PaperModels.pl
TS-16 Grot, 1:33, GPM - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: GALERIE naszych modeli. (https://papermodels.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: TS-16 Grot, 1:33, GPM (/thread-9833.html)



TS-16 Grot, 1:33, GPM - Tomasz K - 10-06-2017

Witam w galerii niniejszego modelu samolotu. Autorami niniejszego opracowania są Rafał "AWOT" Ciesielski, oraz ja.
Jest to surówka, którą kleiłem celem wyłapania błędów, jak i wymyślenia nowych rozwiązań. Stąd gdzieniegdzie widoczne "kfiatki". Jako podstawkę użyłem nowość Sklej-
Model, czyli fragment płyty lotniska.

[Obrazek: tkgrt01.jpg] [Obrazek: tkgrt02.jpg] [Obrazek: tkgrt03.jpg] [Obrazek: tkgrt04.jpg] [Obrazek: tkgrt05.jpg] [Obrazek: tkgrt06.jpg] [Obrazek: tkgrt07.jpg]
[Obrazek: tkgrt08.jpg] [Obrazek: tkgrt09.jpg] [Obrazek: tkgrt10.jpg] [Obrazek: tkgrt11.jpg] [Obrazek: tkgrt12.jpg] [Obrazek: tkgrt13.jpg] [Obrazek: tkgrt14.jpg]

Ogólnie, ze względu na bryłę model wymaga skupienia nad pracą. Wymagająca jest część z kokpitem , którą proponuję wykonać w następujący sposób. Pierwsze, to polecam sklejenie ze sobą poszycia cz. A1-A8. Następnie wklejamy do środka ściany kokpitu cz.B33-B35. Po tym przystępujemy do montażu szkieletu z kokpitem, i wręgami z segmentu A8. Całość wsuwamy, i wklejamy do poszycia.

Kolejnym wyzwaniem jest wklejenie kabinki. Nie ma ona osobnych, dolnych ramek, tylko jest wklejana na styk do kadłuba. Od dołu kabinki, z wyjątkiem wiatrochronu, polecam zostawić sobie margines grubości jakieś 1 mm. Ponadto warto zrobić "ząbki" na krawędziach kokpitu ( na poniższy m zdjęciu zaznaczone na czerwono" ) aby kabinka miała swoje oparcie, które łatwo zamaskują ramki. Klejem pokrywamy miejsca łączenia w kadłubie:
[Obrazek: tkgrt15.jpg]

To tyle, zapraszam do oglądania.

--


RE: TS-16 Grot, 1:33, GPM - Tommy T.B. - 10-06-2017

Ładna maszyna bez dwóch zdań PDT_Armataz_01_34

Tomasz mam pytanie - z czystej ciekawości, czy planujecie jeszcze jakiś model z "Białą Czerwoną Szachownicą" ?
Dawno temu jak jeszcze interesowałem się lotnictwem, było wiele ciekawych projektów polskich inżynierów,
a moją uwagę przykuły szczególnie te konstrukcje:
- PZL 230 SKORPION ( ta wersja wydana przez FLY MODEL) oraz,
- IL KOBRA 2000
- IL PIRANIA

Wiem, że były tylko na "papierze" ale ich wygląd dla mnie był ponadczasowy i myślę, 
że są warte uwagi projektantów np. takich jak Wy  PDT_Armataz_01_34

Co o tym myślicie?


RE: TS-16 Grot, 1:33, GPM - Lukee - 12-06-2017

No cóż...
Przyjdzie mi chyba zrezygnować z oglądania zdjęć na forach...
Dlaczego mam wyłączać filtry blokujące reklamy? Czy internet już rzeczywiście nie jest darmowy? Wkurza mnie zalew reklamowej szmiry i to, że zanim obejrzę zdjęcie muszę virtualnie odgrzebywać je spomiędzy śmieci. Całkiem jak w mojej skrzynce pocztowej Angry



Przy okazji... Dexter - czy możesz opracować instrukcję wstawiania i linkowania zdjęć jak obiecywałeś umieszczonych w forumowej Galerii?
Sama galeria świetna - już wykorzystuję - tylko miałem problem z dodawaniem linków do tekstu relacji, zawsze mi się rozjeżdżało i nie wiem co robiłem nie tak. Starałem się wklejać linki jak robiłem do tej pory z Imageshacka. Poza tym jak wykorzystałem funkcję seryjnego wstawiania zdjęć z mojego dysku to nie dało się zachować kolejności - w galerii zdjęcia wyświetlają się losowo...


Przepraszam Tomka za ten wtręt nie na temat...

Pozdrawiam


RE: TS-16 Grot, 1:33, GPM - Tomasz K - 12-06-2017

Przeniosłem zdjęcia na nowy hosting. Powinno być OK.


RE: TS-16 Grot, 1:33, GPM - Lukee - 12-06-2017

Tomku ! Bardzo dziękuję Smile 

I gratuluję pięknie sklejonej surówki... PDT_Armataz_01_34

Pozdrawiam


RE: TS-16 Grot, 1:33, GPM - dexter - 12-06-2017

(12-06-2017, 10:01)Lukee napisał(a): .....
Przy okazji... Dexter - czy możesz opracować instrukcję wstawiania i linkowania zdjęć jak obiecywałeś umieszczonych w forumowej Galerii?
Sama galeria świetna - już wykorzystuję - tylko miałem problem z dodawaniem linków do tekstu relacji, zawsze mi się rozjeżdżało i nie wiem co robiłem nie tak. Starałem się wklejać linki jak robiłem do tej pory z Imageshacka. Poza tym jak wykorzystałem funkcję seryjnego wstawiania zdjęć z mojego dysku to nie dało się zachować kolejności - w galerii zdjęcia wyświetlają się losowo...
...
mam to na swojej krótkiej liście zadań Smile


RE: TS-16 Grot, 1:33, GPM - Tomasz K - 13-06-2017

Dziękuję za wyróżnienie zdjęciem tygodnia.


RE: TS-16 Grot, 1:33, GPM - camilllo - 14-06-2017

Gratuluję pięknego modelu!


RE: TS-16 Grot, 1:33, GPM - Winek - 14-06-2017

Gratuluję Tomku pomysłu i wykonania. Bardzo ładnie prezentuje się Twój model na podstawce jak również w oknie MODELU TYGODNIA.
Życzę kontynuacji polskiej kolekcji.
Co do kabinki - proponujesz mocowanie na ząbkach z poszycia, a czy może zrobić kilka ząbków w kabince i wpuścić w poszycie?
Kiedyś tego spróbowałem i efekt był pozytywny.


RE: TS-16 Grot, 1:33, GPM - jmx62 - 08-02-2018

Co do samego wykonania modelu to się nie wypowiadam bo jest OK.
Natomiast nie odpowiada mi sylwetka, wiem że nie ma zdjęć oryginału a tylko makiety, ale jedno z drugim niewiele ma wspólnego :-(