PaperModels.pl
Niemiecki parowóz wąskotorowy Bn2t Riesa, 1/45 Modelik - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: GALERIE naszych modeli. (https://papermodels.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: Niemiecki parowóz wąskotorowy Bn2t Riesa, 1/45 Modelik (/thread-9722.html)



Niemiecki parowóz wąskotorowy Bn2t Riesa, 1/45 Modelik - Arturo - 15-03-2017

No to ukończyłem budowę niemieckiego samowarku Riesa. 
Model sklejał się sam - ja tylko się przyglądałem : ). Jak zwykle dużo rysunków i dobry opis budowy. Mimo to zostało mi kilka elementów (części 61 i 62) oraz kilka wyciętych laserem, na które zabrakło mi wyobraźni co można z nimi zrobić. Modelik zwykle rozpieszczał mnie elementami wycinanymi laserowo i byłem przyzwyczajony do tego luksusu. Tym razem jednak wiele części, które zwykle są wycięte - nie były. Otarłem łzy i wyciąłem, po raz pierwszy : ). 

[Obrazek: aabf812ebcada598m.jpg] [Obrazek: 0e040eab7302162fm.jpg]

[Obrazek: 8ffafe4ef6099ff8m.jpg] [Obrazek: 502c9457666accbbm.jpg]

[Obrazek: c26ef34b22a07249m.jpg] [Obrazek: ae020a10ca889d01m.jpg]

[Obrazek: 64002f7419509faam.jpg] [Obrazek: e4b841c821c02f5em.jpg]

[Obrazek: 44cfca5056c0c8eam.jpg] [Obrazek: 19ec89897fb10560m.jpg]

Zbudowałem tor na podstawkę taki długi, ponieważ chcę na nim umieścić jeszcze te modele: 
[Obrazek: 9343bce7ec0d2432m.jpg]

Jednak to pieśń przyszłości, ponieważ postanowiłem, że nim zacznę cokolwiek nowego, to pokończę rozgrzebane modele. A mam ich trzy...

Do usłyszenia! Smile


RE: Niemiecki parowóz wąskotorowy Bn2t Riesa, 1/45 Modelik - Piterkowiec - 16-03-2017

Ej !
Czemu jeszcze nikt nie napisał, że ten model wygląda po prostu świetnie.
Arturo gratuluję wspaniale wykonanej ciufci.
Jak dla mnie zachowanie realizmu jest niemal 100 procentowe. Ona wygląda tak jakby ktoś po wielu latach odkopał zasypany korytarz w sztolni , a w nim owy parowóz.
Co najwyżej mogę się przyczepić do tła modelu, gdyż trochę psuje tu charakterystyczny klimat.
BrawoSmile


RE: Niemiecki parowóz wąskotorowy Bn2t Riesa, 1/45 Modelik - Andrzej Px48 - 16-03-2017

No jak tak go ufajdoliłeś, to pociągnij brudem po krawędziach drzwi i poręczach manewrowych ( tych czerwonych). Obsługa parowozu raczej w rękawiczkach nie pracowała. Szyny po bokach przejechałbym ciemnym washem, potem jak wyschną, to wacikiem zwilżonym rozpuszczalnikiem. No i główki szyn obowiązkowo metalizerem, potem polerka. A tłuczeń w okienkach podkładów będzie, czy zasypujesz ziemią?


RE: Niemiecki parowóz wąskotorowy Bn2t Riesa, 1/45 Modelik - Tommy T.B. - 16-03-2017

Fajna "ciufcia" i zdjecia  PDT_Armataz_01_34
Gratuluję ukończenia modelu  PDT_Armataz_01_01


RE: Niemiecki parowóz wąskotorowy Bn2t Riesa, 1/45 Modelik - Arturo - 16-03-2017

Dzięki, dzięki.

Nad torem będę pracował, gdy wezmę się za kolejne przewidziane na niego modele. Myślałem nad podniszczonym torem, który osiadł w ziemi, ale może i mi się odmieni i podsypie kamyczkami. W każdym razie chodziło mi o tor przy zakładzie pracy, np. kopalni. Często na takich nie ma (widocznego) tłucznia.
Odnośnie czystości to słyszałem ciekawe rzeczy. Byli i Panowie Maszyniści co to do pracy przychodzili w białych rękawiczkach i tam gdzie zwykle się łapali, to musiało być czysto, żeby biel pozostała biała : ). Ale ja to raczej przybrudzę jeszcze : )
Pogoda zmusza do takiego tła.


RE: Niemiecki parowóz wąskotorowy Bn2t Riesa, 1/45 Modelik - Andrzej Px48 - 19-03-2017

Skoro to tor zakładowy, to moja rada jest taka: idż do budki z warzywami, i popros sprzedawcę o wsypanie Ci do reklamówki ziemi z worków po ziemniakach. Popatrzy na ciebie jak na idiotę,ale dostaniesz pól torby ziemi-pyłu. Przesiej to przez duże sitko-oddzielisz kłącza i paprochy,po czym otrzymujesz idealny,pylisty produkt do zalepienia okienek między podkladami. Nakładasz tak: wikol-ziemia. Jak wyschnie -następna warstwa.Klej rozcieńczony do konsystencji rzadkiej smietany Działa-sprawdzone. Potem możesz to upaprać pigmentami i tłustymi smarami-lakier błyszczący z pigmentem.


RE: Niemiecki parowóz wąskotorowy Bn2t Riesa, 1/45 Modelik - Arturo - 19-03-2017

Dziękuję za poradę. Gdy wrócę do projektu, to spróbuję tego podejścia.