PaperModels.pl
Sklepy modelarskie we Wrocławiu - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: Sklepy internetowe dla modelarzy. (https://papermodels.pl/forum-20.html)
+--- Wątek: Sklepy modelarskie we Wrocławiu (/thread-4507.html)



Sklepy modelarskie we Wrocławiu - BartiB - 29-08-2010

Poszukuję sklepów modelarskich we Wrocławiu. Na razie znam "M-Zone" gdzieś niedaleko Podwala i Składnicę Harcerską w Fenixie. Jest wogóle coś jeszcze w tej malutkiej mieścinie? Od razu mówię, że TAK, użyłem funkcji szukaj, ale nic nie znalazłem  PDT_Armataz_01_10...


Odp: Sklepy modelarskie we Wrocławiu - Roland - 30-08-2010

Jest jeszcze "Salonik Modelarski" http://www.salonikmodelarski.pl/ na Traugutta, poza tym WAK ma swój sklep we Wrocławiu.


Odp: Sklepy modelarskie we Wrocławiu - BartiB - 30-08-2010

Czyli ten WAK na Pleszewskiej istnieje, tak? Musiałem się upewnić, bo to strasznie daleko jest. W takim razie jutro tam jadę!  PDT_Armataz_01_35


Odp: Sklepy modelarskie we Wrocławiu - Roland - 30-08-2010

Jeszcze tam nie byłem, ale skoro na stronie jest napisane, że sklep otwarty itp. to raczej istnieje, zawsze można napisać e-maila z zapytaniemTongue.


Odp: Sklepy modelarskie we Wrocławiu - lokus - 31-08-2010

Roland byłeś tam na Krakowskiej w sklepie "Salonik Modelarski"? Ja tam ostatnio poszedłem ale nie udało mi się tego znaleść. Pod podanym adresem na stronie jest tylko wejscie to budynku.


Odp: Sklepy modelarskie we Wrocławiu - Roland - 31-08-2010

Hmm teraz sprawdzając lokalizację tego sklepu zauważyłem, że źle napisałem. Jest on na ulicy Traugutta, a nie Krakowskiej. Ostatnim razem bylem tam jakoś w czerwcu lub maju. Pamiętam, że za pierwszym razem miałem problem z trafieniem, obok tego saloniku jest sklep albo komis z RTV jak dobrze pamiętam.


Odp: Sklepy modelarskie we Wrocławiu - lokus - 31-08-2010

(31-08-2010, 12:45)Roland link napisał(a):Hmm teraz sprawdzając lokalizację tego sklepu zauważyłem, że źle napisałem. Jest on na ulicy Traugutta, a nie Krakowskiej. Ostatnim razem bylem tam jakoś w czerwcu lub maju. Pamiętam, że za pierwszym razem miałem problem z trafieniem, obok tego saloniku jest sklep albo komis z RTV jak dobrze pamiętam.
Ja byłem oczywiście na Traugutta (poprostu bez zastanowienia skopiowałem nazwę ulicy od Ciebie; ehh to kopiuj-wklej Smile ). Co niezmnienia faktu, że nie udało mi się tego sklepu znaleść.

(31-08-2010, 05:43)BartiB link napisał(a):Właśnie wróciłem z mojej wyprawy do WAKu. Od razu muszę was ostrzec: NIGDY TAM NIE IDŹCIE, TEN SKLEP NIE ISTNIEJE!!!
Dobrze wiedzieć.


Odp: Sklepy modelarskie we Wrocławiu - BartiB - 01-09-2010

Wie ktoś może jak to jest z tą promocją w sklepie internetowym Orlika? Czy ja muszę dodać produkt do koszyka i napisać maila, że on ma być za pół ceny czy w koszyku mieć tylko "normalne" produkty, a o tamtym promocyjnym wspomnieć dopiero w mailu?


Odp: Sklepy modelarskie we Wrocławiu - smoller - 11-09-2010

Helloł

Jest jeszcze sklep modelarski na ul. Tęczowej 30-coś czy 40-coś. Idąc od świebodzkiego w kierunku liceum nr XVII po lewej stronie, za pawilonami handlowymi.

Jest czynny jakoś od 12 czy 13 nawet. Wiem że tam jest bo przejeżdżam tamtędy do pracy - jednak nie byłem w nim jeszcze.

Sklep M-ZONE jest  na rogu Kościuszki i Stawowej. w m-zone nie ma kartonowych modeli - tylko plastik, i trochę akcesoriów. Dosłownie  drzwi obok jest sklep "skala" gdzie można kupić m.in tektury różnej grubości,  kleje do papieru i nie tylko-ogólnie sklep bardziej kreślarsko-projektowo-papierniczy.

No i we wrocku to jeszcze składnica harcerska w feniksie. Kiedyś był sklep modelarski na pl. Św. Macieja - nie wiem czy jest jeszcze- może się ktoś orjentuje.

pozdrawiam


Odp: Sklepy modelarskie we Wrocławiu - Wydawnictwo WAK - 11-09-2010

Rzeczywiście nie posiadamy sklepu stacjonarnego we Wrocławiu. Powód prozaiczny - nie utrzyma się sklep z samymi kartonówkami, a po dodaniu asortymentu plastików, chemii, akcesoriów i co tam jeszcze klient zachce, walce z dostawcami, pracownikami (bo przecież dwie osoby nie wystarczą) zacznie się brak czasu na wydawanie modeli. Adres na Pleszewskiej jest jak napisano w regulaminie sklepu internetowego TYLKO ADRESEM KORESPONDENCYJNYM.
Czasem na spotkania modelarzy w Pubie u Misia (ul. Bogusławskiego koło Arkad, każda ostatnia sobota miesiąca po 17) przynoszę zamówione wcześniej modele, ale tylko tam i wtedy.

Sklep na Traugutta nie istnieje już co najmniej od czerwca (wtedy zauważyłem z auta szyld "do wynajęcia"). Pozostaje M-Zone (plastiki i chemia na skrzyżowaniu Kołłątaja i Kościuszki) Eduard Polska (plastiki, Tęczowa, czynny chyba tylko wczesnym przedpołudniem - jakoś 12-15)  oraz składnica harcerska w DH Feniks (I piętro koło księgarni - tam są wszystkie WAKi)


Odp: Sklepy modelarskie we Wrocławiu - ScorpionS - 11-09-2010

to może i ja wtrące swoje trzy grosze jako prawie Wrocławianin ( mieszkam w Obornikach Śląskich ) , oprócz tego co napisano już , składnica harcerska w Feniksie jest naprawdę godna polecenia , gdyż znaleźć można tam prawie wszystko , jak ostatnio byłem na Tęczowej to sklep był czynny w godz. 13-16. Oprócz tego widziałem jeszcze sklep na ul. Zawalnej ( obok mostu Trzebnickiego ) , ale mają tam tylko modele RC.


Odp: Sklepy modelarskie we Wrocławiu - Roland - 13-09-2010

Żeby nie zaśmiecać forum zapytam tutaj. Gdzie we Wrocławiu można kupić dobrej jakości tekturę o grubości 1mm?Smile


Odp: Sklepy modelarskie we Wrocławiu - ScorpionS - 13-09-2010

Ja kupowałem w ww. składnicy harcerskiej w Feniksie , arkusz trochę większy od A3 , kosztował 3zł. Tylko trzeba zwrócić uwage , żeby była szara , raz mi sie tam babka pochwaliła , ża ma super dobrą extra tekturę białą , więc wziąłem na próbę - straszna tragedia , rozwarstwiała się , i żaden klej nie chciał jej chwycić , obecnie służy mi za podkładkę :mrgreen: Ostatnio zaopatruję sie na Allegro u gościa o nicku Jaca_1 , ma tanio i bardzo dobrą tekturę formatu też troche większego od A3. Generalnie powiem tak , że praktycznie we wszystkie materiały modelarskie ( tudzież frajdolarskie  :mrgreenSmile zaopatruje się w tej składnicy ( farbki , nożyki itd ).
pzdr


Odp: Sklepy modelarskie we Wrocławiu - Roland - 07-10-2011

(11-09-2010, 05:44)Wydawnictwo WAK link napisał(a):Sklep na Traugutta nie istnieje już co najmniej od czerwca (wtedy zauważyłem z auta szyld "do wynajęcia"). Pozostaje M-Zone (plastiki i chemia na skrzyżowaniu Kołłątaja i Kościuszki) Eduard Polska (plastiki, Tęczowa, czynny chyba tylko wczesnym przedpołudniem - jakoś 12-15)  oraz składnica harcerska w DH Feniks (I piętro koło księgarni - tam są wszystkie WAKi)

Ostatnio dowiedziałem się, że ten sklep (Salonik Modelarski) został przeniesiony na ul. Mierniczą.


Odp: Sklepy modelarskie we Wrocławiu - ZupkaChinska - 23-08-2012

to ja się dołączę do pytania o materiały- ktoś kojarzy jakiś sklep z tekturą i masą innych badziewi tego typu?
czy ten co podawaliście, obok M-zone istnieje nadal?

na grunwaldzie szukałem, ale nic takiego nie ma. jest nowo otwarty dla artystów, ale tam tektura od 1,5mm wzwyż, tak samo w ołówku (a jak zapytałem o tekturę piwną to pani miała oczy jak 5zł), linijek metalowych czy trójkątnych jak byłem to nie mieli (!).

natomiast jedynie dla ciekawostki powiem- że w moim bielsku-białej znalazła mi obsługa linijkę szklaną, trójkątną, 40cm. mają się kontaktować z producentem o sprowadzenie Big Grin


Odp: Sklepy modelarskie we Wrocławiu - Roland - 02-09-2012

Tekturę kupuję w sklepie modelarskim w DH Feniks, przy Rynku.


Odp: Sklepy modelarskie we Wrocławiu - ScorpionS - 02-09-2012

Ja też , to chyba najlepiej zaopatrzone miejsce w takie materiały we Wrocku.