PaperModels.pl
[R] Lokomotywa EU07 ANGRAF 1:25 - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: RELACJE z budowy naszych modeli. (https://papermodels.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: [R] Lokomotywa EU07 ANGRAF 1:25 (/thread-5890.html)



[R] Lokomotywa EU07 ANGRAF 1:25 - luki84 - 10-07-2012

Witam, kolejny raz, tak jak obiecałem zaczynam drugą relacje którą będę prowadził na przemian razem z modelem stara, pewnie to co nie którym się nie będzie podobać że prowadzę dwie relacje na raz ale tak sobie założyłem od samego początku i też tak zrobiłem. Ale wracając do modelu model przyszedł do mnie wczoraj i przeanalizowałem już go bardzo dobrze i powiem że na pierwszy rzut oka model robi bardzo dobre wrażenie. Model jest zawarty na 32 dwóch stronach sztywnych oraz 4 sztuki offsetowe, zdziwiło mnie trochę brak instrukcji pisanej albo nawet podstawowych informacji takich autor modelu  czy krótki rys historyczny lokomotywy, nie ma nawet tzw. legendy która by mi wyjaśniła jaką tekturą mam podkleić elementy, gwiazdki przy częściach są ale gdzie legenda??
Model był zapowiadany jako ten łatwiejszy z którym sobie poradzą mniej doświadczeni modelarze, i by może sobie poradzili z tym że instrukcja według mnie jest zbyt uboga w rysunki. Kolejna rzecz która zwróciła na mnie uwagę jest to że model w standarzie raczej nie wykonamy, ponieważ autor poszedł trochę na łatwiznę i nie wykonał dachu przy kabinie tylko uświadomił nas że trzeba ją wykonać w taki sposób
[Obrazek: eu5c.th.jpg]


Tak wyglądają arkusze z instrukcją:
[Obrazek: eu1d.th.jpg] [Obrazek: eu2cx.th.jpg]

Jakość wydruku w modelu jest bardzo dobra zresztą chyba tak jak przy wszystkich modelach wydawnictwa ANSWER, kolory są jednolite nie widzę przy najmniej w moim egzemplarzu żadnych przebarwień ani różnic w odcieniach.
[Obrazek: eu3y.th.jpg] [Obrazek: eu4i.th.jpg]

Model będę w całości malował oraz próbował dodać mu nie które elementy których nie ma w modelu a które dodają mu jeszcze bardziej naturalnego wyglądu, dodam że model nie posiada silnika tylko wnętrze kabiny.
Zdjęcia już niebawem bo czekam jeszcze na elementy wycięte laserowo które postanowiłem sobie zakupić po wczorajszym oglądnięciu modelu, dlatego wstrzymałem się jeszcze te kilka dni ale postanowiłem już założyć relacje gdyż chciałem wam troszkę bliżej przedstawić ten model, który uważam pomimo tych kliku niedociągnięć  i tak bardzo dobrym. Mi  się podoba że aż się już pale by go zacząć, no ale cóż trzeba czekać.


Odp: [R] Lokomotywa EU07 ANGRAF 1:25 - luki84 - 02-12-2012

Bo długiej przerwie wziąłem się w końcu za siódemkę, jak na razie powstała jedna kabina oraz szkielet budy. W chwili obecnej powstaję druga kabina.
[Obrazek: eu5de.th.jpg] [Obrazek: eu7z.th.jpg] [Obrazek: eu8b.th.jpg]



Odp: [R] Lokomotywa EU07 ANGRAF 1:25 - luki84 - 07-09-2013

I znów po dłuższej przerwie ale niestety prace idą do przodu na tyle ile pozwala mi czas a że go nie ma za dużo więc i przerwy długie ale najważniejsze że model pomału powstaje dalej ;-) Teraz prace trwają nad odwzorowanie budy, troszkę przy przodzie było szpachlowania ale efekt chyba nie najgorszy, oceńcie sami.
[Obrazek: 8th2.th.jpg]