PaperModels.pl
Pzkmpfw VI TIGER Ausf E /late/ z GPM-u (2008) - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: GALERIE naszych modeli. (https://papermodels.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: Pzkmpfw VI TIGER Ausf E /late/ z GPM-u (2008) (/thread-9974.html)



Pzkmpfw VI TIGER Ausf E /late/ z GPM-u (2008) - Partyzant - 02-10-2017

Dzień Dobry, chciałbym wam pokazać model który już jakiś czas temu skończyłem , notabene nawet mogliście go widzieć już na ostatnim konkursie w Przeciszowie.
Model dosyć popularny i często klejony , pomimo swoich lat i trochę już starszego opracowania. Chciałem mieć w swojej kolekcji modeli,  wszystkie podstawowe , sławne i rozpoznawalne czołgi II Wojny Światowej no i mam TygrysaSmile
Model mimo swoich lat klei się dobrze wręcz nawet bardzo dobrze. Jeśli są jakieś niedociągnięcia to łatwo je można przejść lub wyeliminować. Mam takie upodobanie , że jeśli już kleje czołg to gąsienica musi być z pojedynczych ogniwek. Ze względu na to , że w modelu były one wydrukowane w ilości tylko kilkunastu sztuk . Tak by na pancerzu je umiejscowić , dodrukowałem sobie większą ilość i dzięki uprzejmości Janka(któremu serdecznie dziękuje i pozdrawiamSmile , a który podarował mi zestaw gąsienic wyciętych laserem , stworzyłem gąsienice z pojedynczych ogniwek. Z laserków użyłem tylko trzech elementów, reszta jest robiona ręcznie.
Tutaj chciałbym małą dygresje wprowadzić. Rozmawiałem w Przeciszowie z kilkoma wydawcami i projektantami i z ich wypowiedzi wnioskuje , że takich mamutów jak my (w tym miejscu pozdrawiam Grzesia (Stuga) klejących i babrających się w pojedynczych ogniwkach jest coraz mniej więc ich drukowanie i projektowanie jest nie ekonomiczne . A co będzie w przyszłości skutkować brakiem w opracowaniach stron z ogniwkami. Niestety dochodzę do wniosku , że sami sobie taką furtkę otworzyliśmy , bo w Przeciszowie z lupą trzeba było szukać gąsienic z pojedynczych ogniwek. Nawet sędziowie nie zwracają już na to uwagi ( to się nazywa prztyczek w nos).
Pierwszy też raz trochę mnie fantazja ułańska poniosła bo gotowe gąsienice , liny i wszystkie inne elementy pociągnięte metalizerem przyprószyłem suchymi pastelami. Bardzo mi się to spodobało i myślę , że wrócę do stosowania tych pasteli w przyszłości.
Jeśli widać jakiś niedociągnięcia i błędy to wiem o nich. Trochę mi się kilka rzeczy nie udało i jestem tego świadomy.
Ogólnie bardzo jestem zadowolony z tego co mi wyszło. Wręcz tak mi się to spodobało , że chyba znowu odejdę od swej rutyny i popełnię coś znowu dużego i koniecznie na gąsienicach (z pojedynczych ogniwekSmile)

Życzę miłego oglądania.


[Obrazek: thumb_54_02_10_17_6_54_06.jpeg] [Obrazek: thumb_54_02_10_17_6_53_41.jpeg] [Obrazek: thumb_54_02_10_17_6_53_15.jpeg] [Obrazek: thumb_54_02_10_17_6_52_51.jpeg] [Obrazek: thumb_54_02_10_17_6_52_29.jpeg] [Obrazek: thumb_54_02_10_17_6_52_13.jpeg] [Obrazek: thumb_54_02_10_17_6_51_48.jpeg] [Obrazek: thumb_54_02_10_17_6_51_18.jpeg] [Obrazek: thumb_54_02_10_17_6_49_59.jpeg] [Obrazek: thumb_54_02_10_17_6_49_41.jpeg] [Obrazek: thumb_54_02_10_17_6_49_22.jpeg] [Obrazek: thumb_54_02_10_17_6_48_43.jpeg] [Obrazek: thumb_54_02_10_17_6_47_56.jpeg]

Pozdrawiam.


RE: Pzkmpfw VI TIGER Ausf E /late/ z GPM-u (2008) - kordian - 02-10-2017

Ładny kotek.


RE: Pzkmpfw VI TIGER Ausf E /late/ z GPM-u (2008) - Tommy T.B. - 12-10-2017

Jak sam napisałeś jest kilka mankamentów w wykonaniu,
ale mi najbardziej rzuca się w oczy ta wystająca włócznia z osłony km.
Skróć lufę MG do odpowiedniej długości i będzie ok, pomijając już fakt, iż nie jest to wersja czołgowa PDT_Armataz_01_29

Tak czy siak, moje gratulacje i uznanie za włożoną pracę, bo pomimo kilku merytorycznych błędów model jest wart naszej uwagi PDT_Armataz_01_34


RE: Pzkmpfw VI TIGER Ausf E /late/ z GPM-u (2008) - kajym - 12-10-2017

Zawsze podziwiam kolegów robiących gąsienice ręcznie z pojedynczych ogniwek. Jeśli wydawcy zrezygnują z drukowania pojedynczych ogniw, to niech drukują tak jak Mały Modelarz taśmy z gąsienicami żeby mniej wprawni mieli pełzaczom co założyć. PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_37