Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podklejamy na tekturke...
#26
Ges, podklejasz wręgi klejem introligatorskim na bazie wody?
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#27
(10-10-2016, 05:49)bonk napisał(a): Ges, podklejasz wręgi klejem introligatorskim na bazie wody?

Samochody nie mają wręg, wręgów, wręg. Big Grin
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#28
Samochody nie mają wręg, wręgów, wręg. Big Grin -

(10-10-2016, 06:34)ges napisał(a):
(10-10-2016, 05:49)bonk napisał(a): Ges, podklejasz wręgi klejem introligatorskim na bazie wody?

Samochody nie mają wręg, wręgów, wręg. Big Grin

Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh - które ?????
no chyba te najprostsze w formie jednolitej formy
Odpowiedz
#29
Racja. Dzięki.
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#30
WitamWink
Jestem początkującym modelarzem. Jako pierwszy model chcę skleić FW-190F-8 z WAK'u (gość ze sklepu modelarskiego polecił mi go, bo jest dość łatwy dla początkującego modelarza - wierzę, że mówił prawdę Big Grin ) . W instrukcji jest napisane, że część elementów szkieletu trzeba podkleić na tekturę grubośći 1mm (taką udało mi się dostać w sklepie) oraz część na tekturę grubośći 0,5mm ( takiej grubośći tektury niestety nie jestem w stanie dostać w żadnym sklepie papiernczym, drukarni itp. w moim mieście). Moje pytanie jest następujące czy wszystkie elementy mogę podkleić na tekturę 1mm i nie będzie to skutkowało jakimiś trudnościami w sklejeniu modelu ? Myślałem też o podklejeniu tych elementów na tekturę, która jest tylną okładką bloku technicznego, co o tym myślicie? Polećcie coś Wink Z góry przepraszam, że piszę to tutaj, ale nie chciałem zaśmiecać forum.
Z góry dziękuję za pomoc Wink
Odpowiedz
#31
Cześć
Jeśli w instrukcji jest napisane, że część należy podkleić tekturą 0,5 mm, to jest spore prawdopodobieństwo, że użycie grubszej tektury doprowadzi do jakiś problemów. Oczywiście w niektórych przypadkach można użyć grubszej tektury niż zalecana i wyjdzie to na dobre, ale jeśli jesteś początkujący, to nie kombinuj. Nabierzesz doświadczenia, wtedy będziesz wiedział gdzie można sobie pozwolić na odstępstwo od instrukcji.
Tekturę grubości 0,5 mm najłatwiej pozyskać z "pleców" bloku technicznego/rysunkowego albo z opakowań po damskich rajstopach.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#32
Musisz podklejać jak napisano w instrukcji bo będzie kicha z pasowaniem do innych elementów chyba ze tamte będziesz tez modyfikował żeby pasowało. tylna okładka chyba ma około 0,5 ale mało sztywna. zmierz suwmiarka.
W stoczni: DKM "Bismarck" 1:100 - scratch building.
Odpowiedz
#33
Niestety podklejenie na 1 mm może spowodować problemy przy sklejaniu. Tekturę o grubości 0,5 mm możesz kupić przez internet.
W ostateczności sklej ze sobą dwie kartki brystolu (który jest w każdym papierniczym), co powinno dać mniej więcej 0,5 mm.
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#34
Jeśli jest niewiele tych elementów, pozostaje jeszcze opcja, 2x brystol. z bloku technicznego.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#35
ok dzięki wielkie za odpowiedź Wink
Odpowiedz
#36
Tekturka grubości 0,5mm jest do pozyskania dosłownie wszędzie. Kupujesz ciasteczka w opakowaniu tekturowym, ryż, kasza i wiele innych. Takie opakowania zazwyczaj są tej grubości. Najpierw sprawdź co masz w kuchni Smile
Odpowiedz
#37
dzięki wielkie za wskazówkęWink Dobrze , że Żona mnie dzisiaj wysłała po ryż do sklepu Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości