Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wagon do przewozu karbidu 421S
#1
Wink 
Witam, ostatnio wzięło mnie na wagony i kilka zaprojektowałem, jeden z nich skleiłem.
Nie jest to model "MEDALOWY",ale taki odstresowujący, skleiłem z wydruków z domowej drukarki.
Kleiłem jak leciało bez papieru ściernego , szpachlówki itp.
Malowałem ostoję i w nią wkleiłem boczki z napisami, tak samo malowałem wózki, a to wszystko z powodu niechęci do retuszu(ogrom krawędzi do retuszowania).
Pozostałe elementy modelu są sklejone w standardzie, oczywiście wszelkie elementy z drutu są  malowane.
Budowa modelu zajęła mi 2 tygodnie ( to tyle co jego zaprojektowanie Smile ).
Zdjęcia z lampą bo pogoda do bani, widać więc różnicę co było malowane a co nie - w świetle
dziennym wygląda to całkiem inaczej nie ma tak dużych różnic i model wygląda jednolicie.
Za jakiś czas go "pobrudzę" i dodam kilka zdjęć w świetle dziennym.
ps, Stacja Opole jest niewłaściwa- w modelu będzie Katowice.
Teraz kilka fotek:
[Obrazek: VlZmdC4.jpg]
[Obrazek: dQuat8h.jpg]
[Obrazek: 5MEVB6a.jpg]

[Obrazek: lx1n8pg.jpg]
[Obrazek: a5e4U1b.jpg]

[Obrazek: d79llSh.jpg]
[Obrazek: ou2DdQQ.jpg]
[Obrazek: 16CPOZk.jpg]
[Obrazek: eAYD3Tg.jpg]
[Obrazek: BuIHgY3.jpg]
[Obrazek: zLZzgUE.jpg]
[Obrazek: PW04EPD.jpg]

Tak to wygląda w świetle dziennym(słabym).

[Obrazek: 8OUvms2.jpg]
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#2
Z lampą wygląda lepiej Wink
Ale ogólnie to bardzo fajny temat, sklejanie też zresztą!
Odpowiedz
#3
Faaaajnyyy!

PDT_Armataz_01_34
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#4
Ładniutki! Jaka to skala?
Odpowiedz
#5
skala 1:25
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#6
Mniam ,mniam śliczności. Nie pokusisz się o konwersję na 1.45?
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#7
Na pewno będzie i w 45 :-)
ps. ja nadal poszukuję planów SN80 :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#8
Na wagonach czy pociągach to ja się nie znam, ale widzę tutaj wspaniałą, czystą i staranną robotę modelarską.
Gratuluję bo jest czego.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#9
eeee tam , to zaledwie sklejona surówka dla sprawdzenia pasowania części, tak wiem dlaczego nie biała , a dla tego że nie lubię robić dwa razy to samo więc sklejam na gotowo :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#10
Dziękuję za wyróżnienie modelu na stronie głównej :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#11
Darecki jak ty w takim tempie będziesz zapowiadał modele to ja ogłoszę bankructwo. Najpierw ten wagon, teraz 13-ka a w zapowiedziach jeden przedwojenny i ta Bipa.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#12
Ty jeszcze nie wiesz ile tego jest nieoficjalnie :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Dragon Wagon M25 GPM malakser 1 2,101 13-07-2019, 03:35
Ostatni post: kordian
  [G] Amerykański zestaw do przewozu samochodów GMC Brigadier + Delavan MDL 2500 1:100 karol1985 2 2,501 10-05-2018, 02:12
Ostatni post: yogi
  [G] Cn2t "Las" i wagon platforma Px 100-9 [Modelik] Arturo 1 2,457 22-09-2015, 12:27
Ostatni post: kordian
  [G] Wagon Ghs - projekt własny skala 1:25 Draccus 11 6,217 03-06-2015, 09:15
Ostatni post: PAWCYK
  WAGON - Platforma czteroosiowa [MODELIK] - by ges ges 10 7,749 14-03-2015, 01:04
Ostatni post: ges
  Pociąg pancerny ,,Pierwszy Marszałek,, 1/87 Częśc I wagon szturmowy. dominik294 7 10,002 19-02-2013, 07:49
Ostatni post: dominik294
  [Galeria] Wagon typu 9W 1:87 Roland 4 3,872 09-12-2010, 06:25
Ostatni post: Roland
  [Galeria] Wagon wąskotorowy - pług odśnieżny. Astra28 6 5,610 05-10-2008, 03:22
Ostatni post: Astra28
  [Galeria] M25 DRAGON WAGON + M4A3 SHERMAN - GPM 15i16/2001 Janek 1 5,600 16-02-2008, 02:41
Ostatni post: gacek9003
  [Galeria] M25 DRAGON WAGON + M4A3 SHERMAN - GPM 15i16/2001 Janek 3 20,025 30-08-2007, 07:47
Ostatni post: Janek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości