] USS Yorktown CV-10 - Rolo - 14-11-2018

Cześć
Zbyt wiele może nie wnoszę do relacji , ale postanowiłem coś dodać od siebie do modelu . Mianowicie postanowiłem trochę ożywić model , aby nie wyglądał jak okrę widmo . Ogromny hangar a w nim ani jednej duszy - trochę straszne Confused  Narysowałem sobie na próbę kilka figurek .

[Obrazek: attachment.php?aid=316]

[Obrazek: attachment.php?aid=317]

RE: [R] USS Yorktown CV-10 - michal84 - 14-11-2018

Wydaje mi się, że tym właśnie wpisem wniosłeś dużo. Bardzo oryginalny pomysł.

RE: [R] USS Yorktown CV-10 - Tuco - 15-11-2018

Spróbuj może tych załogantów przed malowaniem pokryć wikolem - powinno to trochę zmniejszyć "efekt kanciastości".
Fajny pomysł - będzie trochę życia na okręcie.

RE: [R] USS Yorktown CV-10 - Hastur - 15-11-2018

Są jeszcze do nabycia FIGURKI MARYNARZY z GPM.

RE: [R] USS Yorktown CV-10 - Rolo - 17-11-2018

Hastur - figurki marynarzy z GPM-u troszkę drogo wychodzą i są strasznie płaskie , lepiej powycinać własne .
Teraz skleiłem eksperymentalnie jednego Hellcata  . Wyszło 2 dni sklejania . Przerobiłem składanie skrzydeł , dodałem imitację kabiny wraz z pilotem , zrobiłem oszklenie kabiny z BCG .
[Obrazek: attachment.php?aid=325]

aaaa
[Obrazek: attachment.php?aid=326]
aaaa
[Obrazek: attachment.php?aid=327]
aaaa
[Obrazek: attachment.php?aid=328]

RE: [R] USS Yorktown CV-10 - Spychacz - 17-11-2018

Ładnie wyszedł, tylko naciągnij linkę i ustaw płaty śmigła pod kątem, żeby nie były takie płaskie.

Pozdrawiam.

RE: [R] USS Yorktown CV-10 - Rolo - 18-12-2018

Troszkę przybyło na pokładzie Smile

[Obrazek: attachment.php?aid=337]

[Obrazek: attachment.php?aid=338]

[Obrazek: attachment.php?aid=339]
Niestety Helldivery sobie odpuszcze .
[Obrazek: attachment.php?aid=342]

RE: [R] USS Yorktown CV-10 - Sven - 18-12-2018

Nie odpuszczaj, da się je skleić:

[Obrazek: thumb_90_05_10_18_9_55_03_5122203.jpeg]

Poza tym czy dobrze widzę, szyb windy rufowej standardowo wystaje 0,5 mm ponad burty? Jeśli tak to nie przykleisz pokładu.

RE: [R] USS Yorktown CV-10 - łosiu - 18-12-2018

Sven, tym zdjęciem chyba nie zachęciłeś Smile
Może i da skleić do kupy, ale z pierwowzorem to mało ma wspólnego...

RE: [R] USS Yorktown CV-10 - Rolo - 19-12-2018

Dzięki Sven za cenną uwagę ! Faktycznie szyb windy wystaje ponad burty . Skalpel już poszedł w ruch i to skorygowałem .

RE: [R] USS Yorktown CV-10 - Rolo - 13-03-2019

Witam
Coś drgnęło przy sklejaniu modelu :-) Hangar jest już skończony , tylko teraz pozostało skleić kilka Hellcatów i wstawić do środka aby nie świecił pustką . Jeszcze waham się z windami czy robić którąś opuszczoną .
[Obrazek: attachment.php?aid=379]

[Obrazek: attachment.php?aid=380]
[Obrazek: attachment.php?aid=381]
[Obrazek: attachment.php?aid=382]

RE: [R] USS Yorktown CV-10 - Sven - 13-03-2019

Sugeruję wszystkie opuszczone no i bez rolet bo wtedy wykonany hangar będzie najlepiej widoczny. Szkoda zakrywać to co się wykonało.

RE: [R] USS Yorktown CV-10 - henkos - 13-03-2019

A tak zupełnie, zupełnie na marginesie; co to za projekt/wycinanka? Autor? Wydawnictwo?

RE: [R] USS Yorktown CV-10 - Karas - 13-03-2019

Lotnisko fajny temat, ale jak pomyśle sobie o tych samolocikach, a co gorsza o ich ilości, to chęci jakoś tak same z siebie mi odchodzą: ],
Nie mniej, chciałbym kiedyś jakiś popełnić, może nie Shinano, ale jakiś taki właśnie byłby w sam raz. Bo wygląda to naprawdę zacnie.

RE: [R] USS Yorktown CV-10 - henkos - 27-10-2019

Hej,
coś nowego? Sen zimowy?  Smile

RE: [R] USS Yorktown CV-10 - Rolo - 27-10-2019

Cześć
Miło że pytasz :-) Jakiś czas temu zacząłem oklejać burty z lewej strony i oklejka 144L zatrzymała mnie . Jest długa i ciężko mi się ją układa na szkielecie z powodu przejścia z pionowej burty na pochyloną pod dużym kątem . Gdyby była podzielona chociaż na dwie części może było by łatwiej . Model aktualnie stoi na biurku przykryty folią i czeka na przypływ weny :-) W międzyczasie sklejam czołg a po nim zacznę może Californie z GPM , powinna mnie zmobilizować do dokończenia lotniskowca . Nic na siłę , bo tylko mogę coś popsuć