PaperModels.pl
DH.6A z Orlika - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: GALERIE naszych modeli. (https://papermodels.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: DH.6A z Orlika (/thread-4806.html)

Strony: 1 2

DH.6A z Orlika - cotlet - 07-05-2012

[Obrazek: banan.gif]

Czuję się, jakbym wyszedł z więzienia! 13 miesięcy, co prawda z przerwami, ale tyle mi to zabrało....
Z wielką przyjemnością zacznę sklejać coś innego...
Były też przyjemne chwile, nawet sporo, inaczej nie byłbym w stanie dociągnąć tej budowy do końca. Nie będę się rozpisywał o samym modelu, tym bardziej, że sporo zostało powiedziane w wątku z budowy, zainteresowanych więc tam odsyłam.

Czas na zdjęcia. Miałem trochę problemów z kolorami (sztuczne światło, źródło za blisko), może uda mi się zrobić kiedyś zdjęcia w plenerze, powinno być lepiej.

[Obrazek: IMG_0259-1.jpg]

[Obrazek: th_IMG_0263.jpg] [Obrazek: th_IMG_0271.jpg] [Obrazek: th_IMG_0271.jpg] [Obrazek: th_IMG_0261.jpg] [Obrazek: th_IMG_0275.jpg] [Obrazek: th_IMG_0283.jpg] [Obrazek: th_IMG_0284.jpg] [Obrazek: th_IMG_0286.jpg] [Obrazek: th_IMG_0287.jpg] [Obrazek: th_IMG_0290.jpg] [Obrazek: th_IMG_0292.jpg] [Obrazek: th_IMG_0293-1.jpg] [Obrazek: th_IMG_0309-1.jpg] [Obrazek: th_IMG_0305.jpg] [Obrazek: th_IMG_0304.jpg] [Obrazek: th_IMG_0306.jpg] [Obrazek: th_IMG_0300-1.jpg] [Obrazek: th_IMG_0294.jpg] [Obrazek: th_IMG_0299.jpg]

Odp: DH.6A z Orlika - Janek - 07-05-2012

GRATULACJE !!!!!!,to co widzę na zdjęciach a szczególnie ostatnie zdjęcie to jest replika oryginału a nie model.
CUDO  :milbravo: :milbravo: :milbravo:

Pozdrawiam

Odp: DH.6A z Orlika - kordian - 07-05-2012

Masakra  PDT_Armataz_01_34
:milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Pozdrawiam.

Odp: DH.6A z Orlika - Jari - 07-05-2012

Parafrazując… jak kotlet o sorry Cotlet jest każdy widzi… i teraz rym... Swymi dziełami wielu zadziwi …  :milbravo:

Odp: DH.6A z Orlika - Arovist - 07-05-2012

Masz świetne "wyjście z więzienia"!  :mrgreen:

Wielkie gratulacje! Model wspaniały i efektowny. A silnik - genialne wykonanie.
Wyrazy szacunku!

Odp: DH.6A z Orlika - Tuco - 07-05-2012

Warto było "posiedzieć" te 13 miesięcy! :mrgreen:
Piękna sprawa! Silnik, pajęczynki, kokpit... - rewelacja!!
Gratuluję!!

Odp: DH.6A z Orlika - ceva - 07-05-2012

Oglądać w skupieniu, podziwiać w milczeniu...

..bo z wrażenia szczęka wylata.

Że też taki brzydki i nudny obiekt tak wzrok przyciąga, ale to nie obiekt to serce i pasja włożone w model który raczej dziełem sztuki nazwać wypada.

:milbravo:

Odp: DH.6A z Orlika - TadeoS - 07-05-2012

Co tu więcej pisać, rewelacja jak dla mnie. Zwłaszcza po obejrzeniu ostatniego zdjęcia, prawie piana była xD hehehe
Pozdrawiam.

Odp: DH.6A z Orlika - Paolo vanKossi - 07-05-2012

Gratulacje Tomku, model jak żywy no i to, że Janek się wpisał też samo za siebie mówi. Awesome job!!!!!!

Odp: DH.6A z Orlika - kajym - 07-05-2012

Obiema ręcami podpisuję się pod tym co w relacji pisał KarolLe. To nie komplementy, nie zdjęcia przekłamują tylko troszkę Ty, bo to my będziemy się teraz krępować a nie Ty.
Cotlet,  co byś napisał gościowi klejącemu tak ten model a Ty byłbyś widzem?  Zapewne, że miej litość dla innych z tą poprzeczką.  Ja wam (myślę między innymi o Pawle O) zabroniłbym teraz kleić bez waloryzacji  ;-) :mil11:, bo szkoda takich talentów na modele tylko w standardzie.
Aha, czasem piszesz dyrdymały gdy gdzieś w jakimś pości porównujesz siebie do kopciuszka.
              Przyjmij serdeczne pozdrowienia z gratulacjami.

P.S.    Protest przeciwko temu co napisałem surowo zabroniony.

Odp: DH.6A z Orlika - rowin - 07-05-2012

Gratuluje Tomek! Doskonały model i najlepszy szmatopłat jaki widziałem bez względu na medium z jakiego został wykonany. Fantastyczna robota i mimo bardzo dobrego Buffalo jaki popełniłeś przed tym modelem, ten jest o wiele poziomów lepiej wykonany. Świetny pomysł zaczerpnięcia technik wykonania śladów eksploatacji od modelarzy plastikowych i doskonałe ich użycie spowodował, że ten model jest tak bardzo wyjątkowy i lepszy od pozostałych jakie często widzi się na wystawach czy forach internetowych. Silnik bez komentarza, po prostu cudnie! Moim zdaniem brakuje jeszcze wisienki na torcie w postaci podstawki, która byłaby uwieńczeniem Twojej pracy i podkreślałaby walory modelu. Nie koniecznie kawałek pola, a raczej coś w rodzaju pięknego drewna z ramkami. Całość w odpowiednim kolorze, polakierowana i ozdobiona tabliczką z nazwą modelu. Oczywiście Cie nie namawiam tylko to moja mała sugestia Smile

Jeszcze raz serdecznie gratuluje i zazdroszczę umiejętności! Czekam z niecierpliwością na kolejną relację! Koniecznie jakiś samolot z okresu II Wojny Światowej Smile

Pozdrawiam

Odp: DH.6A z Orlika - Antonio - 07-05-2012

Witam i  kłaniam się oraz  padam na kolana .
REWELACJA , już wiem z KOGO będę brał przykład z budowy modeli .......
Tomeczku wielki SZACUN .
Pozdrawiam serdecznie i życzę Tobie wiele takich PRAC MODELARSKICH ORAZ SIŁY I ZDRÓWKA bym mógł oglądać i cieszyć oczy takimi WYKONANIAMI Z TWOJEJ STRONY.
PS .    Przepraszam za pismo ale nie jest to moja mocna strona  :oops:

Odp: DH.6A z Orlika - Vincent - 07-05-2012

Ostatnio na tym forum największą uwagę i respekt odczuwam oglądając modele dwupłatów.
Ten jest szczególny z powodu unikalnego tematu i trudności wykonania nawet prosto z wycinanki bez waloryzacji. Do tego makieta silnika jak z bajki. Nie wiem jak wygląda na żywca ale musi robić jeszcze większe wrażenie.
Drogi Cotlecie zaserwowałeś niezłą "porcję" przez ponad rok ...  :mrgreen:.
Dziękuję. Podziwiam. Pozdrawiam. :milbravo:

Odp: DH.6A z Orlika - MARIUSZ_G - 07-05-2012

Przepiękny!
Gratulacje i standing ovation!
Galeria w plenerze z pewnością nas dobije... Wink :mrgreen: :milbravo:

Odp: DH.6A z Orlika - Wrajcik - 07-05-2012

Coś wspaniałego!!!!  :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Jestem pod wielkim wrażeniem wykonania, każdy detal perfekcyjnie wykonany.

PS. Jak się patrzy na silnik to wydaje się, że jak się śmigłem zakręci to z kolektorów spaliny pójdą i samolocik odleci  PDT_Armataz_01_01

Odp: DH.6A z Orlika - Tomasz K - 07-05-2012

Pospisuje się pod słowami rowina i wszystkich, też nie widziałem TAK sklejonej maszyny z tego okresu  :-)  Istny progres poprzeczki  :milbravo:

Odp: DH.6A z Orlika - cyar - 07-05-2012

Chyle czola dla warsztatu, model rewelacja  :milbravo:

Odp: DH.6A z Orlika - Paweł O - 07-05-2012

Witam.

No i nadszedł nieuchronnie moment kiedy nie da się wykręcić achem bądź innym westchieniem i trzeba coś sensownego skrobnąć. Tomeczku!!! te trzynaście miesięcy zleciało jak siedemnaście mgnień wiosny, zawsze z niecierpliwościa czekałem na kolejną odsłonę Twojego arcydzieła ( czasami było mi dane zobaczyc przedpremierę ) to co napewno zasługuje na  wielki podziw to konsekwencja z jaką pracowałeś nad każdym nawet najmniejszym elementem. Potrafiłeś ( czego ci zazdroszczę ) przebudować już istniejący element a przede wszystkim nie dorabiałeś tzw.ideologi do gumki myszki.Wyznaczyłeś niewątpliwie nowy standard w budowie modeli kartonowych do którego wielu z nas będziesię starało dorównać. Na zakończenie mam taką nadzieję że mimo sadzawki która dzieli NY od Jaworzna kiedyś zobaczę szmaciaczka na własne oczęta, a narazie nieś kaganek kartoniarstwa za oceanem.

Pozdrawiam.
Paweł O.

Odp: DH.6A z Orlika - skom25 - 07-05-2012

Coś genialnego, podziwiam, nie tylko za wytrwałość ale także za to coś co pozwala zbudować coś takiego.
Podziwiam i cicho sobie marze że kiedyś może i ja dojdę chociaż do podobnego poziomu.

Pozdrawiam

Odp: DH.6A z Orlika - Roland - 07-05-2012

Piękny model nam tu pokazujesz. Nie przesadzę, pisząc, że sporo wniosłeś do naszego forum relacją z budowy tego samolotu - na pewno będę korzystał z patentów tam pokazanych nie razSmile.

Jeszcze raz  :milbravo:

PS mam nadzieję, że nie pozwolisz nam długo czekać na kolejną lotniczą relację Smile

Odp: DH.6A z Orlika - pawel_k - 07-05-2012

Gratuluje, jest to chyba jeden z najlepiej wykonanych modeli samolotu jaki kiedykolwiek widziałem. Prawdziwe cacuszko.

Odp: DH.6A z Orlika - Raven - 07-05-2012

Gratulacje, Jak dla mnie jest to majstersztyk modelarskiej pracy, perfekcyjnie wykonany każdy detal. Model prezentuje się ponadprzeciętnie  PDT_Armataz_01_34 widać ogrom pracy jaki weń włożyłeś. Podziwiam umiejętności  i zapał jaki pokazałeś przy budowie tego samolotu.
Jeszcze raz gratuluję i czekam na następną relację.

Odp: DH.6A z Orlika - Piotreq - 07-05-2012

No proszę - parę dni na wyjeździe i omal nie przegapiłem galerii.
Powstało prawdziwe cudeńko. Poprzednicy wszystko już napisali przede mną, więc ja już zamilknę i jeszcze sobie pomedytuję  z zachwytem oglądając zdjęcia.
:milbravo: :milbravo: :milbravo:
To może teraz jakiś samolocik z II wojny światowej? A może jakąś polską "wrześniową" maszynę?  :roll:

Odp: DH.6A z Orlika - ZbiG - 07-05-2012

... - "OCHY" i "ACHY", gubienie szczęk i inne takie - już były. Nie chciałbym się powtarzać, ale WIELKIE i szczere GRATULACJE  należą się Tobie bezapelacyjnie.
  Patrzeć i podziwiać.
  I, o ile to możliwe - się od Ciebie UCZYĆ: cierpliwości, staranności i konsekwencji w działaniu.
  A zazdrościć można tylko wielkiej RADOCHY z takiego dzieła.
  Pozdrawiam. ZbiG.

Odp: DH.6A z Orlika - Hastur - 07-05-2012

Przyjmij gratulacje również ode mnie.

Model robi wielkie wrażenie. Nie wiem co jeszcze można by w nim zwaloryzować, poprawić czy ulepszyć.
:milbravo: