PaperModels.pl
[T] Program do obsługi konkursów - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Forum - zagadnienia ogólne (https://papermodels.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Różności czyli galimatjas. (https://papermodels.pl/forum-32.html)
+--- Wątek: [T] Program do obsługi konkursów (/thread-9387.html)[T] Program do obsługi konkursów - popala - 07-08-2016

Witam wszystkich,

Otóż jakiś czas temu miałem okazję zapoznać się z trudnościami prowadzenia konkursu: ilość wymaganej papierologii, sędziowanie, tworzenie list wyników, dyplomów itp.  Pomyślałem sobie że musi być lepszy sposób który to nie wymaga małej armii ludzi i ręcznego wypisywania dyplomów do drugiej w nocy. Napisałem program do opanowania całego procesu obsługi konkursu.  Pierwsza wersja, uboższa od tej dostępnej dzisiaj, sprawdziła się bardzo dobrze w Przeciszowie (wyrazy wdzięczności dla Lazarusa za zaufanie i odwagę).  Tam również zapisałem długą listę poprawek i sugestii od uczestników i sędziów które to w ostatnich miesiącach zostały wprowadzone w życie, wraz z nowymi dodatkami i usprawnieniami.

Krótkie podsumowanie możliwości:
- Program pozwala na import danych z rejestracji elektronicznej, np. Google Forms.  Po zassaniu danych można wydrukować wszystkie karty startowe posegregowane alfabetycznie, wg nazwiska lub wg numeru startowego.
- Przy nowej rejestracji karty drukują się automatycznie.
- Program tworzy karty sędziowania, listę wyników, podsumowanie i dyplomy.
- Ma wiele fajnych opcji jak łączenie grup wiekowych w kategoriach gdy nie ma wystarczająco uczestników, możliwość zmiany wzorców dokumentów w MS Word i wiele innych.

Program jest darmowy, obłożony licencją GPL v3 co oznacza że każdy może go używać nieodpłatnie i zmieniać do woli po warunkiem udostępnienia zmian pod tą samą licencją GPL v3.

Wymagania to Windows 64-bit, jakaś wersja MS Word (starsze wersje potrzebują rozszerzenia do obsługi plików docx), przeglądarka.

Instrukcja obsługi: https://github.com/popala/registration/wiki
Paczka instalacyjna: https://github.com/popala/registration/releases/download/0.9.3/Rejestracja-x64-x86.msi
Lista rozszerzeń i błędów oczekujących na naprawę: https://github.com/popala/registration/issues

Jedyne o co proszę w zamian za używanie programu to zgłaszanie błędów, problemów, pomysłów na usprawnienie działania czy sugestie dostosowania programu do wymagań konkursowych jeszcze nie uwzględnionych.

Zapraszam również chętnych modelarzy-informatyków do wspólnej zabawy w rozszerzanie tego stwora.


RE: [T] Program do obsługi konkursów - popala - 13-02-2017

Jakiś czas temu dodałem nowy plik instalacyjny z wieloma poprawkami i niestety zapomniałem podmienić link w pierwszym poście. Linki już poprawione a tak na wszelki wypadek poniżej ten sam link do najnowszej wersji:

https://github.com/popala/registration/releases/download/0.9.3/Rejestracja-x64-x86.msi

Najnowsza wersja działa również na Windows 32-bit.

Dziękuję serdecznie wszystkim kolegom którzy używali programu i przekazali informacje o problemach jak i świetne pomysły na usprawnienia, w szczególności kluby z Jaworzna, Stalowej Woli i sędziowie z Przeciszowa.

Następna wersja jest zaawansowana w około 80-90% i mam nadzieję że będzie gotowa mniej więcej w połowie roku. Posiada wiele zmian które pozwolą m.in. na prowadzenie kilku konkursów na raz, każdy z osobnymi ustawieniami i dokumentami. Program również będzie potrafił obsłużyć sędziowanie w stylu Navigowskim. Doszły opcje nagradzania punktami, medalami, miejscami lub/i wyróżnieniami, wiele fajnych opcji druku jak i wsparcie dla wzorców w HTML, dla tych którzy nie chcą używać MS Word.

W dalszych planach dodanie obsługi rejestracji z kilku stacji na raz i wsparcie dla któregoś z darmowych pakietów Office (Libre Office albo OpenOffice).


RE: [T] Program do obsługi konkursów - MarioTechNet - 12-01-2020

Nie mogę sobie poradzić z uruchomieniem programu, pod Windows XP pisze że niewłaściwy procesor pod windows 7 wymaga NET Frame Work 4.51 - skąd go wytrzasnąć? i podstawowe pytanie potrzebuje paczki do zmieszczenia w internecie która będzie pobierać dane rejestracyjne do pliku CSV - Pozdrawiam Mariusz


RE: [T] Program do obsługi konkursów - popala - 13-01-2020

Nie wiem czy ten program będzie chodził na Windows XP, nigdy nie próbowałem.  Najstarszy OS na którym był używany przeze mnie to Windows 7.

NET framework można ściągnąć stąd: https://dotnet.microsoft.com/download/dotnet-framework.  Są tam też starsze wersje ale ta najnowsza 4.8 powinna załatwić sprawę.

Osobiście tworzę formularz rejestracyjny w Google Forms, skąd po zakończonej rejestracji ściągam plik w formacie CSV.

Powodzenia!