PaperModels.pl
[G] T-20 Komsomolec z przodkiem i armatą ZIS-3 /WAK/ - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: GALERIE naszych modeli. (https://papermodels.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: [G] T-20 Komsomolec z przodkiem i armatą ZIS-3 /WAK/ (/thread-8529.html)



[G] T-20 Komsomolec z przodkiem i armatą ZIS-3 /WAK/ - Lesio73 - 04-07-2015

Mam czelność donieść szanownym forumowiczom, że zakończyłem prace nad modelem radzieckiego ciągnika gąsienicowego T-20 Komsomolec z przodkiem amunicyjnym i armatą ZIS-3 w komplecie.
Podstawą prac była wycinanka WAKu + przy Komsomolcu trochę zdjęć egzemplarza muzealnego.
Całość pomalowana, "złoszowana" i pobrudzona suchymi pastelami.
Od razu popełniłem też podstaweczkę (przy okazji eksperymentując z Wikolem).
Zapraszam do obejrzenia:
Na początek ZIS-3, którego kleiłem na końcu
[Obrazek: IMG_8983_zpsns86eamp.jpg]
[Obrazek: IMG_8982_zpsejvbs0ph.jpg]
W środku przodek, który kleiłem w środku
[Obrazek: IMG_8986_zps9cvaeivw.jpg]
[Obrazek: IMG_8985_zpsmx4ozbm4.jpg]
No i Komsomolec, którego kleiłem na początku
[Obrazek: IMG_8992_zps1roxsxec.jpg]
[Obrazek: IMG_8987_zpshrcxsckf.jpg]
[Obrazek: IMG_8988_zps5srylxaa.jpg]
[Obrazek: IMG_8989_zpsdcpg0nep.jpg]
[Obrazek: IMG_8995_zpsxsiw3jc9.jpg]
[Obrazek: IMG_8990_zpsofr7wucg.jpg]
[Obrazek: IMG_8994_zpsddnvawxw.jpg]
W całości:
[Obrazek: IMG_8996_zpsjinnuxyq.jpg]
I na podstawce:
[Obrazek: IMG_8999_zpsyml4lazs.jpg]
[Obrazek: IMG_9002_zpssmddmffc.jpg]
[Obrazek: IMG_8998_zps7gnngmyb.jpg]
[Obrazek: IMG_9000_zps7rfajcfb.jpg]
Peryskop w oryginale należał do U-570 - nawet nie wiedziałem, że tak ciężko znaleźć w sieci jakiekolwiek szkice peryskopu bojowego OP  :oops:

Będę wdzięczny za wszelkie opinie  PDT_Armataz_01_01


Odp: [G] T-20 Komsomolec z przodkiem i armatą ZIS-3 /WAK/ - Lukee - 04-07-2015

Modelik przecudnej urody  PDT_Armataz_01_34
Bardzo klimatyczna podstawka a żart z peryskopem pierwszorzędny!
Jeziorko z zawartością dodaje jeszcze bardziej słodyczy.

Nie wypowiem się merytorycznie na temat tego zestawu bo się na tym nie znam więc tylko oceniam wykonanie i wygląd.  Smile
Chyba tylko podstawka ciut mała bo model z niej wyjeżdża  Wink
"łosz" to taki chyba symboliczny?

Pozdrawiam


Odp: [G] T-20 Komsomolec z przodkiem i armatą ZIS-3 /WAK/ - Nico - 04-07-2015

Bardzo ładny zestaw, podstawka mi się podoba, a u-boot chyba będzie miał problem z powrotem do bazy.
No i przodek, jak nazwa wskazuje, powinien być w środku Wink Początek ma małą lufę, ale za to koniec nadrabia kalibrem. :milbravo:


Odp: [G] T-20 Komsomolec z przodkiem i armatą ZIS-3 /WAK/ - tomass - 04-07-2015

Superowy komplet  :milbravo:


Odp: [G] T-20 Komsomolec z przodkiem i armatą ZIS-3 /WAK/ - muzeum - 04-07-2015

podoba mi się ten zestaw.
Gratulacje!
pozdr.
Marcin


Odp: [G] T-20 Komsomolec z przodkiem i armatą ZIS-3 /WAK/ - Piotreq - 04-07-2015

No! Nareszcie ujawniles swoje dzielo na forum!  :milbravo:
Mi si€ bardzo podoba, ale ja sie na sowieckich sprzetach nie znam.  PDT_Armataz_01_28
Pozdrawiam z Reichu.  PDT_Armataz_01_22


Odp: [G] T-20 Komsomolec z przodkiem i armatą ZIS-3 /WAK/ - Paweł O - 04-07-2015

No peryskop rewelacja  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Byle tylko armata podczas brania zakrętu nie rozjechała tego podwodniaka  PDT_Armataz_01_35
A tak na serio fajny klimacik  PDT_Armataz_01_34


Odp: [G] T-20 Komsomolec z przodkiem i armatą ZIS-3 /WAK/ - Sprudin - 05-07-2015

Fajne toto, ale jakieś takie...czyste Wink Weź no ufafloń nieco tą wesołą gromadkę Wink


Odp: [G] T-20 Komsomolec z przodkiem i armatą ZIS-3 /WAK/ - Lesio73 - 05-07-2015

Dziękuję bardzo za Wasze opinie i komentarze  PDT_Armataz_01_01
Peryskop jest czystym zabiegiem marketingowym mającym na celu z jednej strony zainteresowanie widzów, a z drugiej odwrócenie ich uwagi od niedostatków popełnionego modelu  :mil11:

Jeśli chodzi o washa i brudzenie to może rzeczywiście nie są zbyt obfite i widoczne ale według mnie armia to nie burdel ... a tak naprawdę to normalnie boję się pójść dalej  PDT_Armataz_01_26

Lukee wiem, że podstawka trochę mniejsza ale i tak już był problem ze znalezieniem odpowiednio dużego pudełka po butach  PDT_Armataz_01_23



Odp: [G] T-20 Komsomolec z przodkiem i armatą ZIS-3 /WAK/ - ceva - 05-07-2015

Ten peryskop to kojarzy mi się z lampką solarną z marketu budowlanego za 2,49zł. :roll:
Do przyciągania wzroku najlepiej użyć dupy wystającej z bajora, może być świńska, zresztą jakakolwiek dupa wzrok przyciągnie... :razz:
W tym przypadku nie jest zbyt potrzebne odciąganie wzroku od modelu pod warunkiem, że poprawisz zwisy gąsienic.
:milbravo:


Odp: [G] T-20 Komsomolec z przodkiem i armatą ZIS-3 /WAK/ - JaCkyL - 05-07-2015

Model fajny Smile Tylko ten peryskop jakoś mi się nie widzi, dziwne jakieś Smile
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36


Odp: [G] T-20 Komsomolec z przodkiem i armatą ZIS-3 /WAK/ - Hastur - 05-07-2015

Lubię dioramki z poczuciem humoru. Lesio, fajny zestaw ulepiłeś :milbravo:


Odp: [G] T-20 Komsomolec z przodkiem i armatą ZIS-3 /WAK/ - Japończyk - 07-07-2015

Model jak model, ale U- Boot GENIALNY  :milbravo: Dzięki, dawno się tak nie uśmiałem.
Zestaw bardzo fajnie sklejony (ale o tym to już Ci mówiłem), ale z TAKĄ dioramką
zyskuje na atrakcyjności.  :milbravo:  :milbravo:  :milbravo:
Pozdr.




Odp: [G] T-20 Komsomolec z przodkiem i armatą ZIS-3 /WAK/ - Lesio73 - 07-07-2015

No dziękuję Wam bardzo  PDT_Armataz_01_01

Jacek gdybym umiał robić takie podstawki jak Ty np. przy Rubezahlu to bym nie musiał uciekać się do peryskopów

(05-07-2015, 07:29)ceva link napisał(a): Ten peryskop to kojarzy mi się z lampką solarną z marketu budowlanego za 2,49zł. :roll:....
No popatrz, a mówią, że Niemce takie solidne  :mrgreen:
O doopie nie myślałem ale w pierwszej wersji chciałem zrobić walonki wystające z wody ... może następnym razem  PDT_Armataz_01_21
(05-07-2015, 07:29)ceva link napisał(a): ... pod warunkiem, że poprawisz zwisy gąsienic.
Przepraszam, to moje pierwsze gąsienice i tak dały mi w kość, że już serca nie miałem do nich - popracuję nad tym.


Odp: [G] T-20 Komsomolec z przodkiem i armatą ZIS-3 /WAK/ - Spychacz - 07-07-2015

Ten peryskop mnie rozbawił Smile
Bardzo ładny zestaw i dioramka.
Gratuluję i czekam na pierwszą relację.
Pozdrawiam.


Odp: [G] T-20 Komsomolec z przodkiem i armatą ZIS-3 /WAK/ - Gregory - 09-07-2015

:milbravo: Lesio73
Zadbałeś o wszystko, super dioramka, dużo szczegółów w modelach i to wszystko zamknięte na niewielkiej powierzchni. Elegancko  :grin:
Podoba mi się siedzisko i podnóżek w przodku. To drewienko czy papierek?


Odp: [G] T-20 Komsomolec z przodkiem i armatą ZIS-3 /WAK/ - Lesio73 - 09-07-2015

Dzięki Gregory,
podnóżek i oparcie to zasługa wycinanki - mi jedynie udało się poprawnie dobrać kolor do retuszu boków  :oops:

(07-07-2015, 09:30)Spychacz link napisał(a): ....Gratuluję i czekam na pierwszą relację....
Dzięki bardzo,
i tu mnie masz z tą relacją ;-)
Właśnie kleję jedno małe pływadełko i stwierdziłem, że jak przejdę dno to założę relację. Dno okrętu to dla mnie zawsze było traumatyczne przeżycie więc kiedyś robiłem tylko powyżej linii wodnej  :twisted: ... ale duży już jestem więc wziąłem byka za rogi i ... bezlitośnie mu je połamałem  :mrgreen: ... skończyło się malowaniem dna - w sumie szpachli poszło symbolicznie ale jednak  :mil1:
W każdym razie na dniach założę relację ...


Odp: [G] T-20 Komsomolec z przodkiem i armatą ZIS-3 /WAK/ - jaceko99 - 10-07-2015

Bardzo fajny zestawik  PDT_Armataz_01_34 Zdradzisz z czego zrobiłeś siedziska na ciągniku? Fajnie to wygląda.


Odp: [G] T-20 Komsomolec z przodkiem i armatą ZIS-3 /WAK/ - Lesio73 - 15-07-2015

(10-07-2015, 09:45)jaceko99 link napisał(a): Zdradzisz z czego zrobiłeś siedziska na ciągniku? Fajnie to wygląda.
Chusteczka nasączona wikolem