PaperModels.pl
[R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: RELACJE z budowy naszych modeli. (https://papermodels.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 (/thread-11188.html)



[R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - Lesio73 - 10-06-2020

[Obrazek: SBhX5wI.png]


Stało się... od dawna zbierałem się do tematu wojny rosyjsko-japońskiej i powołanie grupowej relacji walnęło mnie jak obuchem w głowę.
Dopiero oprzytomniałem i zobaczyłem, że prawie nic nie zostało....
Ale została ONA, najpiękniejszy jacht motorowy wśród krążowników i najpiękniejszy krążownik wśród jachtów motorowych.
Mam nadzieję, że sprostam jej urodzie.
A zatem z ogromną tremą rozpoczynam relację z budowy rosyjskiego krążownika "Swietłana"
[Obrazek: 492_10_06_20_11_26_36.jpeg]

[Obrazek: 492_10_06_20_11_27_43.jpeg]

A ja lecę do garażu caponować wycinankę Smile


RE: [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - Karas - 10-06-2020

ooo prosze, kogo my tu mamy: ]
Powodzenia z pływadełkiem, hehe


RE: [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - Winek - 10-06-2020

Witaj Lesiu w grupie.
Dopiszę do statystyki pod numerem 12.
Powodzenia!


RE: [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - Togo - 10-06-2020

Siła nas na forum. Smile
Relacji masa, aż miło.


RE: [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - yogi - 10-06-2020

A to zaskoczenie! Wielce miłe zaskoczenie.
Mówisz, że niewiele zostało. Ale z tego co niewiele zostało trafił Ci się tak jak piszesz najładniejszy okręcik.
Graficznie cud miód i pistacje. 

Masz do posiłkowania się podczas budowy ciekawą relację Mariaszka na czarnym z pięknie ukończonym modelem, wierzę że dasz radę  PDT_Armataz_01_34


RE: [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - Japończyk - 10-06-2020

Czekaliśmy z Radziasem, kiedy się złamiesz i przystąpisz do zabawy  Big Grin . Tak więc - witaj w naszej wesołej gromadce.
Pokłady zostawiasz, czy będziesz zmieniał ?


RE: [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - Tuco - 10-06-2020

HA! Lesio robi relację!
I teraz nie wiem czy dziękować Radziasowi czy Japończykowi? Dziękuję obu!
Leszku, życzę powodzenia i mam nadzieję na częste apgrejdy!


RE: [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - Hastur - 10-06-2020

Oho! Następny wpadł jak śliwka w kompot do cieśniny Cuszimskiej Smile
Forum niedługo zmieni kolor na czarny od tego dymu z kominów.
Oczywiście powodzenie życzę!


RE: [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - Lesio73 - 10-06-2020

Dziękuję za gorące przywitanie Smile
Arkusze już schną - mam nadzieję, że nie będą długo schły.

Co do pokładów to zostają - jestem raczej purystą więc jeśli pokłady nie wyglądają źle i nie różnią się zbyt od siebie to "only paper" (a w Swietłanie są IMHO bardzo fajne).
Ogólnie to mam tylko wycinankę i chyba na tym się skończy - od kilku lat próbowałem namówić mojego Przyjaciela na zrobienie wręg do Swiety ale zawsze miał ważniejsze sprawy więc cóż - jutro kleimy na karton i zaczynamy cięcie.

Hmmm... jak niektórzy zauważyli - jestem super spamerem, zawsze mam dużo do powiedzenia a literalnie nie mam żadnej relacji - dramat Wink

Ja też dziękuję Radkowi i Robertowi i wcale nie wątpię, że pomyśleli o mnie w trakcie tej marnej prowokacji Smile
Ale nie martwcie się - i tak mam w szafie więcej modeli niż liczyła obie te floty razem wzięte Wink


RE: [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - krys - 10-06-2020

No,no. Żeś mnie pan zaskoczył. Życzę powodzenia w budowie. Na pewno macie ( Radzias i jego pozostali wspólnicy) we mnie wiernego oglądacza i nie zapominajcie że Bielsk ma największą i najlepiej dostosowaną sale do prezentacji modeli kartonowych.


RE: [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - radzias - 10-06-2020

Lesiu, ja też Ci dziękuje, że dołączyłeś, bo Bitwa Cuszimska na pewno nie jest Ci obca Smile  no i w końcu będzie relacja  Wink


RE: [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - Japończyk - 11-06-2020

krys - największą i najlepiej dostosowaną salę do prezentacji modeli ma Warszawa  Tongue


RE: [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - Sprudin - 11-06-2020

Lesio? I Ty na dno iść chcesz z tymi wariatami? Big Grin


RE: [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - Lesio73 - 14-06-2020

No to małą aktualizacja poweekendowa:
1. Bez laserów też się da
[Obrazek: 492_14_06_20_10_16_42.jpeg]

2. Próbny montaż szkieletu i pasowanie elementów
[Obrazek: 492_14_06_20_10_19_10.jpeg]
[Obrazek: 492_14_06_20_10_20_13.jpeg]

Tak to wyglądało wczoraj a dziś zacząłem to wszystko sklejać do kupy z dodaniem pewnych wzmocnień - ale o tym w następnym odcinku.


RE: [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - radzias - 14-06-2020

Jak się komuś laser popsuje, to robotę masz od ręki  Big Grin
Po cyferkach widzę, że to projekt Kustowa, to sklejalność powinna być zachowana Smile


RE: [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - Karas - 15-06-2020

Dość fikuśny ten szkielecik


RE: [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - Tommy T.B. - 16-06-2020

Lesio, czuj się obserwowany... mam czas... PDT_Armataz_01_12

Powodzenia  w walce z materią  PDT_Armataz_01_34


RE: [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - yogi - 16-06-2020

Przy takim podziale szkieletu to ja bym od razu waterline`a robił, na pewno byś się wyróżnił w projekcie  Big Grin


RE: [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - Lesio73 - 16-06-2020

Dziękuję Panom obserwatorom Smile

Radek, poszło 7 ostrzy ale nie żałuję - najważniejsze to mieć dobry fach w ręku Cool

Karaś, pan Kustow ma nieszablonowe pomysły ale widzę, że facet nic nie zostawia przypadkowi - część denna szkieletu, oprócz standardowych 1mm "wypustek" wpuszczanych w wodnicę ma jeszcze centymetrowe "bagnety" wchodzące we wręgi części nadwodnej. Jak nie spierdzielę to się zakocham Wink

Tommy, cieszę się ,że jesteś ale martwi mnie, że piszesz o swoim nadmiarze czasu Big Grin

Yogi
, jak mi nie wyjdzie oklejanie dna to tak zrobię Big Grin


Szkielet z grubsza sklejony, pokłady wytrasowane - czas przeczytać instrukcję Tongue


RE: [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - Karas - 16-06-2020

hmm, a w jakim celu są te prostokątne wycięcia w wręgach 3-6.
pozdr


RE: [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 - Lesio73 - 16-06-2020

Wytłumaczeń może być kilka:
- ładownia (taki krążownik antypomocniczy)
- miejsce na akt erekcyjny
- zmniejszenie masy szkieletu
- wywołanie efektu WOW nad przestrzennością konstrukcji szkieletu
- nie wiem

Wink

EDIT:
Natomiast we wręgach 2-7 są miejsca do wycięcia i wstawienia listewek wdłużnych będących zapewne usztywnieniem na skręcanie. Nie zrobiłem tego i mam nadzieję, że nie wyjdzie mi to bokiem. Zdecydowany jestem na zrobienie podposzycia i pogrubiłem sobie wodnicę tak abym miał lepsze oparcie na styku burta-dno (pokażę to na następnych fotkach) .