PaperModels.pl
III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Forum - zagadnienia ogólne (https://papermodels.pl/forum-6.html)
+--- Dział: Zawody oraz spotkania modelarskie. (https://papermodels.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 (/thread-9581.html)

Strony: 1 2


III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - lukasold - 29-12-2016

Jak już zapewne część z Was wie trzecia edycja konkursu w Czarnej na pewno się odbędzie. Z racji moich prywatnych spraw termin znowu sierpniowy tuż przed Świętem Wojska Polskiego. Regulamin i miejsce noclegowe prawdopodobnie bez większych zmian. Więc jak coś to rezerwujcie już termin i można powoli zaczynać negocjacje z drugimi połówkami aby pozwoliły przyjechać Smile. Więcej szczegółów zapewne gdzieś w czerwcu.
Pozdrawiam
Łukasz


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - lukasold - 10-02-2017

Cześć wszystkim. Niestety albo stety termin konkursu uległ zmianie. W moim wypadku chyba na lepsze bo konkurs tylko zyska. Odbędzie się w drugi weekend lipca w czasie obchodów Dni Miasta. Budżet się tym samym zwiększył i już mogę potwierdzić, że przynajmniej drugiego dnia konkursu będzie można podotykać i pojeździć pojazdami TKS i Universal Carrier z kolekcji BR-TZiP (http://www.brtzip.pl). Na razie tylko jeden dzień ale mam nadzieję, że uda się mieć te pojazdy przez dwa dni. W związku z imprezą Dni Miasta wystawa będzie w Hali Sportowej przy stadionie w centrum miasta a nie jak dotychczas w Domu Kultury. Mam nadzieję, że za mocno szyków nie popsułem a tych niezdecydowanych do przyjazdu jeszcze bardziej zachęciłem.

Pozdrawiam
Łukasz


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - krys - 11-02-2017

Łukaszu i tak przyjedziemy


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - pikowski - 11-02-2017

Na sierpniowy termin pojawiłbym się prawie na pewno. W lipcu będzie ciężko, ale spróbuję.


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - lukasold - 09-04-2017

Witam wszystkich. Termin konkursu coraz bliżej więc pora zaznajomić Was z regulaminem.

Są dwie główne zmiany w stosunku do poprzednich, które tutaj wytłuszczę:

Po pierwsze primo konkurs odbywa się na hali sportowej przy stadionie - gdzie będzie też scena w związku z dniami miasta. A hala jak to hala ma dużo miejsca do prezentacji modeli.

po drugie secundo dodalismy nową kategorię KOLEKCJE. Kategoria bez podziału na klasy wiekowe. Jako kolekcja mogą być zaprezentowane 3-5 modeli wykonanych w tej samej skali- które są ze sobą połączone w sposób historyczny - np. wersje rozwojowe danej jednostki, kampanie, konkretne walki, uzbrojenie konkretnego pułku itp., itd. Jak będzie odpowiednio dużo zgłoszeń być może uda się to jeszcze podzielić w jakieś mniejsze podkategorie (samoloty, broń pancerna, okręty). W zgłoszeniu wystarczy zgłosić nazwę kolekcji, aczkolwiek uprasza się aby we własnym zakresie zrobić małe etykietki pod każdy model tak aby zwiedzający wystawę wiedzieli co zacz :Smile jako część kolekcji mogą wchodzić modele nagrodzone w poprzednich edycjach konkursu jako pojedyncze. Mam cichą nadzieję że zachęci Was ta kategoria zarówno do przyjazdu jak i pochwalenia się waszym dorobkiem a mnie jako organizatora spowoduje zwiększenie liczby modeli na stołach Smile

Szczegółowy regulamin w załączniku.

PS. kontakt ze mną jak na razie tylko mailowy lub fejsbuczek. telefon się uaktywni dopiero jak wrócę na odpowiedni kontynent gdzieś 17 czerwca.
PS.2 I proszę mi nie mówić że nie przyjedziecie bo macie za daleko - ja mam najdalej i będę PDT_Armataz_01_12 PDT_Armataz_01_12 PDT_Armataz_01_12


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - lukasold - 02-05-2017

Dwa miesiące do konkursu więc powoli pora mysleć o noclegach.
Tak więc miejsca główne są dwa: oba w Czarnej Wsi Kościelnej w odległości 200 m od siebie.
Głównym miejscem jest agroturystyka Rudnia u Pani Zalewskiej. Drugim jest Willa Helena obok. W willi mamy jak coś rezerwowe miejsca oraz nocuje tam duża grupa z Litwy z Pranasem na czele. U Pani Zalewskiej mamy 22 miejsca i sądzę, że szybko się one zapełnią.
Integracja będzie na terenie Rudni. Informacja od właścicieli Willi Helena jest taka, że biesiadować i przebywać na ich terenie mogą tylko osoby nocujące u nich i bez osób postronnych. Więc nie ma co kombinować i impreze przenosimy za płot obok Smile

Aby wszystko w miarę szybko sprawnie poszło proszę o wpisywanie się na listę w komentarzach (ile osób i ile noclegów) a ja w miarę regularnie postaram się to wszystko aktualizować na dwóch forach jednocześnie. Osoby o których już wiem poniżej:

Willa Helena: (35zł/os/doba), http://www.vilhel.pl/oferta.htm
Pranas - 10 osób (2 dni)

Rudnia: (30zł/os/doba), https://e-turysta.pl/pokoje-goscinne-rudnia-danuta-zalewska-czarna-wies-koscielna-122654.html
Denis - 5 osób (2 dni)
Franciszków - 2 osoby (2 dni)
Mrówa and Company - 4 osoby (1 dzień)
Jorzik - 3 osoby - (1 dzień)
G.Pomorski - 2 osoby (2 dni)
JSC - 2 osoby (2 dni)


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - lukasold - 24-05-2017

Aktualizacja listy noclegowej

Willa Helena: (35zł/os/doba), http://www.vilhel.pl/oferta.htm
Pranas - 10 osób (2 dni)
Michał R. - 3 osoby (2 dni)
Lesio - 1 osoba (2 dni)

Rudnia: (30zł/os/doba), https://e-turysta.pl/pokoje-goscinne-rud...22654.html
Denis - 5 osób (2 dni)
Franciszków - 2 osoby (2 dni)
Mrówa and Company - 4 osoby (1 dzień)
Jorzik - 3 osoby - (1 dzień)
G.Pomorski - 2 osoby (2 dni)
JSC - 2 osoby (2 dni)
Mirek (stalowa wola) - 3 osoby (1 dzień)

Tym samym miejsca w Rudni się już wyczerpały. Są jeszcze w Willa Helena.


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - lukasold - 12-06-2017

Jakieś cztery tygodnie do Konkursu więc najwyższa pora zamieścić dane do logowania. Zgłoszenia są dwustopniowe. W pierwszej części dane osobowe plus kategoria wiekowa. Następnie w zależności od wieku jest przekierowanie do danych kategorii konkursowych i nazwy modelu/kolekcji. Zgłoszenia przyjmuję do czwartku przed konkursem. Po tym czasie można będzie się zarejestrować tylko na miejscu przed rozpoczęciem oceny modeli. Jeden model/kolekcja to osobne zgłoszenie. A więc zaczynamy: https://goo.gl/forms/geDdEVXEYFO2ndpy1


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - lukasold - 20-06-2017

Willa Helena: (35zł/os/doba) http://www.vilhel.pl/oferta.htm

Pranas - 9 osób (2 dni)
Michał R. - 3 osoby (2 dni)
Lesio - 1 osoba (2 dni)
Piotrek -2 osoby (1dzień)
Obsługa pojazdów 2 osoby (1dzień)
Fotogrimes - 2 osoby (1 dzień)
Maciej Herbut - 2 osoby (1 dzień)


Rudnia: (30zł/os/doba - tyle było w zeszłym roku, w tym nie powinno być wiecej niż 35, https://e-turysta.pl/pokoje-goscinne-rudnia-danuta-zalewska-czarna-wies-koscielna-122654.html )

Denis - 5 osób (2 dni)
Franciszków - 2 osoby (2 dni)
Mrówa and Company - 4 osoby (1 dzień)
Jorzik - 3 osoby (1dzień)
G.Pomorski - 2 osoby (2 dni)
JSC - 2 osoby (2 dni)
Mirek - 3 osoby (1 dzień)

Mam nadzieje że nikogo nie pominąłem.


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - fotogrimes - 26-06-2017

Łukasz. Wpisz 2 osoby od Wilków. Przyjazd w sobotę.
Jakby co, to jadę w sobotę rano z Torunia i mam wolne 3 miejsca w samochodzie.
Mogę kogoś zabrać.


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - lukasold - 26-06-2017

Ok. Załatwione. Przy okazji informuje że już jestem w Polsce więc telefon też już działa. I przypominam o zgłoszeniach, konkurs coraz bliżej.

Wysłane z mojego VTR-AL00 przy użyciu Tapatalka


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - lukasold - 26-06-2017

Dwa tygodnie do konkursu więc czas podać kilka danych dojazdowych. W przeciwieństwie do poprzednich edycji w tym roku cała impreza odbędzie się na hali sportowej przy stadionie miejskim przy ulicy Konopnickiej 8.
Tak wygląda wjazd gdzie na końcu jest hala i stadion:
[Obrazek: 988_26_06_17_9_33_59.jpeg]
A tak mapka z satelity
[Obrazek: 988_26_06_17_9_36_13.jpeg]

Dojazd do Bazy Noclegowej:
Villa Helena - ul. Sosnowa 2D - jadąc z Czarnej Białostockiej jest jakieś 100 metrów przed Pokojami Rudnia  - Sosnowa 2B
[Obrazek: 988_26_06_17_9_35_40.jpeg]
[Obrazek: 988_26_06_17_9_34_54.jpeg]

Villa Helena
[Obrazek: 988_26_06_17_9_36_50.png]

Pokoje Rudnia
[Obrazek: 988_26_06_17_9_38_11.jpeg]


Link rejestracyjny działa od kilku tygodni ale jakoś Was za dużo z niego nie korzystało. Proszę nadrobić zaległości i zrobić to jak najszybciej Smile


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - pikowski - 29-06-2017

Długo nie byłem pewien, ale wszystko wskazuje na to, że przyjadę. Modele zarejestrowałem, nocleg mam załatwiony Smile


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - lukasold - 29-06-2017

Fajnie, już widziałem Twoje zgłoszenia. Mam nadzieję że na integracji się spotkamy pomimo innego noclegu Smile

PS. Pierwsze 30 zgłoszonych modeli/kolekcji już za nami.


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - Lesio73 - 30-06-2017

(29-06-2017, 09:17)pikowski napisał(a): Długo nie byłem pewien, ale wszystko wskazuje na to, że przyjadę. Modele zarejestrowałem, nocleg mam załatwiony Smile

O! To wezmę Ci wręgi do KGV Smile


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - pikowski - 01-07-2017

(30-06-2017, 02:55)Lesio73 napisał(a):
(29-06-2017, 09:17)pikowski napisał(a): Długo nie byłem pewien, ale wszystko wskazuje na to, że przyjadę. Modele zarejestrowałem, nocleg mam załatwiony Smile

O! To wezmę Ci wręgi do KGV Smile

Jasne! Dobry pomysł.


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - Lesio73 - 03-07-2017

Łukaszu, z przerażeniem zauważyłem brak kategorii DIORAMY....


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - lukasold - 03-07-2017

(03-07-2017, 09:37)Lesio73 napisał(a): Łukaszu, z przerażeniem zauważyłem brak kategorii DIORAMY....

Lesiu. A no nie ma. I raczej nie będzie. Chociaż jak na konkursie pojawi się sporo takowych modeli to może coś się wykombinuje. Zgłaszaj to tam, gdzie powinien znaleźć się główny model z dioramy.


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - Lesio73 - 04-07-2017

(03-07-2017, 10:18)lukasold napisał(a):
(03-07-2017, 09:37)Lesio73 napisał(a): Łukaszu, z przerażeniem zauważyłem brak kategorii DIORAMY....

Lesiu. A no nie ma. I raczej nie będzie. Chociaż jak na konkursie pojawi się sporo takowych modeli to może coś się wykombinuje. Zgłaszaj to tam, gdzie powinien znaleźć się główny model z dioramy.

A to nie przejdzie bo PaK już został nagrodzony u Was w tej kategorii Angel


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - Prunce - 04-07-2017

Lukasz, przykro nam, ale trzeba poinformowac - nas bedzie tylko 6 osob. Razem z Denisem. Lato...


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - lukasold - 04-07-2017

Mowi się trudno. Weźcie tylko ze sobą dużo modeli.


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - berszu - 04-07-2017

Cześć.
Czy miejsce się znajdzie na kolekcję 12 modeli?. - Jakieś 10m2
I może nocleg dla 1 osoby Smile


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - krys - 08-07-2017

Impreza w części konkursowej i wystawowej zgromadziła ok. 500 modeli.


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - Andrzej Px48 - 09-07-2017

Dajcie zdjęcia, please. Nie pojechałem,ale duchem jestem z wami.


RE: III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych w Czarnej Białostockiej 8-9 VII 2017 - krys - 09-07-2017

Dzięki Łukaszu za świetną imprezę, a przede wszystkim integrację.