PaperModels.pl
[R] M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: RELACJE z budowy naszych modeli. (https://papermodels.pl/forum-11.html)
+--- Wątek: [R] M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" (/thread-6125.html)

Strony: 1 2


[R] M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - antoni.o - 15-02-2012

Witam Wszystkich sympatyków kartonu!

Kilka słów o mnie tytułem wstępu. Modele kartonowe buduję od 1974 roku. Pierwszy popełniony to Polski Okręt Desantowy z MM. Różniej powstawały kolejne modele ze wszystkich kategorii. Z tamtych czasów nie zachował się ani jeden mój model. Ostatnie lata to długa przerwa w kartonie - przerwa dziwna - nie budowałem modeli ale je skutecznie gromadziłem. Lata uciekają, człowiek się starzeje i co aby paluchy potrenować postanowiłem powrócić do kartonu i wybór mój padł na "Ziemię Szczecińską". Zrobiłem to celowo - mało jest modeli statków handlowych, cywilnych a już tych budowanych w Naszych stoczniach zupełnie brak. Wiem, powiecie, że nie ma naszych stoczni. To nie prawda - są a nawet budują statki - niewiele to ale zawsze coś. Mam nadzieję, że modelem tym przekonam naszych projektantów kartonówek kategorii szkutniczej, by odeszli od dział, armat i rakiet na rzecz pięknych modeli np. masowców, kontenerowców, gazowców czy też jednostek do zadań specjalnych, czy też wycieczkowców - a wiele tu nie wymieniłem. Panowie graficy -projektanci mój apel - mniej oręża więcej pokoju! :lol:
Dość marudzenia, do roboty Smile


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - MISIEK - 15-02-2012

Witamy na forum  PDT_Armataz_01_20
Masz we mnie wiernego ( nawet bardzo ) kibica. Statek piękny i rzadki.
Proponuję tylko dodanie zdjęć, cobyś "bęcków" nie zebrał, że bez zdjęć Wink
Powodzenia w budowie  PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam,Misiek


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - antoni.o - 15-02-2012

Dzięki!

Owszem będą i fotki, dodam dziś wieczorem, mam tylko prośbę, a właściwie pytanie, czy mogę je dodawać z własnej galerii z własnej strony, czy też muszę z konkretnych stron - galerii fotograficznych? Z góry dziękuję za wyjaśnienie i pomoc w tej sprawie.

A.O.


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - MISIEK - 15-02-2012

Nie wiem czy da się ze strony ( choć wydaje mi się, że nie ). Fotki należy załadować na jakiś internetowy serwer ( photobucket.com , fotosik.pl , imageshack.us czy nawet na picasse od google ). Potem tylko wkleja się link do zdjęcia i gotowe Smile

EDIT :
Możesz spróbować wkleić link do fotki i kliknąć podgląd - zobaczysz czy pokaże się miniaturka i czy jej kliknięcie przekieruje do pełnego rozmiaru...


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - Andrzej Px48 - 15-02-2012

Witamy i czekamy na ,,wejście smoka".Twoją prośbę do projektantów popieram w 125 % Big Grin.  Staraj się w z serwerów zewnętrznych (fotosik,photobucket itp) podawać link bezpośredni do zdjęcia-unikniesz reklam.


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - antoni.o - 15-02-2012

Dzięki za porady, fotki będą dodane dzisiaj wieczorem.

A.O.


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - dokker - 15-02-2012

Witaj
Również będę wiernym kibicem, powodzenia w budowie PDT_Armataz_01_34
Pzdr


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - ZbiG - 15-02-2012

  POPIERAM. Kibicuję. Na zdjęcia czekam.
  Pozdrawiam. ZbiG.


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - Madziol - 15-02-2012

Czekam z wielką niecierpliwością! Tym bardziej się cieszę, że trochę "szczecinskości"  Wink  pojawi się, gdyż sam pochodzę z tego pięknego miasta Smile

Pozdrawiam


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - Passer Montanus - 15-02-2012

Ja już jestem zaprowiantowany :mrgreen: i nie mogę się już doczekać na te zdjęcia ze sklejania statku MS " Ziemia Szczecińska " z wydawnictwa " Orlik " . Bardziej tylko czekam na relację ze sklejania okrętów HMS " Rodney " ,  " Roma " , IJN " Ise " , IJN " Mogami " z wydawnictwa AH . Idea


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - antoni.o - 16-02-2012

Dzięki za kibicowanie, ale liczę na Waszą pomoc, opinie i sugestie. Problem, że nie mogę dodać fotek, mam album na Picasie, wstawiam lin do miniaturki ale w podglądzie nie otwiera się pełny rozmiar?? Co robię nie tak??



Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - SZKUTNIK - 16-02-2012

Ahoj!
Projektanci modeli kartonowych wysłuchali Twojego orędzia.  Confusedhock: Obiecują się poprawić.  :oops: Więcej pokoju, mniej spokoju (na forum). Czekamy na fotki "Ziemii Szczecińskiej" i już szukamy w planach modelarskich dla niej kartonowej siostry :lol:


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - antoni.o - 16-02-2012

Dziękuję za zainteresowanie, kibicowanie ale również liczę na pomoc i porady. Walczyłem z dodawaniem fotek, trochę to trwało ale już jest, dodaję więc w kolejności postępu prac. Szkielet oczywiście laserem cięty.
[Obrazek: th_foto1.jpg][Obrazek: th_foto2.jpg][Obrazek: th_foto3.jpg][Obrazek: th_foto5.jpg][Obrazek: th_foto6.jpg][Obrazek: th_foto10.jpg]


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - antoni.o - 16-02-2012

Ciąg dalszy budowy...
[Obrazek: th_foto12.jpg][Obrazek: th_foto13.jpg][Obrazek: th_foto14.jpg][Obrazek: th_foto15.jpg][Obrazek: th_foto16.jpg]
[Obrazek: th_foto17.jpg][Obrazek: th_foto18.jpg][Obrazek: th_foto19.jpg][Obrazek: th_foto20.jpg]
[Obrazek: th_foto21.jpg][Obrazek: th_foto22.jpg][Obrazek: th_foto23.jpg][Obrazek: th_foto24.jpg]


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - dokker - 16-02-2012

Aż mi się micha cieszy jak patrzę na taki piękny szkielecik  :mil11:
Pzdr


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - antoni.o - 16-02-2012

Dzięki, się dużo nauczyłem, dodając te fotki, ale na Picasie mi nie wyszło, na Photobucket'cie jest ok. Idę spać, młody niebawem się obudzi, małżonka się wnerwi, a jutro zajęcia kółka modelarskiego - będziemy kleić z MM samolotki Smile

Pozdrowienia dla wszystkich, całych paluchów  PDT_Armataz_01_34

A.O.


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - MISIEK - 16-02-2012

Szkielet robi wrażenie  :-D
A powiedz jeszcze : Będzie to pełny standard czy zamierzasz dodać coś "od siebie" ?
--Misiek--


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - Passer Montanus - 16-02-2012

Widzę ,że tu trzeba się będzie ustawiać raczej na nocną zmianę  :mrgreen: Podejście do sklejania jak się patrzy . Taki szkielet laserowo cięty to świetne ułatwienie dla tych co nie mają zbyt dużo czasu na sklejanie ,ale i innym modelarzom skracają czas pracy nad modelem ,który automatycznie można przeznaczyć na klejanie następnego projektu , jedyny minus tego rozwiązania to niestety dodatkowy wydatek ,ale jak to mówi pradawne powiedzenie ,albo rybka ,albo zakąska ,ale to taki koment na marginesie  :mrgreen: .
Mam tylko nadzieję , że za chwil parę nie usłyszę - będę malował model  :lol: I jeszcze jedno w związku z tym ,że model posiada możliwość wykonania otwartych  ładowni to przyszedł mi do głowy taki pomysł -  a jakby po sklejeniu modelu wsypać do tych  ładowni ładunek  tego co ten statek przewoził ,a co przewoził to wie chyba najlepiej Szkutnik .
O przewoził na przykład węgiel - 3 pocztówka http://zurlopu.blox.pl/tagi_b/68252/statki.html


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - Andrzej Px48 - 16-02-2012

A czy porównywałeś lasery z orginałem przed sklejeniem? ,,Lekko" się różnią wymiarami na niekorzyść laserów.4 wręga licząc od dziobu nie powinna mić tych występów .My polegliśmy ze szkieletem laserowym,Dexter świadkiem.


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - SZKUTNIK - 16-02-2012

Ahoj!
Oj różne badziewie na Ziemii Szczecińskiej się woziło - węgiel też.
PM: Wnętrze ładowni jest nieźle opracowane w tej wycinance. Dobrze by było pokazać je na modelu. Jak wrzucisz węgiel pod same klapy (tak jak się to robi fachowo po marynarsku) to g...... bedzie widać. Jeśli coś kombinować z ładunkiem - to proponuję jakąś rudę żelaza. Ładunek ciężki, leży go troszkę na dnie (tak max. do 1/3 wysokości ładowni) i nie zasłania nam pięknego widoku ścian ładowni.
Czy laserki pasują do modelu - nie wiem nie sprawdzałem. ;D


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - Passer Montanus - 16-02-2012

Nooo to była moja całkiem luźna koncepcja , przecież można zrobić różne konfiguracje  załadunku np : jedna ładownia pełna , w drugiej początek załadunku , następne ładownie zostawić jeszcze puste itp .
Ale nie będziemy przecież tu Szkutniku szczytowali i to drugie  :mrgreen: o ładowaniu tego  produkcji włoskiej statku . Najpierw to trzeba po prostu model skleić .


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - SZKUTNIK - 16-02-2012

Ahoj!
PM: rozumiem, toć to nie nasza "Ziemia Szczecińska" tylko antoni.o. Co załadują do ładowni to załadują. Do szczytów i tego drugiego  :mrgreen: jeszcze daleko, ale............ja poczekam (na ciąg dalszy relacji też).


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - Passer Montanus - 17-02-2012

Jasne , jasne to antoni.o w relacji  rządzi  :mrgreen: Na stronie wyd. Orlik jest galeria sklejonego modelu z zamkniętymi i otwartymi ładowniami - bardzo interesująco to wygląda . Jeżeli chodzi o zdjęcia masowca to znalazłem jeszcze jedno tak w środku galerii http://strona.bogdan789.nazwa.pl/60---lecie-polskiej-zeglugi-morskiej.html
Taki załadunek węglem to chyba odbywał się według jakiegoś schematu ,czy sypali węgiel po kolei do ładowni ,jedna z a drugą ?


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - domino221 - 17-02-2012

Taki załadunek odbywa się wg ściśle określonego planu. Wynika to z warunków konstukcyjnych (np. minimalizowanie ugięcia jednostki - najcięższa jest rufa z nadbudówką i siłownią i ładowanie od dziobu może się skończyć trwałym "wygięciem" statku a w ekstremalnym przypadku jego złamaniem), jak również z warunków statecznościowych. Wymagane jest odpowiednie napełnianie ładowni i jednocześne opróżnianie zbiorników balastowych.
Cieszę sie z tej relacji. Dobrze jest dla odmiany zobaczyć pływadło bez dział i innych takich tam. Trzymam kciuki i kibicuję.
Pozdrawiam


Odp: M/S "Ziemia Szczecińska" wyd. "ORLIK" - SZKUTNIK - 17-02-2012

Ahoj!
PM: Kolega domino221 wyłożył Ci całą kawę na ławę na temat załadunku masowców. Chyba wszystko jest jasne co napisał, nie ma co się więcej na ten temat rozpisywać. Confusedhock: Jak widzisz sprawa nie jest prosta. Aby załadować wągiel na szipa trza mieć Panie specjalny plan, bo się może coś tam wygiąć na amen, a w ekstremalnym przypadku nawet złamać :mrgreen: Pozostawmy dobór towarów do załadunku koledze antoni.o. :tank: