PaperModels.pl
Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: Zapowiedzi i nowości wydawnicze. (https://papermodels.pl/forum-14.html)
+--- Wątek: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 (/thread-5017.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - Passer Montanus - 26-02-2011

Prawie luty się już skończył ,więc pora na małe podsumowanie:

Kolejny solidnie opracowany model proponuje Roman Cholewiak i wydawnictwo Orlik - każdy włoski okręt jest oczekiwany z wielką radością i tak również jest  z włoskim niszczycielem " Dardo " . Przy okazji włoskich okrętów to wydaje mi się ,żę już jest najwyższa pora ,aby rozpocząć prace nad jakimś włoskim pancernikiem - nazwy nie wymieniam ,bo wiadomo można coś konkretnie opracować jak jest dostęp do solidnych planów ,ale bądźmy dobrej myśli .
Przy okazji tego autora warto zaznaczyć ,że zakończyły się prace projektowe nad niemieckim samolotem Dornier Do-335 i teraz należy tylko wypatrywać ,które to a które wydawnictwo wyda ten model ubogacony w piękne barwy niemieckiego kamuflażu .

Wydawnictwo Modelik oferuje w pakiecie , oraz solo " wyczekiwane i pożądane " modele , i bardzo dobrze ... ale czy poprawione ... o tym wydawca milczy ,pewnie niestety nie . Zestaw wznawianych modeli to pełne spektrum gatunków w postaci następującej  :
1. Amerykański niszczyciel Leutze
2. Kośćiół gotycki w Gryfinie
3. Pancernik rosyjski Pietropawłowsk
4. Ciężarówkę niemiecką Mercedes L 3000
5. Samolot radziecki ŁA -5FN
6. Niszczyciel japoński Fuyuzuki
7. Samolot niemiecki Bf -109 G8
8. Ciężki krążownik amerykański USS Indianapolis
9. Parowóz polski OL49
10. Ciągnik rolniczy polski Ursus C 45
11. Ciagnik niemiecki Lanz Bulldog D 9506
12. Samochód ciężarowy polski Star 266 plus Zu 23 -2

Następnym wydawnictwem ,które premieruje w nowym roku jest wydawnictwo GPM oferujące  kolejne nowości w swoich klasycznych tematach :

Kolejny pojazd szynowy ,czyli artyleryjski wagon radziecki o przesympatycznej nazwie " Istriebitiel Faszyzma " ,niestety nic mi nie wiadomo , czy były niemieckie wagony artyleryjskie o przesympatycznych nazwach " Achtung !  Istrebitiel Stalinizma " .
Druga nowość to niemiecki transporter SdKfz 250/9 Ausf A w ciekawym kamuflażu i ze śladami eksploatacji świadczącymi tu cytat - " o wielkim niedbalstwie i niechlujstwie obsługi naziemnej "  :mrgreen:
Trzecia nowość to powrót do mocno zapomnianego przez wydawnictwo gatunku : Budowle - powrót wyjątkowy bo nowy model to Częstochowa - Jasna Góra . Nieśmiało zasugeruję ,aby wydawnictwo zajęło się czytaj opracowało  Bazylikę w Licheniu oraz Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie - tu materiały do opracowania  :mrgreen:http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=233693&page=55 ,http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=306064
Trwają końcowe prace nad opracowaniem modelu Karla ,oraz zestawu transportowego i można oczekiwać ,że lada miesiąc pierwszy zestaw  pojawi się na rynku .

A teraz nadejszła Towarzysze wielkopomna chwila ,aby wydawnictwo AH zapremierowało siem w tym roku jakimś modelem - codzienną krucjatę po stronach wydawnictw zaczynam od właśnie tej strony ,gdyż ponieważ oczekuję rozwiązania ostatecznego kwestii modelu ,którego autentycznie wyczekuję i pożądam ... nara-  idę się położyć do namiotu bezcieniowego bo mnie to pisanie zmęczyło - ciał bursztynki  :mrgreen:





Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - Passer Montanus - 01-03-2011

No nic na Tą Stegnę nie działa - nawet takie piękne pozdrowionko - " ciał bursztynki " - eeeech piękny Wam ten stadion budują taki bursztynowy ,tylko ta peryferyjno - działkowa lokalizacja - nie to co ten wiejski koszyk z Warszawy . W sumie ciekawy jestem ,kto tam po Euro będzie sobie pogrywał w piłeczkę - Lechia .Arka czy Stoczniowiec ? Ale do rzeczy - tak zupełnie bez powodu w moich rękach trzymałem sobie dziś " Scharnhorsta " z wyd. AH - model zrobił na mnie kolosalne wrażenie - generalnie wszystko piękne - zdetalizowanie ,kolorystyka , ech ten piękny kolor poniżej linii wodnej ,pokłady ,druk dwustronny ,rysunki tak te w szaro -szarej tonacji ,ale dużo na nich widać - krótko mówiąc tylko kupować i kleić .

Drugi model ,który miałem przyjemność oglądać to wakowski Szewrolet - piękny model dla rozgrzewki dla tych modelarzy ,którzy nie gustują w modelach mocno zdetalizowanych ,a jednocześnie ciekawych tematycznie ,a takim ten model jest .

W zasadzie nie pisuję w tym temacie o modelach zagranicznych wydawców ,ale dzisiaj zrobię wyjątek ponieważ pojawiły się na rynku 2 interesujące modele - pierwszy to niemiecki model w skali 1 : 200 " Titanica" z wydawnictwa Schreiber - Bogen http://www.kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=24594 ,cenowo chyba raczej będzie poza zasięgiem przeciętnego modelarza , mam nadzieję ,że jakieś głębsze omówienie tego modelu znajdzie się w jakimś najbliższym  numerze " MO " .
Drugim modelem ,który wzbudził moje zainteresowanie jest model pancernika " Pariżskaja Kommuna " w skali 1 : 200 z ukraińskiego wydawnictwa Oriel ( Bumażnoje Modelirowanie ) .Nie bardzo mam orientację w temacie okrętów rosyjskich z tego okresu ,więc zapytam się fachowców z redakcji " MO " - czy ,aby przypadkiem to nie jest ten sam typ okrętu co " Oktriabskaja Rewolucja " kiedyś wydana w " MM " w skali 1 : 300 ? Okręt ten ma bardzo ciekawą architekturę i od lat czekałem ,aż ktoś wyda ten typ okrętu w skali 1 : 200 .

Jednak zdecydowanie ostatnimi czasy czekam ,aż moje ulubione wydawnictwa  :mrgreen: wydadzą TEN model w TYM malowaniu http://www.scaleworkshop.com/workshop/fw190d932jv44cw_1.htm , już kiedyś przed laty na jakimś forumie o tym modelu wspominałem ,ale mimo upływu lat nie przeszło mi i dalej  oczekuje jego ukazania się :mrgreen:



Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - Marcin G. - 02-03-2011

Nowość z AH już za chwileczkę, już za momencik...Co do Fw 190D-9, mnie osobiście również najbardziej podoba się malowanie z JV 44 Smile Kiedyś budowałem Dorę z GPM - stare, dobre opracowanie p. Grzelczaka. I choć kamuflaż standardowy, niezmiennym jest fakt iż Dora to najpiękniejszy z "rzędowców" Drugiej Światowej  PDT_Armataz_01_36


Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - syjek - 03-03-2011

Tak Passer. PARIŻSKAJA KOMUNA to ten sam typ drednota co OKTIABRSKAJA REWOLUCJA (typ GANGUT).


Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - bodziocc - 03-03-2011

(02-03-2011, 11:39)Marcin G. link napisał(a): Nowość z AH już za chwileczkę, już za momencik
Czyli przed 15-tym  ?


Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - Passer Montanus - 03-03-2011

Kolejny reprint dawnych " Małych Modelarzy " proponuje to zasłużone wydawnictwo - tym razem jest to śmigłowiec Mi-4 ,autorstwa Bohdana Wasiaka , no cóż cena dla wybitnych koneserów i miłośników akurat tych pozycji wydawniczych .

W numerze 2 " Modelarza " można zobaczyć 1 zdjęcie sklejonego " Titanica " z wydawnictwa S-B .

Słowacki projektant Losllanos 1 idzie na całość i po świetnym modelu dźwigu Liebherr LTM bierze na warsztat koparę Hitachi EX 8000 ,a co , a jak - jak projektować to projektować konkretnie  :mrgreen:. Nie wiem czy przypadkiem nie jest to ten sam twórca co projektował Tatrę w w wersji mostu pontonowego i który to projekt można zobaczyć na jednym z for słowackich ? Tak już na marginesie to jak oglądam relację z powstawania surówki Star 266 Bonex ,a potem zaglądam do relacji z powstawania kopary nooo to jednak jest jakiś mały kontrast ( tu miałem wstawić emotka ,ale poddałem się autocenzurze i go nie wstawiłem ,ponieważ według najnowszych badań stosowanie emotków jest oznaką rozpieszczenia i wogóle jakiegoś totalnego zdziecinnienia ,czy coś tak jakoś ) .
Nooo dobrze pamiętałem , jednak dobrze być pamiętliwym  :mrgreen http://www.papermodelers.com/forum/civilian-wheels/2924-tatra-815-7-eor-89-10x10-ponton.html

SYJEK - po ptokach - tak szybko jak zaciekawił mnie model tego okrętu ,tak szybko mnie przeszło po zobaczeniu relacji z jego powstawania - lipaaaa .

MARCIN G . - czy to będzie NOWOŚĆ ... czy kolejny znany model w innej wersji - wyrobicie się na Dzień Kobiet ? Mam nadzieję ,że podlinkowany model Foczki znajdzie się kiedyś w Waszej ofercie ?


Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - Andrzej Px48 - 07-03-2011

PM możesz zapodać sznurek do relacji z budowy ...KOMUNY"? Chętnie bym podejrzał.


Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - Passer Montanus - 07-03-2011

Wielka szkoda ,że tego modelu nie opracował autor " Takao "  z Domu Bumagi , to już będzie chyba temat spalony ,a  to co widać w tej relacji nie nastraja do kupowania gotowego projektu  http://www.papermodeling.net/forum/viewtopic.php?t=1096


Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - Passer Montanus - 07-03-2011

Kultura to kultura - sie grzecznie pertraktuje to sie ma  :mrgreen: A taki Przemek W. już dostał na " funeralnym forum bolesnom kolkem wontrobianom " z tytułu tego ,że drogo - a ja sobie drogi Przemku W.  kupię 2 ( słownie dwa ) oczywiście jak znajdę dwa niepogniecione egzemplarze i oczywiście bezwzględnie model musi spełniać warunek posiadania gównianej  waloryzacji  ,którą  pozostawili na samolocie  niedbali i niechlujni członkowie obsługi naziemnej , a jak nie będzie posiadał to sobie go urealnię waloryzacją według archiwalnych zdjęć tego otóż samolotu ,ale to spokojnie - w swoim czasie - na razie niech się model udostępni  :mrgreen:

Z tej okazji wypada zapuścić jakąś muzyczkę - ten utwór mi tu pasuje http://www.youtube.com/watch?v=0I9q1wo3ZxE


Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - biohazard - 07-03-2011

Passer, spokojnie, Dom Bumagi też planuje wydać Komunę. Pewnie watro poczekać 8-).


Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - Passer Montanus - 08-03-2011

Oooo! Mam nadzieję Biohazard ,że nie psikusujesz sobie z moich oczekiwań i rzeczywiście Dom Bumagi ucieszy nas takim modelem ,przez grzeczność nie będę się dopytywał skąd masz takie intreresujące info  :mrgreen:.

Dobra ,ale do rzeczy jak już powszechnie wiadomo ukazał się kolejny PREMIEROWY model z wydawnictwa A.H. - SB2C-4 Helldiver w opracowaniu M. Grygla .M.Dworzeckiego i zdetalizowaniu takim jak potrzeba  :mrgreen: i bardzo ciekawej cenie jak na tak maksymalnie skomplikowany i " pootwierany" model .
Tak z czystej ludzkiej ciekawości cofnąłem się w czasie ,aby zobaczyć kiedy pierwszy raz pojawiła się informacja o tym modelu , noooo dawno w Nowościach / Zapowiedziach w dniu ... 25 września 2009 roku . Sie ma cierpliwość  :mrgreen:
Dooobra ,czy Szanowni Państwo czytali to co jest wewnątrz napisane ,a szczególnie tak pod koniec modelu ?!
AH-a tu przypomnienie linku do relacji ze sklejania modelu plastikowego , a nóż widelec się przyda http://aeroscale.kitmaker.net/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=109919


Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - Passer Montanus - 09-03-2011

Dobra to może tak coś więcej o modelu SBD2C- 4 z wydawnictwa AH :

1. Cena nowa i dość intrygującą - 47,25 zł - uważam że jak najbardziej właściwa przy takiej jakości opracowania i zdetalizowania . Warto tym ,którym za drogo przypomnieć ceny modeli Autosana z wyd. Answer ,czy ceny modeli samolotów z MPModel -zdetalizowanie ,jakość opracowania ,a cena tych modeli .

2. Model przedstawia samolot z VB-83 z lotniskowca " Essex " - wiosna 1945 .

3. Uzbrojenie podwieszane to : 2 bomby w komorze  bombowej , 2 na wyrzutnikach  podskrzydłowych , 8 pocisków rakietowych HVAR kal. 127 mm na prowadnicach  podskrzydłowych .

4. Pełna mechanizacja - składane skrzydła , pełne wnętrze komory bombowej ,klapy skrzydłowe w 3 wersjach - zamkniętej ,otwartej i wypuszczonej do lądowania , otwierane sloty , pełne wnętrze kabiny pilota i strzelca , silnik - no full wypas - tak jak zobie wyobrażałem ten model ... i chyba nie tylko ja  :mrgreen:

5. Najtrudniejszym elementem modelu są klapy skrzydeł - "  tysiące " otworów o różnej średnicy i rozstawie na kartonie i papierze . Na klapach kartonowych przez ich gęstość i średnice nie widzę za bardzo sposobu  ,aby je można było " wywiercić " . Nie jest to nic nowego w temacie tych klap ,bo przecież wiadomo było co czeka każdego kto ten model będzie sklejał  . Najgorsze,że te klapy " z dziurkami " robią za danie główne w tym modelu - słucham opinii jak je wykonać od tych forumowiczów ,którzy takie modele sklejają bez problemów . Elementy fototrawione odpadają ,bo ile by kosztowały ,lasery pewnie będą ,ale ile będą kosztowały i trzeba je malować - czerwony kolor wewnętrznych elementów no to jeszcze ,ale co z górnym i dolnym kamuflażem - odpada taki sposób .

Jest jeszcze jedna sprawa ,która skomplikowała i tak mega trudność wykonania otworów w tych klapach - otóż autor grafiki wykonał tło tych otworów w konwencji 3D pokolorowane z lekkim efektem cienia  ,co kompletnie utrudnia lokalizację środków tych otworów - wyszedł i może słusznie z założenia ,że i tak nikt nie będzie w stanie wyciąć tych otworów ,ale według mnie można było jednak elementy tych klap gdzie są otwory wykonać w 2 wersjach . Droga wersja powinna mieć BIAŁE płaszczyzny otworów co zdecydowanie ułatwiło by ich " wywiercenie " . Szkoda bo miejsce na arkuszach kartonu jest ,a chodzi tylko o 4 zewnętrze części ,pozostałe wewnętrzne części klap są na papierze więc tym bardziej nie było by problemu z ich umieszczeniem .

6. Obiekt rzeczywisty  :mrgreen: http://www.cybermodeler.com/aircraft/sb2c/sb2c_walk.shtml

7. Zainteresowanie modelem lekko dramatyczne - 15 wpisów na Konradusie ,nie wiem czy to efekt działalności modów przy podobnych tematach z tego wydawnictwa - rzeczywiście jaki sens jest zaczynać dyskusję o modelu jak za chwilę pojawi się mod i pogoni wszystkich do klejenia ... trochę to chyba nie tak miało być z tymi forami dyskusyjnymi . Nooo bo chyba szczątkowa ilość wpisów to nie jest objaw ignorowania wydawnictwa AH ?

Tak , to chyba  wszystko co mi się na dziś nasunęło na klawiaturę .



Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - Dombeer - 09-03-2011

(09-03-2011, 07:51)Passer Montanus link napisał(a): 7. Zainteresowanie modelem lekko dramatyczne - 15 wpisów na Konradusie ,nie wiem czy to efekt działalności modów przy podobnych tematach z tego wydawnictwa - rzeczywiście jaki sens jest zaczynać dyskusję o modelu jak za chwilę pojawi się mod i pogoni wszystkich do klejenia ... trochę to chyba nie tak miało być z tymi forami dyskusyjnymi . Nooo bo chyba szczątkowa ilość wpisów to nie jest objaw ignorowania wydawnictwa AH ?

może reszta musiała zrezygnować z modelu z powodu zakupu cukru  PDT_Armataz_01_25


Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - biohazard - 09-03-2011

Informacja o Komunie jest stąd Smile
http://img171.imageshack.us/f/dsc01442j.jpg/
To okładka najnowszego, jeszcze u nas niedostępnego numeru DB. W zapowiedziach (a właściwie z tego co tam napisali już w projektach), oprócz Komuny są jeszcze Askold, krążownik Nowik, Scharnhorst, Sachsen, Aurora, zapowiadany już wcześniej Akagi, Kaga i Radetzki.
Fajnie, co?


Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - Passer Montanus - 09-03-2011

Bardzo fajnie - jednym słowem można podsumować te zapowiedzi  klasykiem " Mają ... rozmach "  :razz: W sumie to chętnie bym to legendarne już  " Takao " z Domu Bumagi zobaczył .

I jeszcze wracając na chwilę do Helldivera tego ze zdjęć - pięknie widać ślady eksploatacji ,nity ,śrubki , łączenia poszycia ,kółko ogonowe typu widlak ,wydech "zardzewiały " - takie tam różne sprawy na temat których głoszone są na forach różne "śmiałe teorie "  Cool


Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - biohazard - 10-03-2011

Passer, proszę Cię bardzo, relacja z budowy Takao w całkiem fajnym etapie zaawansowania.
http://board.homepaper.com.ua/viewtopic.php?f=18&t=79&start=0


Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - Passer Montanus - 10-03-2011

Wielkie dzięki ,bardzo fajnie ,że fora zagraniczne uzupełniają paletę ciekawych relacji , będzie jak znalazł jako deser przy okazji picia kawki  :mrgreen:



Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - ceva - 11-03-2011

Na początek zagadka: Jak odróżnić bogatego od biednego? :roll:

Zaintrygowany informacją w poście Passera że "coś" jest na przedostatniej stronie nabyłem ów model.
Oczywiście do kolekcji bo:
-pierwsze primo- za wysokie nogi... Model o takim stopniu zdetalizowania przerasta możliwości przeciętnego modelarza. 99% kupujących nie będzie w stanie skleić go na poziomie dorównującym jakością opracowaniu. A że paru zelpiaczy na pewno się znajdzie...
-drugie primo- na pewno na nim nie stracę i dzięki polityce cenowej wydawcy i fiskalnej naszego państwa mogę potraktować ten model jak lokatę kapitału. Po następnej wypłacie kupię kolejny egzemplarz i kiedyś na alledrogo będę prowadził "sprzedaż kolekcji"  :mrgreen: tylko jakiś nick sobie wymyślę[Obrazek: smiley-think005.gif] może 38filip[Obrazek: 2smiech.gif] .

Co mogę powiedzieć o samym modelu. Na pewno podnosi poprzeczkę trudną do pokonania przez niektórych wydawców. Z drugiej strony nasuwa się pytanie o granicę możliwości sklejających go modelarzy. Trudny i pracochłonny, ale efekt po sklejaniu może być bardzo duży. Może ale... no właśnie, klapy a właściwie otwory w nich, dość charakterystyczny element tego samolotu, wydawca nie przewidział alternatywnych części dla tych co będą chcieli je wyciąć. Celowanie w cienie imitujące otwór z mojego ( i nie tylko mojego ) punktu widzenia jest chybionym pomysłem. Detalizacja detalizacją ale "gały" w kabinie pilota mają trzonki grube jak dawniej. Widać potrzebę zastosowania druku dwustronnego i zmianę drukarni, bo ( przynajmniej w moim egzemplarzu ) zielony kolor wnętrza jest inny na każdym arkuszu, a nawet w obrębie tego samego arkusza(!) . O ile dobrze widzę( że to są zegary ) to na cz. 14j przydała by się możliwość zrobienia "przeszklonych" zegarów. cz. 14n czyli alternatywna ( prostsza ) wersja magazynków tylnego strzelca raczej powinna mieć kolor szary z zielonymi ramkami a nie zielony. Nie jest dla mnie jasne czy w przypadku złożonych ( nie składanych jak zauważył Passer ) skrzydeł mogą być podpięte pod nie rakiety ( na logikę nie). Położenie haka do lądowania nie jest zaznaczone dla samoloty stojącego na ziemi/pokładzie.  No i chyba dochodzimy do mojej ulubionej "walonryzancji" , tandetnej "walonrynzacji". W tym temacie nie wiele się zmieniło dalej są "brudzone" krawędzie elementów modelu a nie elementów prawdziwego samolotu, i w dziwny sposób "zacieki" powstały "pod prąd"( chyba że czegoś nie jestem świadomy w tej kwestii ). I w kwestii "walonrynzacji" taka jeszcze zagadka. Widać ślady eksploatacji na rakietach i bombach, trochę dziwne bo mi się wydawało że to są elementy jednorazowe i na samolocie występują tak krótko że nie zdążą się zużyć i ubrudzić. Plusem dodatnim są części do zwijania wydrukowane w kolorze ( co jest nowością bo do tej pory niezależnie od koloru takie elementy były drukowane w kolorze szarym ) na papierze.

To tyle co mi się na dziś nasunęło na klawiaturę... :razz: :roll: :mrgreen:

Aha, jeszcze rozwiązanie zagadki: bogaty słodzi[Obrazek: 0rofl.gif]

ps. Odnośnie apelu/informacji który skusił mnie [Obrazek: 2gwizd.gif] do zakupu modelu ( Passer, niezły z Ciebie naganiacz  :mrgreen: )to jakby te drukowane szantowe[Obrazek: 2gwizd.gif] modele z "drobnymi zmianami "nie miały takiej "walonrynzacji" to... :roll: :mrgreen: 




Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - Krystian - 11-03-2011

Cytat:Nie jest dla mnie jasne czy w przypadku złożonych ( nie składanych jak zauważył Passer ) skrzydeł mogą być podpięte pod nie rakiety ( na logikę nie).
Na logikę ujmując to powinny być podpięte rakiety, bo pod pokładem lotniskowca raczej nie było możliwości uzbrojenia wszystkich samolotów z rozłożonymi skrzydłami, a podpinanie rakiet na pokładzie głównym byłoby raczej dość ryzykowne....

Tak na szybko zdjęć Helldivera nie znalazłem, szybciej znalazłem za to F4U Corsair /może wkrótce tez by się pojawił :mrgreen:/ ze złożonymi skrzydłami i rakietami /a nawet z bombami :mrgreen:/.
[Obrazek: Bunker_Hill.jpg]
[Obrazek: 400-Chance_Vought_F4U_Corsair_and_-_are_line.jpg]


Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - ManyCalavera - 11-03-2011

Ja tam na "klekotach" się za bardzo nie znam, ale znalazłem takie coś(ale czy to na pewno Helldivery ?), no i coś tam na tych złożonych skrzydłach podwieszone mają:
[Obrazek: USS_Midway_%28CVB-41%29_during_Operation...h_1946.jpg]

Obyśmy tylko takimi problemami się zajmowali przy modelach kartonowych  :wink:


Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - Passer Montanus - 11-03-2011

1. Bardzo fajnie Ceva , że się zgadzasz z moją oceną wyglądu otworów w klapach .

2. Napisałem prawidłowo - model samolotu ma składane skrzydła ponieważ wymieniam opcje wykonania modelu ,gdybym opisywał na przykład zamieszczone tu zdjęcia samolotu  to bym napisał ,że samoloty mają  złożone skrzydła ,nie wiem za bardzo o Ci chodzi z tym użyciem sformulowania - " nie składanych " ?

3. Owszem rakiety i bomby po podwieszeniu mają mało czasu ,aby się ubrudzić .Jednak  za nim zostaną podwieszone gdzieś są magazynowane ,przemieszczane  i mają pewnie mnóstwo powodów ,aby się zabrudzić porysować ,pozacierać , utłuścić i kto wie co jeszcze może je spotkać .

4. Wydaje mi się ,że model został graficznie opracowany przed Twoimi uwagami ,całkiem w tym wypadku słusznymi o brudzeniu krawędzi części w miejscu ich fikcyjnego lączenia ,oraz zaciekach ułożonych w dziwnych kierunkach . Wierzę głęboko ,że wydawnictwo zakodowało sobie , aby takie rzeczy w następnych modelach nie występowały ,bo przecież nie jest to chyba trudna sprawa do wyeliminowania .

5. Ja bym jednak apelował do wydawnictwa o dodanie do następnego modelu samolotu tych klap już z otworami z białym tłem .




Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - Marek S. - 14-03-2011

[Obrazek: 43666.gif]

http://www.yg-modelshop.com/details/629/


Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - Andrzej Px48 - 14-03-2011

Aż się prosi aby GPM to sprowadził. :roll:


Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - ManyCalavera - 14-03-2011

Czy ktoś wie może czy to jest ten sam co pokazał Marek.S
http://ecardmodels.com/product_info.php?cPath=56_34_79&products_id=1521


Odp: Nowości / Zapowiedzi - ROK 2011 - dominik294 - 16-03-2011

Wy tu sobie Szanowny Gospodarzu Piotrze vel Passer pitu,pitu o jakiś Halińskich i rosyjskojęzycznych wydawnictwach ,a tu Orliki wysmażyły nowośc http://www.orlik-models.pl/modele/nowy/nowy_big.jpg Pierwszowojenny czołg ciężki ,a nawet superciężki K-WAGEN  :mrgreen:
Jak dla mnie obowiązkowa pozycja do zakupu -brawo za temat  Orlik  PDT_Armataz_01_34