PaperModels.pl
[G] K-3 "Leninskij Komsomoł" GPM - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: GALERIE naszych modeli. (https://papermodels.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: [G] K-3 "Leninskij Komsomoł" GPM (/thread-4560.html)



[G] K-3 "Leninskij Komsomoł" GPM - Gonzo - 02-12-2012

Witam

Podczas tegorocznej Skawiny miałem okazję poznać osobiście kolegę Łukasza (pozdrowienia). Otrzymałem w prezencie model Jego autostwa - okręt podwodny K-3 "Leninskij Komsomoł" (GPM 29/2012). Model w zestawie razem z wręgami wycinanymi laserowo (nie ma ich drukowanych na cienkim papierze). Model pociołem, a co wyszło można zobaczyć poniżej (zdjęcia nie wybaczają żadnych niedokładności wynikłych z moich niedociągnięć).
Parę słów o modelu. Muszę powiedzieć, że model jest wyjątkowo dobrze spasowany (znalazłem jedną pomyłkę drukarską i jeden element, który musiałem dopasować, ale o tym za chwilkę). Wszystkie elementy pasują do siebie i nie trzeba nic kombinować z dopasowywaniem ich do siebie.
A teraz wskazówki dla przyszył sklejaczy.
Jeżeli po sklejeniu stateczników poziomych i przyłożeniu ich do kadłuba nie będą wam pasowały to się nie martwcie i nic nie dopasowujcie. W druku wkradł się błąd z oznaczeniem stron L/P. Stateczniki przyklejone zgodnie z oznaczeniem nie trzymają kąta prostego pomiędzy nimi, a pionową osią okrętu. Po zamianie stron jest wszystko OK. To jest ta pomyłka drukarska.
Przy klejeniu kiosku jego górna część wyszła mi za długa o około 1mm w stosunku do części dolnej. Skrócenie góry i dopasowanie jej do dołu to żaden problem przy takiej konstrukcji kiosku. To jest ten jeden element, który wymagał dopasowania.
Ogólnie rzecz biorąc model ze względu na kształt dziobu z osłoną sonaru, kiosku i stateczników (te wszystkie elementy składają sie z wielu części) nie jest wcale taki prosty. Żeby go ładnie skleić trzeba mu poświęcić troche uwagi, co mnie nie w każdym elemencie się udało.
Jestem przekonany, że kolega Ceva z pewnością mógłby do swojej kolekcji zaliczyć kolejny sklejony projekt Łukasza, o ile ta kategoria modelu byłaby w kręgu Jego zainteresowań. A na pewno skleiłby go lepiej odemnie (chciałby tak kleić standard).
Pozdrawiam i zapraszam do galerii.

[Obrazek: 2a3aa637e975bb0am.jpg] [Obrazek: a610d146377cac7am.jpg] [Obrazek: 8e65253de57be6f1m.jpg] [Obrazek: 0b092622ca7dd29dm.jpg] [Obrazek: 3752bd110a0959f1m.jpg] [Obrazek: d7bd6c91981e6efem.jpg] [Obrazek: dc6656ec5ae11a63m.jpg] [Obrazek: 2bb3aba214d4b623m.jpg]


Odp: K-3 "Leninskij Komsomoł" - Luke - 03-12-2012

Gratuluję, bardzo ładnie sklejona "ryba" :milbravo: W tych modelach 3/4 pracy przypada na kadłub a ten wyszedł Ci świetnie, (zwłaszcza ten okrągły dziób) więc nie przesadzaj z tymi niedociągnięciami. Sam jakiś czas temu skleiłem USS Dallas tego samego projektanta i potwierdzam bardzo dobre spasowanie części - wystarczy dokładnie wyciąć i uformować i będzie cacy. A że mi nie wyszło to inna sprawa... :oops:

ps.Ciekawy pomysł na podstawkę Smile

Pozdrawiam


Odp: K-3 "Leninskij Komsomoł" - Gonzo - 04-12-2012

Dzięki.

Makro wszystko pokaże Smile. W rzeczywistości nie jest tak źle. Podstawka własnej produkcji. Spód to kawałek płyty MDF oklejony czarnym kartonem. Walce z tego samego kartonu z wręgami na dole i górze przez które przechodzi patyczek od szaszłyków. Z jednej strony patyczek wklejony w otwór w MDF, z drugiej wchodzi w otwór w kadłubie okrętu. To go stabilizuje przy przyklejaniu kadłuba do walców podstawki. Nazwa modelu z wycinanki.

pozdrawiam


Odp: [G] K-3 "Leninskij Komsomoł" GPM - Raven - 04-12-2012

Fajne cygarko,
Gratulacje,
dzióbek pierwsza klasa.
PDT_Armataz_01_34
:milbravo:


Odp: [G] K-3 "Leninskij Komsomoł" GPM - Tomasz K - 16-12-2012

Bardzo porządne wykonanie  PDT_Armataz_01_34