PaperModels.pl
[R/G] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: RELACJE z budowy naszych modeli. (https://papermodels.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: [R/G] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe (/thread-11623.html)

Strony: 1 2


[R/G] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Bialy - 09-06-2021

Aż się ostatnio zdziwiłem, że od tak długiego czasu przestałem Was drodzy Forumowicze zadręczać moimi relacyjkami.

Nadszedł więc ten moment aby to nadrobić.

Jakoś naszła mię melodyja na podwodne pływadła a ponieważ zamówiony Orzeł jeszcze do mnie nie dotarł postanowiłem dokończyć jeden z rozgrzebanych tematów.

I tym oto sposobem na kawałek panela podłogowego służącego mi za matę trafił tytułowy "miniaturowy" okręcik.

Zdjęć szkieletora nie będzie - zanim wpadłem na genialny pomysł spłodzenia relacyi zdążyłem już przyklajstrować kilka oklejek:

[Obrazek: uc?export=view&id=1Kop8o8vOgMKS1FJ8N2or2ku19WVMCS85]

No cóż ostatnimi czasy lubię sobie utrudniać życie. Postanowiłem więc, że powycinam wszelkie dziurska służące przelewaniu się wody w kadłubie:

[Obrazek: uc?export=view&id=1MywEwX-TeC_LW71wcNQk8x-WgnvKJphx] [Obrazek: uc?export=view&id=1Oa2OjqCQ2NXDsSxSD8PVs7jubv0l07ed] [Obrazek: uc?export=view&id=12d6V5wDt3bfasE8ypQ5L-wK8dxk-B5-b] [Obrazek: uc?export=view&id=1HY3zSSG8u8RINadh32l7DnLL3KEBkdUD]

No i tutaj rozwiązanie wykonania uskoku kadłuba znacznie bardziej mi odpowiada niż w polskich OP. Od siebie dodałem tylko paski dykty coby ładnie się poszycie ułożyło:

[Obrazek: uc?export=view&id=1pCfFuiPEogB7sA9YtK8Fi0G8TgeWT0RJ]

I jak na razie największy mój babol:

[Obrazek: uc?export=view&id=1-nfUuas9qAQZ65iSc3Xt9d9kc1CW-Npp]

Jakoś nie zgrała mi się oklejka dna z burtami i musiałem docinać. Dodatkowo jak przymierzyłem następną oklejkę to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że też będzie docinana. I tutaj mam zagwozdkę - czy to ja tak skopałem temat czy jednak coś nie pykło w opracowaniu.
A.... I jeszcze jedno - szkielecik u mnie też tak jak u innych okazał się nieco przydługaśny.

No i na zakończenie tego przydługiego wywodu założenia co do pływadła:
- wszystko co dam radę powycinać
- dołożyć wyrzutnie torped na rufie
- obrotowe wyrzutnie ustawić odwrócone na burtę
- uplastycznić zamknięcia luf
i może coś jeszcze.

Klejąc ten modelik mam zamiar bezczelnie zrzynać z relacji Lukee na co uzyskałem już zgodę zainteresowanego za co bardzo dziękuję ;-)


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Lukee - 13-06-2021

No, ciekawym bardzo jak Tobie to wyjdzie... Coś mi się wydaje, że lepiej patrząc chociażby na zaokrąglenia burt, które jak w pomroczności już nawet nie jasnej lecz ciemnej jak... no, ciemnej ;-) udało mi się spiep..yć.

Pozdrawiam


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Bialy - 13-06-2021

No to dzisiaj pierwsze nieśmiałe próby uplastycznienia kadłuba.

No może nie pierwsze - bo zdążyłem już nieco podziurawić, ale w tym segmencie trzeba było oprócz dziurawienia dołożyć jeszcze coś od siebie.

I z tegoż oto powodu zmuszony byłem sklecić pudełeczko i rurkę i przyklajstrować do uformowanego poszycia:

[Obrazek: uc?export=view&id=1Zbxk2Y6-H_s28RNHN0_mYdmC9HGUMtbj]

Tym sposobem uzyskałem takie cóś:

[Obrazek: uc?export=view&id=1tvum5gKYG21KEdan_sFScpWl1KOsrOxp]

Zostało tylko przykleić kółeczko na podstawę w kwadratowej dziurze i dorobić drabinkę (ale to już po przyklejeniu segmentu do szkieletu:

[Obrazek: uc?export=view&id=1vlsf859aICB35Ycd8iT9P7j5akuuHmwQ]

Nadmienię tylko, że poszycie kształtowane za pomocą BCG - genialny klej - ten co go wynalazł powinien dostać nagrodę Nobla :-)

Na zakończenie jeszcze wnęka na kotwicę:

[Obrazek: uc?export=view&id=1ZRIyCLzG9MzRu063UWUf2pGPVYPRMliS]

No i oczywiście zbliżenia znów ukazały mizerię moich umiejętności...


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Bialy - 19-06-2021

Tiaaa.....

No to dzisiaj pierwsza poważna robota - obrotowe wyrzutnie torped. Postąpiłem podobnie jak Chińczycy i bezczelnie zerżnąłem z dostępnych relacji.
Z wycinanki pochodzą tylko boczne elementy, które zostały odcięte od oklejek burt. Reszta to moje wymysły i drobina zapasu koloru :-)

[Obrazek: uc?export=view&id=1VYOiOcQ5pZ7_AX22a-X5Fqu5xas2vrAG] [Obrazek: uc?export=view&id=1Guu8ER03Sskexu85jqrWh40P640IZXaY] [Obrazek: uc?export=view&id=11geHueGJIyrXogrgHjvKLLn6wYXhG_zd]

Po wyprodukowaniu odpowiedniej ilości rur przyszedł czas na umieszczenie ich na właściwym miejscu i tu okazało się, że popełniłem minimalny błędzik.

[Obrazek: uc?export=view&id=1pxBr-WJhtlMtHMz0PqPAKCqmFNJkonSq] [Obrazek: uc?export=view&id=1kg7hKduu5XQKTK5_6be2ErMhDW2R1lfk] [Obrazek: uc?export=view&id=1lqv7VX2ShFeHLR3AUalAek0PrjY68Gu5] [Obrazek: uc?export=view&id=1TJJXoXdBtO8I9WBOFjugwPuOhqCKClWt]

Na powyższych zdjęciach widać, że sumaryczna szerokość trzech wyrzutni jest nieco większa od podstawy. Szerokość podstawy wynika z rozmiarów pokładu w miejscu wyrzutni a średnice rur teoretycznie są utrzymane w skali. I tutaj się coś rozjeżdża - albo pokład jest nieco za wąski  (mało prawdopodobne) albo ja coś skopałem (mam 99% pewności że tak jest) klejąc wyrzutnie. Różnica w szerokościach wynosi około 0,5mm.

Tak - no to na zakończenie - została mi do podjęcia decyzja przeprowadzić manewr Cevy choć szkoda mi kilku wieczorów roboty czy może wykombinować coś innego co pozwoli wykorzystać gotowe elementy.


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Lukee - 19-06-2021

(19-06-2021, 12:13)Bialy napisał(a): Tiaaa.....
(...) I tutaj się coś rozjeżdża - albo pokład jest nieco za wąski  (mało prawdopodobne) albo ja coś skopałem (mam 99% pewności że tak jest) klejąc wyrzutnie. Różnica w szerokościach wynosi około 0,5mm.

Tak - no to na zakończenie - została mi do podjęcia decyzja przeprowadzić manewr Cevy choć szkoda mi kilku wieczorów roboty czy może wykombinować coś innego co pozwoli wykorzystać gotowe elementy.


Odetnij rury, opaski rur przytnij w miejscu gdzie rury będą się stykały tak by nie wprowadzały dodatkowego dystansu. Wedy przymierz - może to będą te brakujące części milimetra... Wink
No i pozbądź się tego drutu z pomiędzy rur wyrzutni...


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Winek - 20-06-2021

Bardzo ładnie.
Nie niszcz swojej pracy, jak napisał Lukee istnieje możliwość poprawienia. Ja np. widzę, że środkowa rura jest dosyć szeroka. Może tylko ją wymienić na cieńszą, a reszta przeróbek wg. Lukee. Powinno być dobrze.
Powodzenia!


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Bialy - 20-06-2021

Bez obaw - myślałem tylko o anihilacji wyrzutni torped Big Grin
Ale znalazłem inny sposób - oszukańczy  Angel ale zdradzę go dopiero w następnej aktualizacji.

Środkowa wyrzutnia miała większy kaliber niż boczne (550mm i 400mm)


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Lukee - 20-06-2021

Nie ma obaw, ja tam dobrze zrozumiałem Twoje intencje. U mnie jak się przyjrzysz rury mają opaski tylko połowicznie. Też miałem chyba problem ze zmieszczeniem wszystkiego w obudowie. Jednak nie wykonywałem wyrzutni jako obróconej a Ty widzę masz taki zamiar. To będzie wymagało dopieszczenia trochę bardziej całego otoczenia mechanizmu, z którego ja zrezygnowałem.
Powodzenie i niezmierniem ciekaw Twojego rozwiązania!


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - radzias - 20-06-2021

Fajnie, że tniesz następnego podwadniaka, bo tematyka ciągle niszowa, a tematów na modele jest na pęczki.
Twoje założenia, co do "podrasowania" okrętu całkiem niezłe i zdobyte doświadczenie przyda się przy budowie Orła, a co do wyrzutni to przedmówcy już doradzili i zobaczymy co na to, Twój sposób - oszukańczy  Big Grin


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Bialy - 04-07-2021

Tiaaaa.....

Czas się ujawnić i okazać ogrom oszukaństwa ocznego przyszłych oglądaczy mego lewiatana głębin.

Tak się mniej więcej prezentuje efekt mego zawierzenia niedoskonałości wzroku (na razie tylko włożone bez kleja):

[Obrazek: uc?export=view&id=1VGM2hHeTc9FUUEdSBUPqcOOk08isJPrq] [Obrazek: uc?export=view&id=1kkvlEcyG55thVfVJ7nZ33X0lApxNt9gN] [Obrazek: uc?export=view&id=1LoiczIAzx3OApgdCH37yNySzFaHB8qIN]

A teraz czas odkryć karty (farba jeszcze nie zdążyła wyschnąć):

[Obrazek: uc?export=view&id=1X_r4SE9fIXqGhyup2R8OQYvgeNKl2n5c]

Jak widać doklajstrowałem cieniutki pasek poszerzając podstawę :-))) i wszystko wyjszło OK.


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Lukee - 05-07-2021

Nooo... OK... A jak teraz z szerokością podstawy wyrzutni w stosunku do szerokości pokładu?
No i dlaczego na krawędzi pokładu brakuje paska poszycia burtowego? Teraz wygląda jak bez jednej oklejki??

Pozdrawiam


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Bialy - 05-07-2021

Pasek jeszcze nie doklejony  Big Grin
Szerokość podstawy jest większa od szerokości pokładu o ok 0,5mm - ale jak jest ustawiona pod kątem to tego nie widać Angel Tongue 
To jest właśnie to małe oszukaństwo .....


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Japończyk - 07-07-2021

Fajna robótka. Jak byś nie powiedział o "małym oszustwie" to niewiele osób by to zauważyło. Super.


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Bialy - 27-07-2021

Witajcie moi mili w następnej odsłonie Big Grin

Najsampierw przedstawię ostateczny efekt oszukaństwa aptecznego:

[Obrazek: uc?export=view&id=1MMoBjWODWi9NfwzE2hwiKsSnbc_6uim5] [Obrazek: uc?export=view&id=1gx87MXBusROs9oShE-CEyqFj7uJ8KM6k] [Obrazek: uc?export=view&id=1cW82Djfhrmd8FQMCrUNHVUiYTwAwXVAx]

Łoo.. w mordę ale paprochów zostało.
Tak to już musi zostać - przyklajstrowane, zaglutowane na amen.

Po uporaniu się z niesfornymi wyrzutniami obrotowymi rozpocząłem walkę z wyrzutniami rufowymi (wedle moich domniemywań też były obrotowe, ale nie znalazłem na to niezbitych dowodów). Poświęciwszy kilka wieczorów i sporo energii (głównie słownej) uzyskałem taki oto efekt:

[Obrazek: uc?export=view&id=1uZBJfhgMxKT7tp-pw_VzhR5Px0IcTN-I] [Obrazek: uc?export=view&id=1D3WZ3XdUmLt6BdQIwP4x35pKFIoBR3AI] [Obrazek: uc?export=view&id=1AcNfxPvnQN63n7MAzmfVneLLq6iu5KOY]

Tym razem sumiennie się pilnowałem aby wyrzutnie nie wyszły zbyt wielkie. Udało się dosłownie na styk. Rolleyes 

Tak jak w poprzednim przypadku wykonałem fragment kadłuba sztywnego, który był potrzebny jako podstawa wyrzutni:

[Obrazek: uc?export=view&id=1mk0y_lCDA2lmPig35XUgf1hnEGA5Cde4]

I nadszedł ten czas aby pokazać efekty mojej katorżniczej pracy:

[Obrazek: uc?export=view&id=1i55rFuDw60UF7Oj27F1AUU6iJZ-tzbAz] [Obrazek: uc?export=view&id=15XOGziitYkHHwLgCw21kXAuS7XpXg18c] [Obrazek: uc?export=view&id=1AVjh_PccoT38uLCc0g4yC3EFff1OhV3G]

Ha, ha, ha, ha, ha, ha.
Ha, ha, ha? 
No niech mię jasna nagła i w ogóle.
Po kiego grzyba tak się starałem. Kolejny raz 99% efektów moich wypocin jest niewidoczne.
[Obrazek: hahaha.gif][Obrazek: hahaha.gif][Obrazek: hahaha.gif][Obrazek: hahaha.gif][Obrazek: hahaha.gif]

Tak obecnie wygląda rufa mego podwodniaka (tyle będzie widoczne dla większości oglądaczy):

[Obrazek: uc?export=view&id=1Un7Tg1rxKf4rfJDEBH_g_FD0kg1VgRtD]

Będąc w stanie bardzo odległym od spokoju i satysfakcji postanowiłem poznęcać się nad podwodną częścią kadłuba i tak powstały stępki przeciwpochyłowe i kil. Kil jest elementem pustym w środku. Zaproponowane rozwiązanie niezbyt mi odpowiadało więc porozcinałem go na części. Wąski pasek podkleiłem tekturą. Dodatkowo zrobiłem kopię tegoż paska z tektury 1mm i przykleiłem do kadłuba - uzyskałem w ten sposób bazę do solidnego przyklejenia kilu (kila?). Ech ten polski - nie wiem jak ma być poprawnie Angel
[Obrazek: uc?export=view&id=1Q9tM1vlYujrPwKEJ1VNp1ude-I4yzc6H] [Obrazek: uc?export=view&id=163D93IFedA9aX5287qmTEfXOzG8tY06R]

No i oczywiście dopiero na tym etanie zorientowałem się, że przegapiłem bardzo ważną rzecz - ha, ha, ha.

Otóż postanowiłem postawić model na stojaku - i tu zonk - nie skopiowałem sobie wręg coby spłodzić podstawkę [Obrazek: hahaha.gif]


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Bialy - 09-10-2021

Ech......
Praca, praca, jeszcze więcej pracy.....

Witajcie w następnym odcinku bajki.

Jak zapewne pamiętacie moi drodzy w ostatnim wpisie dokonałem epokowego odkrycia - nie skopiowałem arkusza z wręgami coby se stojaczek uklajstrować.

Zanim wpadłem w odmęty rozpaczy ujrzałem ci ja na mailu wiadomość od wydawnictwa Extra Model. W załączniku była ........


[Obrazek: uc?export=view&id=1AGjlw2aDb45JDkFbuwb5Dn4koic6u8Fo]

Tak!!! - podstaweczka do mojego pływadła Big Grin

Wymagała co prawda niewielkiej korekty, ale rozwiązała mój problemik.
Składam więc serdeczne podziękowania Szanownemu Wydawnictwu.

Kiedy w końcu postawiłem to co dotychczas skleciłem na podstawce postanowiłem wypełnić białe pola poniżej linii wodnej:

[Obrazek: uc?export=view&id=1dueGoBz5ASs0Sov4HGFTs4Rw0gXfi0uR] [Obrazek: uc?export=view&id=13IQiYfVFxXXqZwGxUY7ZoipH2mBLI4Sr] [Obrazek: uc?export=view&id=1ChSGTrXgNqa9lNt0gfJRt5JWsAuSZmb7] [Obrazek: uc?export=view&id=1Gklx6w5pBAAdINmoj4zOBrPX_AA_IYgu] [Obrazek: uc?export=view&id=1jvgcmWGlQnofT_nTr2AaiJTYamXQohDE]

No a jak już wszystko było podoklejane to znów wpadłem w szpony pracy - i takim oto sposobem Surcouf zaległ w pudle na kolejne dni.

Dopiero jak nastał październik znów odkurzyłem graty i przeniosłem się na pokład. Wynikiem kilku dni paćrania glutem są takie oto różniste pierdołki:

[Obrazek: uc?export=view&id=1jZgl0LL2Wzcu58jsyhnrGDBWL_y_GqJS] [Obrazek: uc?export=view&id=1zOTHv5TfrJJM-42-StpRbCCE2_QW0spA] [Obrazek: uc?export=view&id=1qqeoLyEsjqM_JO-PJOKXVlrHh6tz41fg] [Obrazek: uc?export=view&id=1dtXcACzR3wjqqOKlPl9z5pNC4ceZjl0k] [Obrazek: uc?export=view&id=17K40mgzoi2GiItploq65MBIkr7kAj4Uj]

Zdążyłem także zabrać się za kiosk i tutaj zaczęły się lekkie schody.

Po pierwsze primo - osłona działa - jak to to zobaczyłem w 2D to prawie umarłem - a potem zabrałem się za wycinanie i klajstrowanie. Po dwóch dniach horroru udało się z 2D zrobić 3D - nawet bez niecenzuralnych wyrażeń wspomagających pracę. Choć na pierwszy rzut mego ślepego oka wyglądało to na niesklejalne to udało się i to nawet bez konieczności przycinania:

[Obrazek: uc?export=view&id=1cSqlyO0tpAGrBGl-ik45YeInnTAyxQuo]

Po drugie primo - drugi koniec kiosku - znów listkologia stosowana - na szczęście nieco prostsza. I tutaj poległem z kretesem. Listki nie były łaskawe zejść się razem na szczycie. Ponadto po przyłożeniu do szkieletu okazało się, że element jest za wysoki:

[Obrazek: uc?export=view&id=1hPRMNZhGxf9wfxiw0yljXM_B88pkBHXd] [Obrazek: uc?export=view&id=1AwmHkwCCaUVhyOY8h-t5QGmxzIMQvFTD]

I po trzecie primo - poszycie kiosku wyszło mi nieco zbyt długaśne w stosunku do szkieletora:

[Obrazek: uc?export=view&id=1HMPpsM-gfxjW0OR4w4QlTy0wDAr_mVsX]

No i oczywiście znów postanowiłem sobie nieco skomplikować życie - ale o tym w następnej odsłonie Rolleyes


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Lukee - 10-10-2021

Hmmm
U mnie końcówka kiosku (hangaru) wyszła z kolei nieco niższa niż reszta. Chyba to zależy od dokładności cięcia. Ale dała się wyciąć i skleić równo tak by stanowiła kopułę. Pewnie patrzyłeś jak ja to rozwiązałem?


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Bialy - 20-10-2021

No i najwyższa pora zabrać się za uzbrojenie. Na początek tematy najcięższej wagi.
No i chyba mię pogięło - znowu zaczynam się bawić rzeczami, których nie widzę :-))
A miało to być pływadło odpoczynkowe :-)

Po pierwsze troszeczkę dodałem od siebie (zainspirowany relacją Lukee).
Po drugie postanowiłem sobie utrudnić życie - wszystkie relacje i galerie rzeczonego okrętu mają zamknięte pokrywy wylotów luf - poszedłem więc na przekór i zrobiłem je otwarte.

Na dzień dzisiejszy mam gotową jedną lufę, którą prezentuję na poniższych fotach:

[Obrazek: uc?export=view&id=1owEY5fdxj3w2mZzX6cYFPbLoGAcEgL13] [Obrazek: uc?export=view&id=1Rbf7l95V5Yugq0Gc0tw-tpBYfiWO_vb4] [Obrazek: uc?export=view&id=1Ir7fpV_YyKUIiNr7KoDquNWByXPdJ2SW] [Obrazek: uc?export=view&id=1RXAeordvUTSDBSQo15-qY0Yin_CU0AQp] [Obrazek: uc?export=view&id=1kubkjiANW8wx5Ib5hm-CHKwZSdzaWHdq]

No i niestety super makro po raz kolejny uświadomiło mi jak bardzo jestem ślepy. Nie dość, że zostało pełno farfocli to jeszcze okazało się, że pokrywa zamiast być okrągła to wyszła mi jakaś taka ząbkowana. Pomimo tego postanowiłem nic z tym nie robić - bez sztucznych poprawiaczy wzroku wygląda to całkiem, całkiem.

No i do półki z modelami od najbliższego stołka jest około 3m :-)
No i nie mam lampy nad półką :-))
No i nie ma tam okna :-)))
No i w ogóle jest tam zawsze ciemnawo :-))))

Ha, ha, ha, ha....


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Lukee - 21-10-2021

No jak się klei w piwnicy... ;-)
Lufa fajna! Ciekawy pomysł z tym otwarciem!


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Lesio73 - 22-10-2021

Ja tam nie widzę kanciastości lufy... ale mój wzrok też już słaby Wink


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Bialy - 03-11-2021

No to zacznijmy od tego, że kiosk wraz z hangarem i wieżą zaczyna powolutku jakoś wyglądać :-)

[Obrazek: uc?export=view&id=1LPguMhsWr2Om_yjwLjauPh1Jw7IO38bc] [Obrazek: uc?export=view&id=1J7MZdjrVqbI3xz-zuYOUER09ItivcrWx]

A ponieważ nieco uplastyczniłem lufy i ich zamknięcia to siłą rzeczy musiałem dalej brnąć w takie klimaty czego efektem jest mostek, który wzbogacił się o pokrywę włazu wraz z pokrętłem, papierzaną drabinkę (zamiast drucianej)  z poręczami, jakiś kompas czy busolę, dwa "cusie" po lewej i prawej stronie no i oczywiście DZWON :-)))

[Obrazek: uc?export=view&id=16DB9T_aMLcr69iJF2zrFj3gBlWhHs5yC] [Obrazek: uc?export=view&id=1eK86rZTG066MgtxOLVOR7ptXwBgKU4Sr] [Obrazek: uc?export=view&id=1cbk0ggbLK75BR5wgLoVb2-5nWEYjT68H] [Obrazek: uc?export=view&id=1Mbv473srSmDZ7A2t2z2ThbmQbFvIKLSz] [Obrazek: uc?export=view&id=123PK_XL8abZtOwXCUf2-nFkwtCMETUQ_]

Taaak. Pogrążając się dalej w obłędzie powstały  "l a m p y". Pozycyjne nieco uplastyczniłem a białą na środku dodałem (nie było jej w opracowaniu). "Klosze" z kawałków izolacji - nie znalazłem nic bardziej błyszczącego - nie chciało mi się i na pewno w przyszłości nie będzie mi się chciało ;-)

[Obrazek: uc?export=view&id=1ZuMJwmbIYgA6e7Ju1WtkArpeIMz0aeiu] [Obrazek: uc?export=view&id=1f6O2Qho11PN4pguOrr4gI-wLzFVSitWz] [Obrazek: uc?export=view&id=1QXrqkARXycPPXULVeyUxsfdOAzLLwF_h] [Obrazek: uc?export=view&id=1SabW1DQjhrs8_SHe_f7xPxz9IKUR5eeo]

Wypadało by teraz pokazać jak prezentują się lufy i najbardziej pokręcona listkologia jaką uskuteczniałem

[Obrazek: uc?export=view&id=1mst7BTu9qQjSUWLfYgUz_Z8B-UAUq7Y4] [Obrazek: uc?export=view&id=136n9_QDIxIYJZhMn9iLLqpbS_rjNFdIG]

A teraz zmuszę Was moi mili do wytężenia wzroku - wewnątrz dziursków na lufy widać fragment dławnic, które chyba w totalnym amoku postanowiłem wykonać :-))
Oczywiście bez mocnego źródła światła i "wszystkopowiększającejoptykiaparatu" nic z moich wypocin nie widać

[Obrazek: uc?export=view&id=1djIeGxcBj-k0hdteczCr9w_-c9txyGPd]

Pastwiąc się nad kioskiem i działami korzystałem z poniższego zdjęcia

[Obrazek: uc?export=view&id=15IsurDpnIHDeQP2we7h1wcYA7S6g4jWM]            

Jeszcze tylko rzut oka na całość ustawioną na pokładzie - nie mogłem sobie odmówić tej przyjemności :-)

[Obrazek: uc?export=view&id=13lsof-g1inx95ccwu1bQDlTL2YRppelM] [Obrazek: uc?export=view&id=1P40VnIey5jXxMvavSPdzv4NXbwXzYIbt] [Obrazek: uc?export=view&id=1xSkGM51Nj2No0-tNDEvunqd1dgsk5DzN]

Oczywiście bezczelnie zrzynałem z wcześniejszych relacji - a co się będę wysilał ;-))

Kończąc dzisiejsze wywody oświadczam wszem i wobec, że to pierwszy i ostatni produkt wychodzący spod moich rąk tak znacząco odbiegający od "s t a n d a r d u" .
To droga do nikąd.
Każdy dodany element powoduje konieczność dokładania następnych i następnych i następnych i następnych i ....
W dodatku te dodatki są coraz mniejsze, mniejsze, mniejsze, ...
Katorga dla moich paluchów i ślepych gał.


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Lesio73 - 04-11-2021

No niestety - droga do upiększeń jest szalenie wyboista. Człowiek rzadko kiedy ma w sobie tyle samodyscypliny żeby nie eskalować Wink


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Lukee - 06-11-2021

Ale za to efekt na końcu przyciąga wzrok w nieskończoność. Dlatego warto nawet proste modele wyposażać w najdrobniejsze detale bo one powodują, że taki model się nie nudzi. Piszę tutaj właśnie o okrętach podwodnych, które z racji swojej czy to wielkości czy prostoty konstrukcji, gładkie, pozamykane są po prostu nudne...


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Bialy - 06-11-2021

Wyjątkowo udało mi się znaleźć nieco czasu żeby skończyć kiosk razem z drutologią. Oczywiście znów coś tam dołożyłem.

[Obrazek: uc?export=view&id=16RHvi26OZ1Hj7sBdw8BTrEQuzoTOd4zL] [Obrazek: uc?export=view&id=1MMqNLYKQqZWqPFDInleHkHj8l3nI3w9s] [Obrazek: uc?export=view&id=1MHL_iFPAx1xFbiW_6eVJDfnsvzDka6qG] [Obrazek: uc?export=view&id=1wNTQ_0WEp9wxo9jwSeBoqnibolEi0-h0] [Obrazek: uc?export=view&id=148guAwTXSqnUPR4VgsQDcBbhXiAbjTRB] [Obrazek: uc?export=view&id=1dVtL93A1U4k7Zv4uefTJ0a_5bhCpg1H9] [Obrazek: uc?export=view&id=1MdR9hoew36vN1VSE8bBXcbJ5HhDe3q5N] [Obrazek: uc?export=view&id=13KlchXhUcS0o9Y6sT8qwynOh9a5_G3Is] [Obrazek: uc?export=view&id=1opf0u-quIYUJweWBNl6kRrcQqFAfK6WS]

Na zdjęciach tego nie widać, ale peryskop ma nawet szkiełko :-)))

[Obrazek: uc?export=view&id=1y-YlAUeTWHbkOlMQGD_YDe6hnqMzeXVh]

Tak jak wspomniałem jest to pierwszy i ostatni model, w którym cokolwiek dokładam - następne będą czystym standardem! Jeszcze raz - dla mnie to droga donikąd.

Przykład?

Proszę bardzo:

[Obrazek: uc?export=view&id=1uAYYrJ47ZnxCYqZtESmTChdCaw2Sf2Yk] [Obrazek: uc?export=view&id=1O0FhIJdeX-mGNxU_59_n4t37W6VHhKYY]

Robiąc reling miałem dylemat, który obrazują powyższe zdjęcia. Mam zamknąć koniec pomostu tak jak na większości zdjęć (w tym załączone) czy zostawić otwarty tak jak na drugim zdjęciu.

Wybrałem drugą opcję, ale może Wy moi mili Oglądacze wyrazicie swoje opinie na ten temat?

Szczęśliwy, że skończyłem kiosk odpaliłem kompa, wklepałem "surcouf" w wyszukiwarkę i ....
Trafiłem na takie oto zdjęcie:

[Obrazek: uc?export=view&id=1nl2yAW21vkyyIki25JLOag3v1UXGfbtC]

I co teraz?
Trzeba będzie dorobić lampę z przodu, jakieś coś w kształcie rury i wypustki. I znów miałem problem, czy te cosie ze zdjęcia są tylko na jednej stronie czy na obu.
Skończyło się na dłuższym grzebaniu w necie.
Na szczęście znalazłem zdjęcia, które rozwiały moje wątpliwości. Ale czy aby na pewno? A co jak znajdę za jakiś czas coś co przegapiłem? Czy znów będę rozgrzebywał zamknięty zdawało by się temat?

Jeszcze raz - MODELE TYLKO W STANDARDZIE
Przynajmniej dla mnie :-)))


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Lukee - 09-11-2021

Pamiętaj, że dwa pierwsze zdjęcia przez Ciebie przytoczone pochodzą zdaje się z różnych okresów. Okręt był przebudowywany...


RE: [R] Surcouf 1:200 Modelarstwo Okrętowe - Bialy - 11-11-2021

Witajcie wszyscy moi mili w kolejnym odcinku serialu tasiemca pod tytułem kiosk Surcoufa.

Po wygrzebaniu zdjęcia lewej strony kiosku zostałem zmuszony do uzupełnienia go o kilka kolejnych elementów:

[Obrazek: uc?export=view&id=1RoO0zmr3Am0adAQZyIOMotR9k2vBTntY] [Obrazek: uc?export=view&id=1cg6-FAUoju_ZtlU43WzMF4-6TIA5iYT-] [Obrazek: uc?export=view&id=1LO4JThhLs7M2slialFLxwQdhBiNT-at2] [Obrazek: uc?export=view&id=1PgILXz2enU88i-eQ8KPOq_YB8A2jzDZc] [Obrazek: uc?export=view&id=1TPksDwo-T_lxOAhrbJBs4jPoUjzABciH]

Kolejnym krokiem było uzupełnienie relingu:

[Obrazek: uc?export=view&id=1syu4fF_PApzeXQYrQ1ySNfsE6JQloOuZ]

Tak.....
A potem wpisałem do googli nazwę działka plot....
I się zaczęło....
Ech....
Masakra.....
Kolejny wieczór wśród zbyt małych części...
I efekt przed pomalowaniem:

[Obrazek: uc?export=view&id=1NFqJHZwhZiDlnH-598Yj1HiL8YVZd2Ha] [Obrazek: uc?export=view&id=1D7NQrttQGmZNUL9aLBqjg-fhRFMIDXAO] [Obrazek: uc?export=view&id=1iMOmGmfqLrnPF1Up-G1e90Tv2_HURLcI] [Obrazek: uc?export=view&id=1NA4rheFhR5SgAcDUNUidS8R33CMYhPnI] [Obrazek: uc?export=view&id=1-TOfem3z8L8tyLdtxEHCuMJK1IZ34YQQ] [Obrazek: uc?export=view&id=1458J2Vx8LSfLwTTXbqZEvWwxEGF-fURd]

Jeszcze drugie takie samo. I kiosk będzie gotowy. Ale czy aby na pewno?

Na zakończenie moje ostatnie niedoróbki:

[Obrazek: uc?export=view&id=10rQ9qMlvRtiYExccaxXHiP4mDeeUcQ3Z]