PaperModels.pl
Ktos chętny do współpracy przy projektowaniu ? - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: Kącik projektanta oraz e-grafika. (https://papermodels.pl/forum-18.html)
+--- Wątek: Ktos chętny do współpracy przy projektowaniu ? (/thread-8819.html)Ktos chętny do współpracy przy projektowaniu ? - filemon - 05-11-2015

Witam, W swoim życiu udało mi sie zaprojektować  kilka modeli kartonowych. Niestety  na dzień dzisiejszy mam niewiele czasu na  zbieranie materiałów, planów itd. Szczerze mówiąc nie mam też pomysłu  na nowy model, który ewentualnie mógłby zostać wydany z sukcesem  . Pomyślałem, że może znalazłby się ktoś  chętny do współpracy od takiej strony merytorycznej chociaż ? Smile
Pozdrawiam serdecznie Smile


Odp: Ktos chętny do współpracy przy projektowaniu ? - Piotr D. - 05-11-2015

Był na forum jeden taki projektant, który zamiast projektować modele obiektów na których się znał, projektował to, co mogło być z sukcesem wydane, a niekoniecznie go interesowało. Efekt był taki, że na pewne dość istotne szczegóły konstrukcyjne nie zwracał uwagi i bezmyślnie tworzył "średnią" kilku wersji danego obiektu. Bardzo szkoda, bo dostrzegałem w nim pewien potencjał, dzięki któremu mógł zapełnić praktycznie nietkniętą niszę na rynku. W związku z tym mam dla Ciebie sugestię - projektuj to, na czym się znasz i czego klejenie będzie Tobie sprawiało przyjemność.

Jeśli chodzi o współpracę - jest takie antyczne eskimoskie powiedzenie - "mówiły jaskółki, że ch** strzelił spółki". Uwierz mi, na przykładzie prowadzenia firmy, angażowanie się w różne formy wolontariatu, a nawet tak prozaiczną sprawę jak zadania "grupowe" na studiach nauczyłem się, że to powiedzenie jak mało które się sprawdza ;-) Najlepiej wymyśl sobie jakiś temat, który będzie Tobie odpowiadał, jak nie znajdziesz materiałów pytaj na forum. Z pewnością ktoś Ci pomoże.


Odp: Ktos chętny do współpracy przy projektowaniu ? - filemon - 05-11-2015

Może i racja Wink PomyśleRE: Ktos chętny do współpracy przy projektowaniu ? - rs82 - 17-04-2017

daruj sobie spółki , lepiej szukaj wydawcy
i to co napisał kolega projektuj to na czym się znasz bo nawet w wydawanych modelach tzw. "prfesjonalnych", jak widzę przednie rozłożenie kształtów maski i wielkość wręgi od TARPANA w Fiacie 125 p - to ch** mnie strzela
Poza tym dobrze opracowany, solidny model potrafi kosztować modele przeciętne między 3 a 12 zł i nikt tego nie kupuje
Przemyśl więc temat
POZDRAWIAM


RE: Odp: Ktos chętny do współpracy przy projektowaniu ? - Bedfordshire - 02-08-2022

(05-11-2015, 07:34)Piotr D. napisał(a): Był na forum jeden taki projektant, który zamiast projektować modele obiektów na których się znał, projektował to, co mogło być z sukcesem wydane, a niekoniecznie go interesowało. Efekt był taki, że na pewne dość istotne szczegóły konstrukcyjne nie zwracał uwagi i bezmyślnie tworzył "średnią" kilku wersji danego obiektu. Bardzo szkoda, bo dostrzegałem w nim pewien potencjał, dzięki któremu mógł zapełnić praktycznie nietkniętą niszę na rynku.
Znam tego Pana i wiem o kim mowa. Teraz "na starość" lekko zdizwaczał i nie ma z nim fajnego kontaktu jak kiedyś. Facet ma potencjał ale teraz to beton.


RE: Ktos chętny do współpracy przy projektowaniu ? - MIKE TORN - 02-01-2023

(05-11-2015, 06:52)filemon napisał(a): Witam, W swoim życiu udało mi sie zaprojektować  kilka modeli kartonowych. Niestety  na dzień dzisiejszy mam niewiele czasu na  zbieranie materiałów, planów itd. Szczerze mówiąc nie mam też pomysłu  na nowy model, który ewentualnie mógłby zostać wydany z sukcesem  . Pomyślałem, że może znalazłby się ktoś  chętny do współpracy od takiej strony merytorycznej chociaż ? Smile
Pozdrawiam serdecznie Smile

Szkoda czasu i nerwów.
1. Chcesz coś tworzyć, to lepiej twórz samemu, tak by potem nagle, ktoś sobie nie przywłaszczył Twojej pracy i praw autorskich.
2. Zbieranie materiałów, planów, stanowi koszt. - potencjalna kwestia sporna, w ewentualnej współpracy.
3. Jak nie masz czasu, to lepiej zrezygnuj.
Parę lat temu na tym portalu, ktoś szukał człowieka, do projektowania modeli, domków kartonowych... Nikt mnie tu nie zna, i ktoś napyszczył na mnie, do gościa który szukał współpracy, że jestem amatorem, wręcz wygryzł mnie z potencjalnej współpracy. Nigdy i nigdzie się na siłę nie pchałem, tamten co na mnie nakłamał, jak zarobił na projektowaniu, niech się nażre, jak mu mało. Widziałem, po wpisach, że nawet przy sprzedaży modeli kartonowych, potrafią oszukiwać i paskudnie się zachowywać. Brać modelarska, ale podłych ludzi nie brakuje. Pozdrawiam.