PaperModels.pl
[R] Moskwicz 400 / Opel Kadett 1:25 WMC - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: Dział dla początkujących (https://papermodels.pl/forum-15.html)
+---- Dział: Pokaż nam co budujesz - Relacje i Galerie. (https://papermodels.pl/forum-16.html)
+---- Wątek: [R] Moskwicz 400 / Opel Kadett 1:25 WMC (/thread-9708.html)



[R] Moskwicz 400 / Opel Kadett 1:25 WMC - allama - 08-03-2017

[Obrazek: 864f999221cf5119d3a3be96b61c2cc8.jpg]

M1 leży i czeka na natchnienie, a ja tym czasem kupiłam sobie model "do popsucia". Dlaczego "do popsucia"? Sam model to multum oblosci i to sklejanych na styk, więc duża szansa, że przy moich mikrych zdolnosciach coś nie wyjdzie. Po drugie nie wiem dlaczego wydawca zdecydował się na koszmarny, szary kolor. Więc decyzja prosta - testuję szpachlowanie i malowanie Smile

[Obrazek: 1bdfbdcc1587075a671e3199e4da98bd.jpg]
Tu trzy etapy prac z nadkolem - tuż po sklejeniu, po szpachlowaniu i po wstępnym zeszlifowaniu.

[Obrazek: bed39efab118a50ae5fd0549b59f81c6.jpg]
Tu nadkola czekają już na pierwsze malowanie.

[Obrazek: 74e0fbd71f275d84ceb7590c1b079d71.jpg]
Stan bieżący (przymiarka przedniej kanapy)

Tapniete z widelca


RE: [R] Moskwicz 400 / Opel Kadett 1:25 WMC - karol1985 - 08-03-2017

Allama nadaję  Smile

Już myślałem że nic więcej nie zobaczymy z pod Twojego skalpela, a tu proszę jaka niespodzianka  Tongue
czym szlifujesz?? Wydaje mi się ( na ostatnim zdjęciu ), że można by jeszcze co nie co "pogłaskać" te nadkola.
Oj wybrałaś sobie model, który da dużo doświadczenia :Smile

P.s. po Twoich relacjach nabyłem Malczana i Poloneza+Niewiadów, także może niedługo pojawią się jakieś zdjęcia z moich wypocin  Big Grin

Trzymam kciuki i oglądam z uwagą.


RE: [R] Moskwicz 400 / Opel Kadett 1:25 WMC - allama - 08-03-2017

Szlifuje 120-200-400-600-1000. Koła nie są wyniuniane na amen, bo po prostu nie wiem ile trzeba będzie poprawek ze względu na budę.
I czekam niecierpliwie na relację z poldka + niewiadow Smile może zauwaze co powinnam zrobić lepiej Smile

Tapniete z widelca


RE: [R] Moskwicz 400 / Opel Kadett 1:25 WMC - Piterkowiec - 08-03-2017

Widzę, że coś ciekawego się tutaj skleja.
No to zasiadam wygodnie na widowni.


RE: [R] Moskwicz 400 / Opel Kadett 1:25 WMC - ZbiG - 08-03-2017

Łączenia obłości "na styk" można łączyć cienkim papierem, wyoblić - i - oczywista wzmocnić cyjanikiem...
To działa. Jest sprawdzone albowiem.
A modelik bardzo, bardzo ciekawy Pamiętam, jak jeszcze takowe jeździły po naszych drogach: opel "Olympia" był dwudrzwiowy, a "Moskwicz" - czterodrzwiowy. Poza tym zewnętrznie się nie różniły. Być może, były również olimpie czterodrzwiowe, ale ja widywałem tylko takie. Jeździły jeszcze ople: kadett i kapitan...


[R] Moskwicz 400 / Opel Kadett 1:25 WMC - allama - 10-03-2017

Dziękuję wszystkim Smile
ZbiG - dzięki za hinta. Przydał się Smile

Dzisiaj była przymiarka budy i nierówna walka z formowaniem Smile

[Obrazek: 6cde13a528af4ea030551b698cc66539.jpg]
Tył pasuje jak Cię mogę, ale z boku. ...

[Obrazek: 51af8e8c78ca0d4271a674655c1dac7d.jpg]
Dobry milimetr luzu. ..

Wycielam więc wklejone ramki szyb i wzięłam w rękę wszelkie możliwe oble rzeczy.

[Obrazek: a5b777ad10f7b34fedbb108e8c6a1c87.jpg]

Po jakiejś godzinie - tadaa tył pasuje. Niestety trochę pofalowalo mi kufer :/

Teraz będę robić drzwi i pasować całość dalej.

Tapniete z widelca


RE: [R] Moskwicz 400 / Opel Kadett 1:25 WMC - ges - 11-03-2017

Nie wiem, czy przed zakupem modelu, szukasz jak szło sklejanie innym Wink
Miałem i ja chrapkę na tego Moskwicza. Ale:
http://kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=17605&p=241318&hilit=moskwicz#p241318
i dałem spokój.
Przynajmniej będę wiedział, gdzie trzeba dosztukować Wink


RE: [R] Moskwicz 400 / Opel Kadett 1:25 WMC - allama - 11-03-2017

Ges: szukam Smile tego wątku akurat nie znalazłam. Poczytam sobie Smile

Tapniete z widelca


RE: [R] Moskwicz 400 / Opel Kadett 1:25 WMC - karol1985 - 11-03-2017

Tym bardziej nadaje się do "nauki' wszelako pojętej... szlifowanie, szpachlowanie, sz.... nie znalazłem trzeciego wyrazu na sz :/ 
Allama dajesz go ile się da. Ile fabryka dała to już wiemy że się nie da  Smile

GES - aż dziwne że z Twoim kunsztem modelingu dałeś sobie spokój.... świetna baza na zrobienie dobrego zapuszczonego samochodu, gdzieś w jakimś lesie czy stodole. 
Z Twoimi zdolnościami efekt murowany  Cool

W temacie sprawdzania sklejalności modeli przed ich zakupem. Moim zdaniem, różnie tu bywa. Są projekty, które omija się szerokim łukiem ( szczególnie wśród pojazdów cywilnych ). Natomiast czy model będzie sklejalny w dużej mierze zależy od "naszego" zapału. Sam bazuję tutaj na swoim BOSTO, które pomimo jak to w różnych relacjach bywało wydawało się być niesklejalne i mierne w zaprojektowaniu, wyszło mi całkiem przyzwoicie. Oczywiście wycinanki takie dają mocno w kość i nie raz trzeba sobie zrobić przerwę by nabrać dalszej weny ( 125p Answer, którego chyba nie ukończę :/ ale to przez moje błędy - głównie ), ale ile doświadczenia daje złożenie takiego popapranego modelu jest nieopisane. 

Wracając do Kadetta. 

Allama - spróbowałbym złożyć dach z przednią szybą, tą przykleić do ściany grodziowej i później rzeźbić z szybami bocznymi i drzwiami. Tym bardziej, że szpalcha i farby w użytku więc zawsze możesz coś przerobić, a przynajmniej będziesz miała jakiś punkt odniesienia do dalszego dłubania - krzywizna dachu. Jak dalej nie będzie chciał współpracować to jak pisałem wyżej, zacząłbym go składać jako zaniedbany wrak co by w koszu nie wylądował Big Grin


RE: [R] Moskwicz 400 / Opel Kadett 1:25 WMC - ges - 13-03-2017

hehehe, jakim kunsztem? Big Grin
Przeca ja nie umiem na czysto modelu skleić, dlatego same złomy mam. Big Grin


RE: [R] Moskwicz 400 / Opel Kadett 1:25 WMC - rs82 - 28-05-2017

oglądałem tego Moskwicza robionego przez japońca co to niejeden model w kartonie popełnił i też autko wyglądało kiepsko - więc nie przejmuj się