PaperModels.pl
[N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28 - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: Zapowiedzi i nowości wydawnicze. (https://papermodels.pl/forum-14.html)
+--- Wątek: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28 (/thread-9932.html)



[N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28 - Paweł M. - 30-08-2017

[Obrazek: kk28_vindicator_1_jpg_300x300_q85.jpg]
    
     31 sierpnia do sprzedaży trafia najnowszy numer (28) "Kartonowej Kolekcji". Tym razem jest to wznowienie modelu samolotu pokładowego SB2U "Vindicator" opublikowanego w 2010 roku. W stosunku do poprzedniego wydania aktualny Vindicator otrzymał nowe malowanie w wojennych barwach (kamuflaż szaroniebieski/jasnoszary). W projekcie wprowadziłem także kilka innych drobnych poprawek.
     Model przedstawia samolot SB2U-2 w oznakowaniu dywizjonu VS-72 stacjonującego na lotniskowcu USS "Wasp" na początku 1942 roku. Lotniskowiec operował w tym czasie na Atlantyku i wykonywał zadania związane z ochroną konwojów. Do zadań stacjonujących na nim Vindicatorów należały rozpoznanie powietrzne i tropienie niemieckich U-Bootów. Dlatego też Vindicatory na loty patrolowe uzbrajano zazwyczaj w jedną bombę głębinową podwieszaną pod kadłubem (uwzględniona w modelu).
    Model został opracowany w skali 1:33 i składa się w sumie z 590 części rozmieszczonych na 8 arkuszach kartonu offsetowego. Wszystkie powierzchnie sterowe (lotki, stery wysokości i kierunku) zostały opracowane jako dzielone. Klapy można wykonać jako zamknięte lub alternatywnie otwarte. Model posiada dość bogate w detale wnętrze kabiny załogi. Jako uzbrojenie podwieszane przewidziano jedną 1000-funtową bombę lotniczą lub alternatywnie bombę głębinową. Model raczej trudny w budowie, ale za to dość efektowny. Jest delikatnie waloryzowany graficznie. Instrukcja montażu to 6 stron, w tym 3 z rysunkami. Uzupełnienie stanowi tradycyjnie rysunek zestawieniowy z czterema rzutami modelu.
          Numer KK z modelem samolotu SB2U Vindicator będzie dostępny w salonach Empik, sklepach modelarskich oraz w sprzedaży wysyłkowej bezpośrednio u wydawcy od czwartku, to jest 31 sierpnia. Cena detaliczna zeszytu to 30 zł. Do modelu dostępny jest zestaw elementów wycinanych laserem w cenie 15 zł. Szczegóły jak zwykle na stronie Kartonowej Kolekcji. Przy okazji pozwolę sobie przypomnieć o naszym nowym adresie strony internetowej - www.kartonowa.pl i adresie poczty e-mail: biuro@kartonowa.pl
     Poniżej okładka, zdjęcia wykonanego przeze mnie modelu roboczego i przykładowy arkusz.

[Obrazek: kk28_okladka_JPG_300x300_q85.jpg]  [Obrazek: kk28_vindicator_2_jpg_300x300_q85.jpg]  [Obrazek: kk28_vindicator_3_jpg_300x300_q85.jpg]  [Obrazek: kk28_vindicator_7_jpg_300x300_q85.jpg]

Do następnego modelu,
Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz


RE: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28 - Piterkowiec - 30-08-2017

Samolot ładny, aczkolwiek miałam nadzieję na coś nowego.


RE: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28 - dexter - 30-08-2017

I to takie rzeczy dosłownie 2 tygodnie przed konkursem Smile


RE: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28 - ZbiG - 30-08-2017

Nie jest to PZL P 24 w polskich barwach niestety. 
Porównując: według mnie ten windykator w szarym, bojowym uniformie prezentuje się znacznie przystojniej! Od tamtego żółtka mię odrzucało, jakkolwiek model był wcale niczegowaty...
Tylko to żółtko...


RE: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28 - zbin - 30-08-2017

A ja kiedyś pisałem tak:
,, Mam nadzieję że kiedyś będzie wydany powtórnie w innych malowaniach (np. takim  i takim ) na lepszym jakościowo kartonie i bez tych czarnych wyrazistych krech. Jeżeli pan Paweł postara się go graficznie poprawić to z przyjemnością skleję go jeszcze raz.  Wink "

Malowanie inne i zapewne kartonik będzie o wiele lepszy do formowania. Popatrzy się jutro co z tego wyszło.


RE: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28 - fotogrimes - 31-08-2017

Pozycja obowiązkowa. Jeszcze ta cena...30zł to jak za darmo a model na pewno wywoła uśmiech przy klejeniu. Dzięki za miłą niespodziankę z rana w pracy Smile


RE: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28 - camilllo - 31-08-2017

Znając jakość opracowań pana Pawła to można śmiało do empiku lecieć i to pewnie czym prędzej, bo jak zwykle u mnie w mieście będą trzy egzemplarze, z czego jeden  zgnieciony Smile. Empik w mojej okolicy po równo traktuje wszystkich wydawców modeli, tak 30% nakładu uszkadza Smile.  Ale dość narzekania, bo mamy ładny kawałek samolotu w fajnym malowaniu i w dobrej cenie!


RE: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28 - Gregory - 31-08-2017

Obejrzałem sobie dzisiaj ten model w Empiku. Wydaje mi się, że kolor niebieski jest bardziej nasycony, niż na zaprezentowanych fotkach. Świetna grafika, bardzo mi się podoba PDT_Armataz_01_34


RE: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28 - Lesio73 - 01-09-2017

Zakupiony i obejrzany Smile
MSZ dużo fajniejszy niż ta poprzednia wersja - nie dość, że słuszny kolor to jeszcze kreska delikatniejsza... no i ta niepodzianka we wkładeczce (chociaż w sumie nie musiałeś bo Piotrek i tak by kupił Wink )


RE: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28 - camilllo - 01-09-2017

@ Gregory - to chyba zależy od ustawień monitora, u mnie arkusze wyglądają mniej więcej tak samo jak model w pierwszym poście. Ach ten zapach farby drukarskiej...  Heart


RE: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28 - Gregory - 01-09-2017

camilllo, bardzo możliwe. I pewnie złe oświetlenie w Empiku zmyliło mnie trochę  Big Grin  Co by nie pisać i tak model jest fajny  Wink