Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R]USS Alaska 1/200 Gomix
#1
Witam serdecznie w kolejnym projekcie ,który za mną chodził juz od lat Wink
USS Alaska ,do modelu mam wycinany laserowo szkielet + detale,które powinny ułatwić mi budowę
Zamierzam lekko zwaloryzować model.
Budowę rozpocznę w przyszłym tygodniu,w międzyczasie polakieruje arkusze Caponem.
Wszelkie rady i porady mile widziane Wink
Pozdrawiam.
[Obrazek: bc45b1b22690f421gen.jpg]
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#2
Czuj się obserwowany Wink
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#3
Generalnie model z floty, która jest w kręgu moich zainteresowań Smile Także na pewno będę obserwował. Ja z kolei szarpnąłem sie na zakup Californii, z tego samego wydawnictwa, ale tylko dlatego że jest poprostu mniejsza.
Odpowiedz
#4
Kolejny ciekawy projekt, brawo.
Pamiętaj o wałach napędowych - wide poprzednia galeria.
Powodzenia.
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#5
Zbieram materiały i przeglądam dostępne relacje z budowy tego modelu.
Napewno będzie lepiej niż z Shokaku Smile
A wały zapamiętam Smile
Dzięki i pozdrawiam
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#6
Takie szybkie pytanie,a propo klejenia szkieletu.
Wyczytałem tu i ówdzie że,niektórzy koledzy składają szkielet na sucho , a następnie zalewają go klejem.
Dosyć często pada słowo Wikol bądź inne kleje. Jak bardzo polecacie ta metodę i na co trzeba uważać?
Jeśli bym się na to zdecydował ?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#7
Miałem ten model w szufladzie i robił niezłe wrażenie Smile
Do klejenia szkieletów, to zalewałem ale mniejsze, klejami cyjanoakrylanymi. Trochę  dawało po oczach ale efekt był błyskawiczny.
Większe kleję tylko klejem Pattex Universal Classic ale smaruje każdą wręgę osobno i dopiero do reszty.
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#8
Dzieki !
Pozdrawiam
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#9
(27-09-2018, 11:37)Galo82 napisał(a): Generalnie model z floty, która jest w kręgu moich zainteresowań Smile Także na pewno będę obserwował. Ja z kolei szarpnąłem sie na zakup Californii, z tego samego wydawnictwa, ale tylko dlatego że jest poprostu mniejsza.

Ja akurat lubię większe modele Wink
Flota Amerykańska też jet mi bliska. Miałem dylemat co wybrać.A nie chciałem budować kolejnego lotniskowca,więc wybór padł na Alaske. 
Pozdrawiam

Witam,pomału cos się rusza.
Szkielet już wycięty Wink
[Obrazek: e845a4f95ccc69d2med.jpg]
A tu prezentuję przyklady laserowo wycinanych akcesorii takich jak: Dalmierze,Bębny,Działka Bofors 4x40,Oerlikon 1x20,Reflektory,Dźwigi itd.
[Obrazek: 7cab624c26b1c8a0med.jpg][Obrazek: 1db5b7dd444e66famed.jpg]
Pozdrawiam.
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#10
Udało mi się spasować szkielet na "sucho"
Ładnie spasowany,ale jest kilka miejsc gdzie trzeba będzie podszlifować Wink
Szkielet główny będę kleił na butapren,natomiast pozostałe wzmocnienia szkieletu spasuje na sucho i zaleje klejem szybkoschnącym.
[Obrazek: 971979913ffe8657gen.jpg]
Pozdrawiam.
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#11
Czołem,szkielet sklejony.I po mału robię podpodszycie.
[Obrazek: 1923b1eb9402c32cmed.jpg]
[Obrazek: 5a9a785e5c1fa2bcmed.jpg]
[Obrazek: e94bf1b03c3e101dmed.jpg]
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#12
Ładne. Dodatkowy plus za napisanie "podposzycie" łącznie.
Odpowiedz
#13
(05-10-2018, 10:27)IJN Łukasz napisał(a): Ładne. Dodatkowy plus za napisanie "podposzycie" łącznie.

Staram się ;Wink
Pozdrawiam.
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#14
Była kiedyś relacja Kojaka ze sklejania Alaski (Robert Kijak), widziałem ją na żywo. Model archaiczny, dość stary, kreślony ręcznie, proponuję barwionkę na dno. Jeśli detale nieco przerobisz to można z tego wycisnąć super model bo obiekt fantastyczny. Dostępny jest Warship Pictorial i inne materiały. Powodzenia!
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
#15
(05-10-2018, 09:24)Sven napisał(a): Była kiedyś relacja Kojaka ze sklejania Alaski (Robert Kijak), widziałem ją na żywo. Model archaiczny, dość stary, kreślony ręcznie, proponuję barwionkę na dno. Jeśli detale nieco przerobisz to można z tego wycisnąć super model bo obiekt fantastyczny. Dostępny jest Warship Pictorial i inne materiały. Powodzenia!

Witam.
Dziękuję za porady,znalazłem relację na czarnym forum ale niestety brak zdjęć .
Model jak najbardziej będę próbował zwaloryzować.
Pozdrawiam.
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#16
Ten model prosi się o przerysowanie.
Odpowiedz
#17
Hej, łezka się w oku kręci. Jako 14-latek złapałem się za ten model jeszcze ze starszej wersji pakowanej w folię. Model jeszcze jest spakowany gdzieś w kartonie, ale oczywiście wykonanie jego nie powalało. Zdjęcia pewnie może widziałeś bo galerię jego dawałem tutaj, ale raczej nie wiele z niej skorzystasz, dorobek masz znacznie lepszy od mojego - a i tak jak mówiłem model sklejany jakieś 20 lat temu - bez rzadnych dodatkowych detali.
Odpowiedz
#18
(09-10-2018, 03:13)lukasold napisał(a): Hej, łezka się w oku kręci. Jako 14-latek złapałem się za ten model jeszcze ze starszej wersji pakowanej w folię. Model jeszcze jest spakowany gdzieś w kartonie, ale oczywiście wykonanie jego nie powalało. Zdjęcia pewnie może widziałeś bo galerię jego dawałem tutaj, ale raczej nie wiele z niej skorzystasz, dorobek masz znacznie lepszy od mojego - a i tak jak mówiłem model sklejany jakieś 20 lat temu - bez rzadnych dodatkowych detali.

Witam.
Galerii niestetey nie znalazłem. Ale sądzę że nic nie stoi na przeszkodzie,aby podjąć się tematu ponownie ? Wink
Na tą chwilę skończyłem klejenie wręg do podpodszycia,które wykonałem skanując te oryginalne z modelu.
Zacząłem też powoli montować podpodszycie.
Trochę mi się pewnie zejdzie ze względu na konstrukcje szkieletu,która wymaga sporo docinek.


Pozdrawiam.
[Obrazek: 24ae4d1d2dd41ef6gen.jpg][Obrazek: bc7f4ec0a33a1080gen.jpg]
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#19
Robienie podposzycia to najgorszy etap budowy modelu. Kupa roboty, a później i tak tego nie widać. Choć widać skutki i dlatego trzeba zacisnąć zęby i przez to przebrnąć Smile

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#20
Dużo łatwiej by Ci było gdybyś kleił pomniejszone wręgi na samych elementach, zanim zmontowałeś cały szkielet. Warto to zrobić na wręgach ale i na elementach wzdłużnych również, tam gdzie ma to sens. Dodatkowo to jest moment w którym warto zastanowić się nad sposobem późniejszego mocowania okrętu, czy będziesz go chciał na stałe przykręcić do podstawy? czy tylko postawić. Ja w szkielet wklejam zestaw nakrętek pod późniejsze śruby. Kolejna sprawa to samo pod-poszycie. Im lepiej je zrobisz, tym mniej będziesz musiał później szpachlować i szlifować, więc warto się do tego przyłożyć. Ja kupiłem sobie kalkę techniczną. Przykładam do szkieletu i odrysowuje panel. Następnie na tekturę i po wycięciu formowanie panelu do kształtu przy pomocy wody. Ostatnio zastosowałem jeszcze sporą ilość wspomagających wzdłużników które miały za zadanie jak najmocniej usztywnić panel aby nie zapadł się do środka.
Później już z górki: ], szlifowanie, lakierowanie, szpachla, szlifowanie i finalne lakierowanie.

Mi to sprawia sporo frajdy, pod-poszycie może nie być mordęga i dać dużo zabawy.
powodzenia
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#21
Witam.
Spychacz i Karas dziękuję za poprady !
Zęby zacisnięte WinkPodposzycia przybywa.
Staram się wszystko wykonać jak najdokładniej,zdaję sobie sprawę że im bardziej sie przyłożę,tym lepszy rezultat osiągnę.
To jest moje pierwsze podposzycie z prawdziwego zdarzenia WinkWczesniej eksperymentowałem z pianką,a także z tekturą falistą.Teoretycznie miało to przyspieszyć pracę.
Okazało się jednak że jest sporo szlifowania...
Pomysł z kalką wdrożony,dziękuje!Ja zamierzałem wyciąć poszycie dolne i je poprostu odrysować na tekturze.
I oczywiscie wszystko będzie Caponowane Wink
Do modelu chcę zrobić podstawkę jak do Shokaku i przykleić, ale może powinienem spóbować innej metody?Rozejżę sie po forach Wink
I takie małe pytanie jakiej szpachli używacie ?
Pozdrawiam.
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#22
Ja mam jakąś na bazie wordy do drewna. Gatunek pewnie nie ma większego znaczenia
takie opakowanie 0,5 kg towaru, starczy Ci na kilka modeli, albo bardziej powinno starczyć: ]
Przed szpachlowaniem należy ją bardzo dobrze wymieszać.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#23
Hej, link do galerii masz tutaj. 
https://papermodels.pl/showthread.php?ti...#pid124701
Zdjęcia z foto wiaderka już chyba się nie będą powiększać. Jakbyś chciał to daj namiary to prześlę Ci je na maila.
Kolejny raz go robić to raczej, nie ale chce mi się jakiegoś kajaka skleić - tylko że obecnie z dostepnością czasu nie koniecznie więc sklejany by był jakieś dwa lata jak nie więcej. Zabrałem się kiedyś za Arizone, ale powyginany kadłub lezy gdzieś na szafie (lub za nią). Z moim czasem to najszybciej jakiś patrolowiec albo podwodniak by był. Ale kolejka modeli do sklejenia już ustawiona. 

Czekam na zdjęcia ze zrobionym poszyciem.
Czołgiem.
Odpowiedz
#24
Witam.
Dzięki Karas,ja używałem dwu - sklądnikowej róznych producentów.
Dziękuję za link Lukasold,i powodzenie przy kolejnych projektach.
OK,na tą chwilę około 75% podposzycia zrobione,sądzę że do końca przyszłego tygodnia uda mi się to skończyć. Wink
Poczym zajmę się lakierowaniem,szpachlowaniem i szlifowaniem..Wink
Pozdrawiam.
[Obrazek: 8d9cbecfa0b64e19gen.jpg]

[Obrazek: cc1ea05416b280a2gen.jpg]

[Obrazek: f16105484f9d8071gen.jpg]

Jakis czas temu zakupiłem słupki do relingu fototrawione,które chciałbym zastosować w tym modelu ,w związku z czym mam takie pytanie do szanownych kolegów.
Czy ktos z was miał jakies doswiadzcenia z tym produktem ? Jesli tak ,to będę wdzięczny za porady dotyczące malowania,instalacj na okręcie oraz jakiego materiału użyć na reling (żyłki,drutu ?)
Pozdrawiam.
[Obrazek: 0040d9ef0a5d91d3gen.jpg]
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#25
Hej,
próbowałem korzystać z tych słupków, ale dla mnie są zbyt delikatne i bardzo łatwo wyginają się i przy trąceniu i pod naprężeniem. W otwory mieści się drut/żyłka 0,1mm. Jakbym miał z nich korzystać to do zrobienia relingu użyłbym niemechacącej się elastycznej nici (na przykład http://store.jsc.pl/index.php/productcar...7-yd-k-004).
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,790 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] PZL 23 Karaś Fly Model/Gomix Piotreq 82 34,041 26-04-2016, 09:07
Ostatni post: Piotreq
  [SWWII] VICKERS VIMY-od GOMIX Arkadiusz 7 6,198 25-05-2015, 10:16
Ostatni post: bonk
  Scammel 30/40 ton recovery semitrailer WAK 1:25 & Churchill Mk.VII GOMIX 1:25 Djmarcop 23 11,937 16-11-2014, 05:26
Ostatni post: Djmarcop
  [R/G] PR O G 2 czyli Hawker Typhoon Mk. Ib Gomix ceva 119 36,240 03-01-2011, 05:46
Ostatni post: Luke
  [R] USS Alaska 1:200 Fly Model arnold7 6 6,962 07-06-2009, 06:20
Ostatni post: Sven

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości