PaperModels.pl
Szybowiec treningowy Ohka K-1 wyd. Świat z Kartonu - Wersja do druku

+- PaperModels.pl (https://papermodels.pl)
+-- Dział: Kartonowy świat. (https://papermodels.pl/forum-5.html)
+--- Dział: GALERIE naszych modeli. (https://papermodels.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: Szybowiec treningowy Ohka K-1 wyd. Świat z Kartonu (/thread-9988.html)



Szybowiec treningowy Ohka K-1 wyd. Świat z Kartonu - Piotr D. - 09-10-2017

Powitać

Chcę przedstawić ukończony dwa dni temu model szybowca treningowego Ohka K-1 wydawnictwa Świat z Kartonu, skala 1:33. 
Projektowi trudno cokolwiek zarzucić, pasowanie elementów było bardzo dobre. Model wydrukowany cyfrowo, więc praktycznie cały kleiłem za pomocą BCG i Wikolu (klejem polimerowym podklejałem jedynie wręgi i ramki do owiewki). Przed klejeniem części zabezpieczyłem lakierem akrylowym firmy Italeri. O ile klejenie dużych elementów nie sprawiało większego problemu, to mniejsze lubiły się mechacić przy obrabianiu (brak impregnacji... widoczne zwłaszcza na ramkach owiewki) i kruszył się z nich druk. Owiewka własnej produkcji.

Największą wadą modelu, widoczną z resztą na pierwszy rzut oka na zdjęciach, jest jakość druku. Nie wiem co kierowało wydawcą, że w ogóle odebrał ten model z drukarni... 

Zapraszam do oglądania.


[Obrazek: Clipboard01.jpg] [Obrazek: Clipboard02.jpg] [Obrazek: Clipboard03.jpg] [Obrazek: Clipboard04.jpg]

[Obrazek: Clipboard05.jpg] [Obrazek: Clipboard06.jpg] [Obrazek: Clipboard07.jpg] [Obrazek: Clipboard08.jpg]

[Obrazek: Clipboard09.jpg] [Obrazek: Clipboard11.jpg] [Obrazek: Clipboard12.jpg] [Obrazek: Clipboard13.jpg]

[Obrazek: Clipboard14.jpg] [Obrazek: Clipboard15.jpg] [Obrazek: Clipboard16.jpg] [Obrazek: Clipboard17.jpg]


RE: Szybowiec treningowy Ohka K-1 wyd. Świat z Kartonu - cotlet - 10-10-2017

Fajny! 
Na pewno wielkość modelu nie ułatwiała zklejania! Myślę, że bardziej niż jakość druku biją po oczach grube linie obrysowe. Mimo to świetnie się prezentuje.


RE: Szybowiec treningowy Ohka K-1 wyd. Świat z Kartonu - Lukee - 10-10-2017

Piękny!
Widziałem na żywo i wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach Smile  A czubek z cyckiem wyszedł rewelacyjnie jak i kuperek. Linie obrysowe rzeczywiście można by trochę zetrzeć ale pewnie z racji wielkości dało by to więcej zniszczeń niż efektu...

Jednak te maleństwa mają w sobie jakiś niezaprzeczalny urok Big Grin 

Ale jak mawiał klasyk: "Więcej światła!" - to oczywiście dotyczy zdjęć...


Pozdrawiam


RE: Szybowiec treningowy Ohka K-1 wyd. Świat z Kartonu - Piotr D. - 10-10-2017

Przy druku laserowym i do tego niczym nie zaimpregnowanym nie podjąłbym ryzyka starcia linii obrysowych. Z resztą nie są wcale grube. Mogą sprawiać takie wrażenie z powodu dużego kontrastu między pomarańczowym a czarnym.


RE: Szybowiec treningowy Ohka K-1 wyd. Świat z Kartonu - Gregory - 10-10-2017

Są galerie, gdzie zastanawiam się czy to nie przypadkiem zdjęcia oryginału.  A tu proszę, piękny kartonowy model. Brawo Piotr. Taki powrót do korzeni  Smile

Mimo wspomnianych wad, pewnie wydawca wiedział co czyni  Big Grin


RE: Szybowiec treningowy Ohka K-1 wyd. Świat z Kartonu - Karas - 10-10-2017

Śmieszna konstrukcja, wygląda jak coś czego doskonałość aerodynamiczna jest poniżej 1: ] hehehe.
Szybowce, raczej mają długie i smukłe skrzydełka


RE: Szybowiec treningowy Ohka K-1 wyd. Świat z Kartonu - Piotr D. - 10-10-2017

Bo na tym szybowcu ćwiczono jedynie szybki lot ślizgowy w kierunku ziemi ;-)


RE: Szybowiec treningowy Ohka K-1 wyd. Świat z Kartonu - Lukee - 10-10-2017

(10-10-2017, 12:18)Piotr D. napisał(a): Bo na tym szybowcu ćwiczono jedynie szybki lot ślizgowy w kierunku ziemi ;-)

Pecha miał operator jak nie wycyrklował z pasem lądowiska Big Grin


RE: Szybowiec treningowy Ohka K-1 wyd. Świat z Kartonu - Technick - 10-10-2017

Bardzo ładnie sklejony model. Też miałem go w planach ale po tym jak okazało się, że to druk cyfrowy entuzjazm szybko opadł. Gratuluję i modelu i dyplomu  Smile


RE: Szybowiec treningowy Ohka K-1 wyd. Świat z Kartonu - Seahorse - 17-10-2017

I mnie się podoba "klasyka kartonowa". Druk cyfrowy, moim zdaniem, to porażka i mam nadzieję, że wydawcy czytają takie opinie. Ale wybrnąłeś z tego ładnie.
Pozdrawiam


RE: Szybowiec treningowy Ohka K-1 wyd. Świat z Kartonu - Tomasz K - 20-10-2017

Laser jest wymagający, i moim zdaniem nie nadaje się do modeli kartonowych.
Dzielnie wyszedłeś z jego budowy, moje gratulacje !


RE: Szybowiec treningowy Ohka K-1 wyd. Świat z Kartonu - Tommy T.B. - 20-10-2017

Przyłączam się do opinii przedmowców i gratuluję fajnego modelu PDT_Armataz_01_34